Zamów
online


W BIOWAY minimalizujemy używanie cukru, soli i tłuszczu. W wielu recepturach nie ma ich w ogóle. Wszystkie dania gotujemy na parze, dzięki czemu nasze menu jest lekkie i wyjątkowo smaczne. Zrezygnowaliśmy z wykorzystywania mięsa i ryb. Powszechnie dostępne na rynku mięso jest słabej jakości, a średnie spożycie znacząco przewyższa zapotrzebowanie przeciętnego człowieka. Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska nie wymaga spożywania mięsa, co potwierdzają liczne badania. Cieszymy się, że dzięki takiemu rozwiązaniu zachowujemy przy życiu setki tysięcy zwierząt i oszczędzamy miliony litrów wody pitnej rocznie.

ikony.png

ażda receptura BIOWAY jest dogłębnie analizowana przez dietetyków pod kątem przemyślanego dobrania składników oraz zbilansowania wartości odżywczych. Stosujemy oznaczenia, które pomogą Ci dobrać danie zgodne z Twoją dietą.

ikonyfreekadr2.png

Przy produkcji nie stosujemy certyfikowanych, tzw. ekologicznych warzyw i owoców. Takie warzywa bardzo dużo kosztują, a my nie chcemy podnosić cen naszych posiłków. Certyfikaty niewiele dają i nawet najlepsze warzywa można "zepsuć" w trakcie procesu produkcyjnego - dlatego gotujemy na parze.

Większość naszych surowców pochodzi od lokalnych dostawców i sami sprawdzamy ich jakość przed dopuszczeniem do produkcji. Znamy swoich dostawców i do jakości produktów przywiązujemy ogromną wagę. Dużo wysiłku wkładamy w komponowanie dań i ich przygotowywanie. Każde danie w BIOWAY jest przygotowywane w maksymalnie krótkim czasie, na parze, właśnie po to, aby zachować maksymalnie dużo właściwości odżywczych. Nie stosujemy konserwantów. Jeżeli po za sezonem brakuje nam niektórych surowców to wybieramy te, które konserwowane są w naturalny sposób. Sposobem, który w tym zakresie wymyśliła natura jest mrożenie.

Dostosowujemy menu do pory roku. Owoce i warzywa mają wtedy najwięcej zdrowotnej „mocy”. Szukaj oznaczeń „Danie sezonowe”.

W naszych barach chętnie gościmy maluchy, mamy dla nich przygotowane kąciki zabaw oraz przewijaki dla tych najmłodszych. W naszym MENU znajduje się specjalna oferta pomniejszoych porcji dań dla dzieci.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu BIOWAY na początku roku 2015 został oficjalnym partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej. Dotychczas na konto Polskiej Akcji Humanitarnej przelaliśmy: 2068,34 zł (stan na 11.12.2015r.).