Strona główna Męskie sprawy 7 cech dobrze skrojonej marynarki męskiej

7 cech dobrze skrojonej marynarki męskiej

by Redakcja bioway.pl
0 komentarzy

Od dawna marynarki nie nosi się tylko do garnituru. Teraz jest jednym z podstawowych elementów męskiej garderoby. Aby jednak prezentowała się dobrze, musi być dobrze skrojona, a co to właściwie oznacza?

Marynarkę w dalszym ciągu nosi się podczas wyjątkowych wydarzeń, ale w sklepach nie brakuje modeli, które sprawdzą się w trakcie codziennych wyjść. Takie casualowe marynarki wystarczy uzupełnić o koszule na co dzień męskiei chinosy, by uzyskać stylizację do pracy, na spotkanie z klientem albo na przyjęcie rodzinne. Niezależnie od tego, czy planujemy zakup marynarki casualowej, czy bardziej eleganckiej do garnituru, musimy postawić na taką, która będzie dobrej jakości i dobrze będzie leżeć na naszej sylwetce. Na co spojrzeć?

  1. Materiał

Rodzaj tkaniny jest pierwszą rzeczą, na którą zawsze się patrzy podczas zakupu ubrań, nie inaczej jest z marynarką. Zawsze skupiamy się na marynarkach z tkanin naturalnych. Jesienią i zimą najlepsza będzie wełna. Z kolei wiosną i latem możemy kupić marynarkę z bawełny lub lnu. Jeżeli czytając metkę, widzimy, że jest ona z poliestru bądź innego syntetycznego materiału, to od razu z niej zrezygnujmy. Marynarki, które szyje się z dobrej klasy naturalnych tkanin, możemy znaleźć na stronie http://lancerto.com/pl/odziez/marynarki.html.

  1. Fason

Jeżeli jesteśmy szczupłej budowy ciała i chcemy podkreślić swoje atuty, to doskonałą propozycją będą marynarki typu slim. Charakteryzują się tym, że są dopasowane do ciała i taliowane. Jeśli natomiast mamy masywniejszą budowę, to pomyślmy o zamaskowaniu brzucha. Zamiast kroju slim, sięgnijmy o krój regular.

  1. Szerokość marynarki

Jeszcze zanim udamy się na zakupy, musimy dobrze sprawdzić swoje wymiary. Marynarka nie może się marszczyć w ramionach ani na plecach, nie może też być zbyt opięta. Musimy swobodnie się zapiąć. Podczas mierzenia zwróćmy uwagę, czy linia rękawa jest dokładnie na ramionach. W przeciwnym razie marynarka zaburzy proporcje sylwetki.

  1. Długość marynarki

Kolejną kwestią, na jaką patrzymy, są długość. Dobrze skrojona marynarka powinna dzielić sylwetkę na pół i kończyć się za linią pośladków. Część mężczyzn chodzi w nieco krótszych marynarkach, co jest dozwolone w zestawieniach casualowych, ale trzeba uważać, żeby nie zaburzyć sylwetki.

  1. Długość rękawów

Po założeniu marynarki spójrzmy, jak układają i gdzie się kończą rękawy. Powinny się kończyć 1-2 cm nad nadgarstkiem tak, aby był widoczny mankiet koszuli.

  1. Rozkład guzików

To, jak będziemy wyglądać, jest zależne także od umiejscowienia guzików. W przypadku marynarek z dwoma guzikami górny powinien być na wysokości talii. Natomiast jeśli marynarka ma trzy guziki, to zwracamy uwagę na środkowy – to właśnie on powinien być na wysokości talii.

  1. Klapy marynarki

Marynarki mogą się między sobą różnić szerokością. Przy masywniejszej sylwetce powinny być one szersze. Z kolei mężczyznom szczupłym i wysokim poleca się marynarki z węższymi klapami. Ponadto trzeba się upewnić, że klapy przylegają do klatki piersiowej.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie