Strona główna Odchudzanie Adipex – niebezpieczny czeski lek z fenterminą (działanie, opinie i skutki uboczne)

Adipex – niebezpieczny czeski lek z fenterminą (działanie, opinie i skutki uboczne)

by Karolina Karo
10 komentarzy

Adipex Retard to produkowany w Czechach lek na odchudzanie przeznaczony dla osób mających problem z ograniczeniem spożywanych kalorii. Działa silnie, daje szybkie i wyraźne rezultaty w postaci redukcji kilogramów, jednak z całą pewnością nie jest to lek idealny. Równolegle do efektów odchudzających niesie ze sobą szereg niekorzystnych skutków ubocznych, których warto być świadomym przed połknięciem pierwszej tabletki.

Adipex Retard – co „siedzi” w dostępnych przez internet tabletkach?

Z uwagi na szkodliwe działania uboczne produkowany i dystrybuowany w Czechach Adipex Retard jest w Polsce (i w wielu innych krajach) nielegalny. Dostępny jest wyłącznie na czarnym rynku, co oznacza, że nie mamy żadnej pewności, co „siedzi” w tabletkach, które zakupimy.

Jednak ryzyko dla zdrowia fizycznego i psychicznego nie jest wystarczającym argumentem, który przemówiłby do osób poszukujących antidotum na swoje kłopoty z tuszą. Jest zupełnie odwrotnie. Popularność Adipexu wzrasta, wzrastają również słupki internetowej sprzedaży tabletek, które choć występują pod nazwą Adipex Retard, tak naprawdę stanowią jedną wielką niewiadomą.

Adipex Retard

Dostępny w sieci Adipex Retard pochodzi z niepewnych źródeł i zawiera równie niepewny skład. We wnętrzu tych tabletek teoretycznie może kryć się prawidłowa substancja czynna, czyli fentermina, ale równie dobrze mogą to być jakieś inne substancje.

Być może pod szyldem popularnego leku na odchudzanie otrzymamy kompozycję jakichś stymulantów i psychotropów? Tego typu mieszanki często znajdują miejsce w podrabianych lekach i suplementach na odchudzanie. W stu procentach pewny lek Adipex Retard z fenterminą moglibyśmy uzyskać tylko w sytuacji, gdybyśmy posiadali na niego receptę (wydawany jest tylko z przepisu lekarza) i gdybyśmy poszli z nią do apteki, oczywiście mieszkając tam, gdzie jest dozwolony. W Polsce nie jest.

Adipex – skład i działanie

Jak już zostało wspomniane, lek Adipex Retard bazuje na substancji aktywnej w postaci fenterminy. Jest to pochodna amfetaminy, czyli jednego z najpopularniejszych narkotyków z grupy stymulantów. Fentermina oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, dając nam sygnał, że nie jesteśmy głodni.

Uważany za panaceum na utratę wagi specyfik po prostu oszukuje mózg, wywołując złudzenie, że jesteśmy syci. Dzięki temu możemy całymi godzinami nie jeść – nie odczuwamy ochoty na jedzenie, nie męczy nas uczucie pustego żołądka, praktycznie potrzeba jedzenia dla nas nie istnieje, albo zostaje zepchnięta na boczny tor.

Działanie fenterminy jest jednak dużo szersze niż blokowanie łaknienia. Dochodzi też do wyrzutu noradrenaliny, dopaminy i serotoniny, co niesie ze sobą cały szereg reakcji psychofizycznych organizmu ze wzrostem ciśnienia i zmianą świadomości na czele.

Czy ograniczenie spożywania pokarmów może pomóc?

czerwona papryka owinięta centymetrem

Głodówka, czyli całkowite lub częściowe powstrzymywanie się od spożywania pokarmów, jest znane i stosowane od stuleci, nawet jako metoda lecznicza w określonych sytuacjach. Jest faktem, że nadmiar jedzenia szkodzi, a stosowanie od czasu do czasu jednodniowej głodówki może skutkować wieloma korzyściami zdrowotnymi.

Niektóre badania naukowe potwierdzają pozytywną rolę postu w leczeniu chorób układu trawiennego, trzustki, żołądka czy jelit, chorób serca, artretyzmu i reumatyzmu, chorób skóry. Tego rodzaju terapie muszą jednak odbywać się pod kontrolą lekarzy specjalistów.

Bez wątpienia ograniczenie jedzenia, zwłaszcza w nadmiarze, wspomaga proces odchudzania. Gdy nie dostarczamy organizmowi energii z pożywienia, sięga on po zgromadzone zapasy – tłuszcz, złogi, toksyny. To one, jako że nie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, są spalane w pierwszej kolejności. W ten sposób ustrój się oczyszcza i regeneruje.

W każdej jednak sytuacji stosowania głodówki należy zachować zdrowy rozsądek, mając świadomość, że długotrwałe głodzenie się może być bardzo niebezpieczne. Wykluczone jest też całkowicie w przypadku poważnych chorób.

Groźne konsekwencje długotrwałego niedojadania

Co się dzieje w organizmie, gdy nie dostarczamy mu dostatecznej ilości substancji odżywczych?

Po pierwsze…

Wzrasta liczba tzw. ciał ketonowych, co powoduje większy poziom zakwaszenia organizmu. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ może doprowadzić do kwasicy ketonowej i w rezultacie nawet do śpiączki cukrzycowej. Zwiększa się też stężenie kwasu moczowego we krwi, co z kolei skutkuje dolegliwościami reumatycznymi i dną moczanową.

Po drugie…

Na skutek niedoboru białka w dostarczanym pożywieniu, spada stężenie niezbędnych dla organizmu aminokwasów, takich jak na przykład glutamina. To zaś powoduje groźne konsekwencje, przede wszystkim w przypadku schorzeń wątroby czy nerek.

Po trzecie…

Długotrwałe niedojadanie odbija się niekorzystnie na pracy serca, bardzo często objawiając się zaburzeniami jego rytmu.

Po czwarte…

Szkodliwie wpływa na pracę jelit i ich mikroflorę. W rezultacie następuje rozchwianie cyklu trawienia i wypróżniania, co z całą pewnością nie jest korzystne dla procesu odchudzania.

Po piąte…

Osłabieniu ulega naturalna odporność organizmu, wskutek czego człowiek staje się bardziej podatny na choroby i infekcje.

Po szóste…

W zależności od tego, jakich substancji najbardziej brakuje, może dojść do rozwoju na przykład anemii (skutek braku żelaza), osłabienia kości i osteoporozy (brak witaminy D i wapnia), paraliżu i zaniku mięśni (brak witaminy B) oraz szeregu innych poważnych chorób.

To tylko niektóre z konsekwencji długotrwałego głodowania. Oprócz zaburzeń odżywiania i trawienia, zakłóceń pracy serca, wątroby i nerek, niedostarczanie potrzebnych składników odżywczych, takich jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały, negatywnie oddziałuje na stan skóry, włosów i paznokci, nie wspominając już o licznych dolegliwościach w postaci zawrotów głowy, zmęczenia, osłabienia, apatii i depresji.

Adipex – efekty w odchudzaniu

Adipex

Obietnica wytłumienia uczucia głodu przez tabletki Adipex Retard mocno przemawia do osób, które nie mogą poradzić sobie z nadmierną ochotą na jedzenie. Istotnie, odchudzając się przy wsparciu tego leku mamy wrażenie długotrwałej sytości, ciągłe myśli o ulubionych pokarmach znikają, nie mamy apetytu, a czasem nawet czujemy dużą niechęć do jakiegokolwiek jedzenia.

Jednak warto mieć na uwadze, że brak łaknienia po leku Adipex jest na tyle silny, że może być niebezpieczny – jedząc zbyt rzadko i zbyt małe porcje pokarmów narażamy się na wycieńczenie organizmu i znaczne zaburzenie jego pracy. Rozwaga przy zażywaniu Adipexu jest zatem kwestią priorytetową.

Stosując tabletki Adipex Retard, nie odczuwamy apetytu i spożywamy dużo mniej kalorii. Jednocześnie nasz organizm domaga się energii, więc przechodzi do spalania zmagazynowanych zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Osoby otyłe i posiadające znaczną nadwagę mogą podczas kuracji Adipexem odnotować bardzo szybkie spadki wagi, na przykład 10 lub kilkanaście kilo w około miesiąc. Im mniejsza nadwaga, tym wolniejsze i mniej spektakularne rezultaty.

Adipex – skutki uboczne

Jest cała gama niekorzystnych skutków ubocznych, które wywołuje Adipex. Wzrost ciśnienia i przyspieszona akcja serca to te najczęstsze, związane z wyrzutem neuroprzekaźników po substancji czynnej leku czyli fenterminie.

Objawy towarzyszące to: bóle i zawroty głowy, wzmożone pocenie się, drżenie dłoni, wymioty i nudności, duszności, nerwowość, bezsenność, stan niepokoju.

Dodać należy, iż dłuższa kuracja Adipexem to prawdziwe kuszenie losu. W czasie zażywania leku serce jest bardzo obciążone i może stać się mniej wydolne. Biorąc ten lek zwiększamy ryzyko nadciśnienia, uszkodzeń zastawek, zawałów, wylewów krwi do mózgu.

Nie zapominajmy także, iż zawarta w tabletkach Adipex fentermina to substancja psychoaktywna i powoduje odurzenie charakteryzujące się nadpobudliwością, poczuciem nadmiaru energii, euforią, gonitwą myśli, słowotokiem.

Zażywanie Adipexu może też prowadzić do wahań nastroju, nerwowości i wybuchów agresji, lęków, zaburzeń koncentracji, zaburzeń osobowości i logicznego myślenia. Dłuższe stosowanie Adipexu może skończyć się uzależnieniem, załamaniem, depresją.

Adipex – cena

Okazuje się, że Adipex może źle odbić się nie tylko na naszym zdrowiu, ale i na finansach. Świadczą o tym bardzo wygórowane ceny preparatu, które można napotkać w internecie. Osoby sprzedające Adipex w sieci życzą sobie około 150 zł za 30 sztuk, 300 zł za 60 sztuk, 400 zł za 90 sztuk, a zdarzają się i wyższe kwoty. Wysoka cena Adipexu nie jest zachęcająca, tym bardziej, że mamy do czynienia ze środkiem nielegalnym i niepewnym.

Musimy mieć też na względzie, że kupując Adipex Retard przez internet istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafimy na oszusta (na forach często pojawiają się ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami proponującymi Adipex) i nasze 200 czy 400 zł zostanie wyrzucone w błoto.

Adipex – opinie

Adipex

W sieci znajdziemy mnóstwo komentarzy na temat tego specyfiku. Część osób pisze o nim z uznaniem, twierdząc, że dzięki Adipex szybko pozbyli się zbędnych kilogramów, ale inni przestrzegają przed jego stosowaniem z uwagi na bardzo negatywne oddziaływanie na organizm.

Zaglądając do internetu, nie sposób więc przeoczyć negatywnych opinii o Adipex, których jest bardzo wiele. Pochodzą od osób, które miały okazję stosować ten preparat i które doczekały się bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych, poczynając od arytmii serca, zawrotów głowy i omdleń, poprzez poważne kłopoty z nerkami, a kończąc na bezsenności, uzależnieniu i poważnych zaburzeniach psychicznych.

Warto w tym miejscu przytoczyć wypowiedź jednej z internautek, która przez dłuższy czas stosowała ten preparat.

Otóż twierdzi ona, że przez pierwszy tydzień zażywania leku niemal nic nie jadła, wręcz nie mogła patrzeć na jedzenie, ale skończyło się to utratą przytomności. Teraz zjada porządne śniadanie i jest już lepiej, ale przez cały dzień czuje się pobudzona, towarzyszy temu przyspieszone tętno, a w nocy, mimo odczuwanego zmęczenia, bardzo często nie może zasnąć. Co parę dni, ze względów zdroworozsądkowych, robi sobie przerwę, ale wtedy dopada ją wilczy głód. Owszem straciła kilka kilo, ale poważnie się zastanawia, czy warto kontynuować tę kurację.

Na blogach i forach internetowych wiele osób przestrzega przed sięganiem po Adipex Retard, pisząc, że stał się przyczyną mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Są też osoby, które sparzyły się na leku Adipex w inny sposób – pomógł im zgubić nadwagę tylko na chwilę, po kuracji nastąpił efekt jojo. Zdarzają się również pozytywne opinie o tabletkach Adipex, niemniej jednak jest ich znacznie mniej.

Adipex – czy warto kupić?

Jeśli mamy ochotę zaryzykować kurację nielegalnym środkiem pochodzącym z niepewnego źródła, a co więcej dającym bardzo dotkliwe efekty uboczne, możemy sięgnąć po Adipex. Pamiętajmy jednak o piciu bardzo dużych ilości wody, bowiem ten specyfik bardzo odwadnia organizm i starajmy się go stosować krótko.

Odchudzanie to proces wymagający cierpliwości, zwłaszcza jeśli chcemy osiągnąć trwałe rezultaty. Dlatego zamiast poszukiwać radykalnych i groźnych dla zdrowia rozwiązań, lepiej skorzystać ze środków naturalnych i bezpiecznych.

Jeśli zatem chcielibyśmy przejść przez proces gubienia kilogramów w pełni zdrowia, ze znakomitym samopoczuciem i bez żadnych przykrych objawów fizycznych i psychicznych, sięgnijmy na przykład po nowoczesne kapsułki na odchudzanie Green Barley Plus. Zapewniają to samo, co Adipex – blokują głód i zwiększają tempo spalania tkanki tłuszczowej. Jednocześnie są w 100% bezpieczne dla zdrowia i nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Dowiedz się więcej o Green Barley Plus

Green Barley Plus

Inny, od niedawna obecny na rynku suplement diety przyspieszający odchudzanie, to Keto Actives. Jego zaawansowana receptura bazuje na uznawanych za najbardziej skuteczne substancjach, w tym kwasie linolowym CLA.

Keto Actives, działając zgodnie z naturalnym rytmem organizmu, znacząco przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej. Pomaga bowiem uzyskać stan ketozy, podczas którego organizm aktywnie wykorzystuje nagromadzone zapasy tłuszczu jako źródło energii, co w sposób oczywisty korzystnie wpływa na utratę wagi.

Za to cenne działanie odpowiadają znane w tym kontekście substancje aktywne – forskolina, synefryna i kapsaicyna. W skład Keto Acitves wchodzą też wspomniany wcześniej CLA, piperyna, kofeina, a także strażnik dobrego samopoczucia, czyli witanolidy.

Dowiedz się więcej o Keto Actives

Keto actives opakowanie

ZAMÓW KETO ACTIVES TERAZ

Przeczytaj też o tabletkach Meridia oraz sprawdź Najlepsze spalacze tłuszczu

Źródła:

https://www.healthline.com/nutrition/phentermine-weight-loss
https://www.medicalnewstoday.com/articles/phentermine-weight-loss
https://www.healthline.com/health/phentermine-oral-capsule
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23678625/

Czytaj więcej

10 komentarzy

Lana 3 września 2018 - 14:29

nie bierzcie Adipexu, to straszne świństwo jest. Nie bez powodu lek ten został wycofany w większości krajów. Są inne sposoby na schudnięcie i naprawdę nie trzeba wystawiać swojego organizmu na taką próbę…

Odpowiedź
fantomass 4 września 2018 - 10:01

Jak ktoś jest zdeterminowany, żeby wziąć Adipex, to nawet najgorsze skutki uboczne nie są w stanie go odwieść od decyzji. Moja przyjaciółka tak się zawzięła, że mimo iż została 2 razy oszukana podczas prób zakupu Adipexu w necie, skusiła się i zapłaciła i trzeci raz. Tabletki dostała, wybrała do ostatniej sztuki, po czym stwierdziła, że chyba rozum straciła, że tak za tym goniła. Schudła tylko ze 3 czy 4 kg, a czuła się po adipexie fatalnie. Chodziła jak nakręcona i ciągle bolała ją głowa. Jak zbadała ciśnienie to się za głowę złapała. No cóż, do niektórych nie docierają argumenty, muszą się sami przejechać żeby zrozumieć.

Odpowiedź
Paolla 4 września 2018 - 16:18

Cześć. Walczę ze swoimi 6kg nadwagi. Od jakiegoś czasu interesuję się Adipexem i czytam o nim w sieci. Na początku można powiedzieć że byłam mocno zmotywowana do zakupu ale w miarę przeglądania o nim informacji chęć zakupu maleje. Nie spodziewałam się że tak wiele osób będzie go odradzać. Drugim minusem są ceny adipexu,które zwalają z nog normalnie!!! 400 zł to już lekka przesada. Jest tutaj ktos kto zdecydował się na zakup? Udało wam się schudnąć?

Odpowiedź
Biała 5 września 2018 - 09:37

@ Paolla Adipex hamuje głód, tłumi potrzebę jedzenia, a jednocześnie pobudza czyli „nakłania” nasz organizm do aktywności. W ten sposób działamy na podwyższonych obrotach, a jednocześnie mało jemy, stąd dobre rezultaty w odchudzaniu. Niewątpliwie Adipex pomógłby ci zrzucić te 6 kg, ale nie liczyłabym na błyskawiczne efekty. Mając niewielką nadwagę, tak jak Ty, tempo redukcji jest wolniejsze niż przy, dajmy na to, otyłości +40 kg. Myślę, że nie warto wydawać grubej kasy na niepewny Adipex, jeśli za pomocą bezpiecznych, legalnych spalaczy tłuszczu możesz uzyskać podobne rezultaty.

Odpowiedź
Foxx 14 września 2018 - 14:34

Kumpela z pracy nagle ze spokojnej osoby stała się dziwnie nadpobudliwa, nerwowa, wygadana. Popadała też w dziwne zmiany nastroju, w ogóle inna osoba. Wszyscy w pracy myśleliśmy że na jakichś dragach płynie a jak się potem okazało to na tabletach odchudzających. Był to właśnie ten adipex cały. Dziwna jest do tej pory…

Odpowiedź
Agata 2 października 2018 - 16:52

Brałam Adipex jakiś czas temu. Schudłam ok 10 kg ale nikomu bym nie poleciła. Hamuje głód i rzeczywiście waga po tym leci zwłaszcza jeśli się jest aktywnym fizycznie. Ale co z tego jak po odstawieniu tabletek zaczyna się jeść za dwoje? Ja tak miałam. Apetyt mi wrócił i zaczęłam pochłaniać duuużo za dużo kalorii. Przybyło mi znowu ze 4 kg ale jakoś się później unormowało. Zaczęłam brać chrom, błonnik i wzmocniłam trening.

Odpowiedź
damian 1 lutego 2022 - 15:29

jestem obywalteem czech biore najmniejsze ztezenie fermentiy aby utrzymac lek i nie mam zadnych skutkow ubocznych.

Odpowiedź
Ania 18 lutego 2022 - 14:32

Witam jak mogę zamówić adipex

Odpowiedź
Klaudia 11 marca 2023 - 23:44

Adipex Retard można kupić na stronie AdipexRetard.SHOP
link do sklepu poniżej:
https://adipexretard.shop/

Odpowiedź
Iza 20 sierpnia 2023 - 16:34

ta strona https://adipexretard.shop/ to oszuści 30 lipca tego rok zapłaciłam 95€ za jedno pudełku i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam tabletek

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie