Strona główna Odchudzanie Adipex – niebezpieczny czeski lek z fenterminą (działanie, opinie i skutki uboczne)

Adipex – niebezpieczny czeski lek z fenterminą (działanie, opinie i skutki uboczne)

by Karolina
13 komentarzy

Adipex to produkowany w Czechach lek na odchudzanie przeznaczony dla osób mających problem z ograniczeniem spożywanych kalorii. Działa silnie, daje szybkie i wyraźne rezultaty w postaci redukcji kilogramów, jednak z całą pewnością nie jest to lek idealny. Równolegle do efektów odchudzających niesie ze sobą szereg niekorzystnych skutków ubocznych, których warto być świadomym przed połknięciem pierwszej tabletki.

Adipex Retard – co siedzi w dostępnych przez internet tabletkach?

Z uwagi na szkodliwe działania uboczne produkowany i dystrybuowany w Czechach Adipex Retard jest w Polsce (i w wielu innych krajach) nielegalny. Możemy go zdobyć wyłącznie poprzez czarny rynek, co oznacza, że nie mamy żadnej pewności, co „siedzi” w tabletkach, które zakupimy. Jednak ryzyko dla zdrowia fizycznego i psychicznego nie jest wystarczającym argumentem, który przemówiłby do osób poszukujących antidotum na swoje kłopoty z tuszą. Jest zupełnie odwrotnie. Popularność Adipexu wzrasta, wzrastają również słupki internetowej sprzedaży tabletek, które choć występują pod nazwą Adipex, tak naprawdę stanowią jedną wielką niewiadomą.

Dostępny w sieci Adipex pochodzi z niepewnych źródeł i zawiera równie niepewny skład. We wnętrzu tych tabletek teoretycznie może kryć się prawidłowa substancja czynna, czyli fentermina, ale równie dobrze mogą to być jakieś inne związki chemiczne.

Być może pod szyldem popularnego leku na odchudzanie otrzymamy kompozycję jakichś stymulantów i psychotropów? Tego typu mieszanki często znajdują miejsce w podrabianych lekach i suplementach na odchudzanie. W stu procentach pewny lek Adipex z fenterminą moglibyśmy uzyskać tylko w sytuacji, gdybyśmy posiadali na niego receptę (wydawany jest tylko z przepisu lekarza) i gdybyśmy poszli z nią do apteki, oczywiście mieszkając tam, gdzie jest dozwolony. W Polsce nie jest.

Adipex – skład i działanie

Adipex

Lek Adipex zawiera substancję aktywną w postaci fenterminy, która stanowi pochodną znanego narkotyku – amfetaminy. Fentermina oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, dając nam sygnał, że nie jesteśmy głodni. Dzięki temu możemy całymi godzinami nie jeść – nie odczuwamy ochoty na jedzenie, nie męczy nas uczucie pustego żołądka, praktycznie potrzeba jedzenia dla nas nie istnieje, albo zostaje zepchnięta na boczny tor.

Działanie fenterminy jest jednak dużo szersze niż blokowanie łaknienia. Dochodzi też do wyrzutu noradrenaliny, dopaminy i serotoniny, co niesie ze sobą cały szereg reakcji psychofizycznych organizmu ze wzrostem ciśnienia i zmianą świadomości na czele.

Adipex – efekty w odchudzaniu

papryka owinięta miarą

Obietnica wytłumienia uczucia głodu przez tabletki Adipex Retard mocno przemawia do osób, które nie mogą poradzić sobie z nadmierną ochotą na jedzenie. Istotnie, odchudzając się przy wsparciu tego leku mamy wrażenie długotrwałej sytości, ciągłe myśli o ulubionych pokarmach znikają, nie mamy apetytu, a czasem nawet czujemy dużą niechęć do jakiegokolwiek jedzenia.

Jednak warto mieć na uwadze, że brak łaknienia po leku Adipex jest na tyle silny, że może być niebezpieczny – jedząc zbyt rzadko i zbyt małe porcje pokarmów narażamy się na wycieńczenie organizmu i znaczne zaburzenie jego pracy. Rozwaga przy zażywaniu Adipexu jest zatem kwestią priorytetową.

Stosując Adipex nie odczuwamy apetytu i spożywamy dużo mniej kalorii. Jednocześnie nasz organizm domaga się energii, więc przechodzi do spalania zmagazynowanych zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Osoby otyłe i posiadające znaczną nadwagę mogą podczas kuracji Adipexem odnotować bardzo szybkie spadki wagi, na przykład 10 lub 15 kilo w około miesiąc. Im mniejsza nadwaga, tym wolniejsze i mniej spektakularne rezultaty.

Adipex – skutki uboczne

Jest cała gama niekorzystnych skutków ubocznych, które wywołuje Adipex. Wzrost ciśnienia i przyspieszona akcja serca to te najczęstsze, związane z wyrzutem neuroprzekaźników po substancji czynnej leku czyli fenterminie. Objawy towarzyszące to: bóle i zawroty głowy, wzmożone pocenie się, drżenie dłoni, wymioty i nudności, duszności, nerwowość, bezsenność, stan niepokoju.

Dodać należy, iż dłuższa kuracja Adipexem to prawdziwe kuszenie losu. W czasie zażywania leku serce jest bardzo obciążone i może stać się mniej wydolne. Biorąc ten lek zwiększamy ryzyko nadciśnienia, uszkodzeń zastawek, zawałów, wylewów krwi do mózgu.

Nie zapominajmy także, iż zawarta w tabletkach Adipex fentermina to substancja psychoaktywna i powoduje odurzenie charakteryzujące się nadpobudliwością, poczuciem nadmiaru energii, euforią, gonitwą myśli, słowotokiem. Zażywanie Adipexu może też prowadzić do wahań nastroju, nerwowości i wybuchów agresji, lęków, zaburzeń koncentracji, zaburzeń osobowości i logicznego myślenia. Dłuższe stosowanie Adipexu może skończyć się uzależnieniem, załamaniem, rosnącym stresem i depresją.

Zobacz też: ranking spalaczy tłuszczu

Adipex – cena

Adipex

Okazuje się, że Adipex może źle odbić się nie tylko na naszym zdrowiu, ale i na finansach. Świadczą o tym bardzo wygórowane ceny preparatu, które można napotkać w internecie. Osoby sprzedające Adipex w sieci życzą sobie około 150 zł za 30 sztuk, 300 zł za 60 sztuk, 400 zł za 90 sztuk, a zdarzają się i wyższe kwoty. Wysoka cena Adipexu nie jest zachęcająca, tym bardziej, że mamy do czynienia ze środkiem nielegalnym i niepewnym.

Musimy mieć też na względzie, że kupując Adipex przez internet istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafimy na oszusta (na forach często pojawiają się ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami proponującymi Adipex) i nasze 200 czy 400 zł zostanie wyrzucone w błoto.

Adipex – opinie

Zaglądając do internetu nie sposób przeoczyć negatywnych opinii o Adipex, których jest bardzo wiele. Pochodzą od osób, które miały okazję stosować ten preparat i które doczekały się bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych, poczynając od arytmii serca, zawrotów głowy i omdleń, poprzez poważne kłopoty z nerkami, a kończąc na bezsenności, uzależnieniu i poważnych zaburzeniach psychicznych.

Na blogach i forach internetowych wiele osób przestrzega przed sięganiem po Adipex, pisząc, że stał się przyczyną mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Są też osoby, które sparzyły się na leku Adipex w inny sposób – pomógł im zgubić nadwagę tylko na chwilę, po kuracji nastąpił efekt jojo. Zdarzają się również pozytywne opinie o tabletkach Adipex, niemniej jednak jest ich znacznie mniej.

Adipex – czy warto kupić?

Jeśli mamy ochotę zaryzykować kurację nielegalnym środkiem pochodzącym z niepewnego źródła, a co więcej dającym bardzo dotkliwe efekty uboczne, możemy sięgnąć po Adipex.

Jednak jeśli chcielibyśmy przejść przez proces gubienia kilogramów w pełni zdrowia, ze znakomitym samopoczuciem i bez żadnych przykrych objawów fizycznych i psychicznych, sięgnijmy po nowoczesne tabletki na odchudzanie oparte między innymi na forskolinie, Keto Actives.

Zapewniają to samo, co Adipex – blokują głód i zwiększają tempo spalania tkanki tłuszczowej. Jednocześnie są w 100% bezpieczne dla zdrowia i nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Keto actives

Czytaj też o tabletkach Meridia oraz sprawdź Najlepsze spalacze tłuszczu

Czytaj więcej

13 komentarzy

Lana 3 września 2018 - 14:29

nie bierzcie Adipexu, to straszne świństwo jest. Nie bez powodu lek ten został wycofany w większości krajów. Są inne sposoby na schudnięcie i naprawdę nie trzeba wystawiać swojego organizmu na taką próbę…

Odpowiedź
Lana 3 września 2018 - 14:29

nie bierzcie Adipexu, to straszne świństwo jest. Nie bez powodu lek ten został wycofany w większości krajów. Są inne sposoby na schudnięcie i naprawdę nie trzeba wystawiać swojego organizmu na taką próbę…

Odpowiedź
fantomass 4 września 2018 - 10:01

Jak ktoś jest zdeterminowany, żeby wziąć Adipex, to nawet najgorsze skutki uboczne nie są w stanie go odwieść od decyzji. Moja przyjaciółka tak się zawzięła, że mimo iż została 2 razy oszukana podczas prób zakupu Adipexu w necie, skusiła się i zapłaciła i trzeci raz. Tabletki dostała, wybrała do ostatniej sztuki, po czym stwierdziła, że chyba rozum straciła, że tak za tym goniła. Schudła tylko ze 3 czy 4 kg, a czuła się po adipexie fatalnie. Chodziła jak nakręcona i ciągle bolała ją głowa. Jak zbadała ciśnienie to się za głowę złapała. No cóż, do niektórych nie docierają argumenty, muszą się sami przejechać żeby zrozumieć.

Odpowiedź
fantomass 4 września 2018 - 10:01

Jak ktoś jest zdeterminowany, żeby wziąć Adipex, to nawet najgorsze skutki uboczne nie są w stanie go odwieść od decyzji. Moja przyjaciółka tak się zawzięła, że mimo iż została 2 razy oszukana podczas prób zakupu Adipexu w necie, skusiła się i zapłaciła i trzeci raz. Tabletki dostała, wybrała do ostatniej sztuki, po czym stwierdziła, że chyba rozum straciła, że tak za tym goniła. Schudła tylko ze 3 czy 4 kg, a czuła się po adipexie fatalnie. Chodziła jak nakręcona i ciągle bolała ją głowa. Jak zbadała ciśnienie to się za głowę złapała. No cóż, do niektórych nie docierają argumenty, muszą się sami przejechać żeby zrozumieć.

Odpowiedź
Paolla 4 września 2018 - 16:18

Cześć. Walczę ze swoimi 6kg nadwagi. Od jakiegoś czasu interesuję się Adipexem i czytam o nim w sieci. Na początku można powiedzieć że byłam mocno zmotywowana do zakupu ale w miarę przeglądania o nim informacji chęć zakupu maleje. Nie spodziewałam się że tak wiele osób będzie go odradzać. Drugim minusem są ceny adipexu,które zwalają z nog normalnie!!! 400 zł to już lekka przesada. Jest tutaj ktos kto zdecydował się na zakup? Udało wam się schudnąć?

Odpowiedź
Biała 5 września 2018 - 09:37

@ Paolla Adipex hamuje głód, tłumi potrzebę jedzenia, a jednocześnie pobudza czyli „nakłania” nasz organizm do aktywności. W ten sposób działamy na podwyższonych obrotach, a jednocześnie mało jemy, stąd dobre rezultaty w odchudzaniu. Niewątpliwie Adipex pomógłby ci zrzucić te 6 kg, ale nie liczyłabym na błyskawiczne efekty. Mając niewielką nadwagę, tak jak Ty, tempo redukcji jest wolniejsze niż przy, dajmy na to, otyłości +40 kg. Myślę, że nie warto wydawać grubej kasy na niepewny Adipex, jeśli za pomocą bezpiecznych, legalnych spalaczy tłuszczu możesz uzyskać podobne rezultaty.

Odpowiedź
Mikusia 8 września 2018 - 13:42

Adipex jest wychwalany jako niezawodny lek na otyłość, ale prawda jest taka, że powstał w czasach, gdy rynek spalaczy tłuszczu był bardzo mało rozwinięty. Dziś można kupić o niebo lepsze fat burnery i to taniej niż przestarzały Adipex.

Odpowiedź
Mikusia 8 września 2018 - 13:42

Adipex jest wychwalany jako niezawodny lek na otyłość, ale prawda jest taka, że powstał w czasach, gdy rynek spalaczy tłuszczu był bardzo mało rozwinięty. Dziś można kupić o niebo lepsze fat burnery i to taniej niż przestarzały Adipex.

Odpowiedź
Eva1 10 września 2018 - 17:06

Właśnie, jest tyle skutecznych spalaczy tłuszczu na legalnym rynku. Wystarcyz się rozejrzeć, a nie tylko klapki na oczach i adipex, adipex, adipex… jakby niczego innego na świecie nie było. Nie rozumiecie, że sprzedawcy tego adipexu nabijają sobie kabzę żerując na naiwności takiej jak wasza?!

Odpowiedź
Eva1 10 września 2018 - 17:06

Właśnie, jest tyle skutecznych spalaczy tłuszczu na legalnym rynku. Wystarcyz się rozejrzeć, a nie tylko klapki na oczach i adipex, adipex, adipex… jakby niczego innego na świecie nie było. Nie rozumiecie, że sprzedawcy tego adipexu nabijają sobie kabzę żerując na naiwności takiej jak wasza?!

Odpowiedź
Foxx 14 września 2018 - 14:34

Kumpela z pracy nagle ze spokojnej osoby stała się dziwnie nadpobudliwa, nerwowa, wygadana. Popadała też w dziwne zmiany nastroju, w ogóle inna osoba. Wszyscy w pracy myśleliśmy że na jakichś dragach płynie a jak się potem okazało to na tabletach odchudzających. Był to właśnie ten adipex cały. Dziwna jest do tej pory…

Odpowiedź
Agata 2 października 2018 - 16:52

Brałam Adipex jakiś czas temu. Schudłam ok 10 kg ale nikomu bym nie poleciła. Hamuje głód i rzeczywiście waga po tym leci zwłaszcza jeśli się jest aktywnym fizycznie. Ale co z tego jak po odstawieniu tabletek zaczyna się jeść za dwoje? Ja tak miałam. Apetyt mi wrócił i zaczęłam pochłaniać duuużo za dużo kalorii. Przybyło mi znowu ze 4 kg ale jakoś się później unormowało. Zaczęłam brać chrom, błonnik i wzmocniłam trening.

Odpowiedź
Agata 2 października 2018 - 16:52

Brałam Adipex jakiś czas temu. Schudłam ok 10 kg ale nikomu bym nie poleciła. Hamuje głód i rzeczywiście waga po tym leci zwłaszcza jeśli się jest aktywnym fizycznie. Ale co z tego jak po odstawieniu tabletek zaczyna się jeść za dwoje? Ja tak miałam. Apetyt mi wrócił i zaczęłam pochłaniać duuużo za dużo kalorii. Przybyło mi znowu ze 4 kg ale jakoś się później unormowało. Zaczęłam brać chrom, błonnik i wzmocniłam trening.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie