Kyöko Uno – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się ciekawe rozwiązanie jednego z najczęściej dotykających kobiety problemów natury estetycznej i zdrowotnej, mianowicie haluksów. Nowoczesny aparat korekcyjny nie tylko zapobiega deformacjom stopy, ale i zmniejsza istniejące zniekształcenia i ból oraz przywraca naturalne funkcjonowanie stawu śródstopno-palcowego.
Spis Treści
Przyczyny występowania haluksów
W powszechnym odczuciu zasadniczym powodem powstawania haluksów jest noszenie nieodpowiedniego obuwia, przede wszystkim na wysokich obcasach i z wąskimi, spiczastymi noskami. W jakimś stopniu rzeczywiście buty, zwłaszcza te z wąskimi czubkami, są odpowiedzialne za deformacje stopy. Jednak na powstanie i rozwój haluksów mają wpływ także inne czynniki:
- stojąca praca,
- duża waga ciała,
- uwarunkowania genetyczne.
I chociaż zjawisko to dotyczy głównie kobiet, które generalnie mają nieco słabszą strukturę stopy, to jednak nie omija ono także panów, trudno zatem mówić o jednej, decydującej przyczynie powstawania tego schorzenia.
Jak powstaje haluks, nazywany inaczej paluchem koślawym lub z łaciny hallux valgus? Zaczyna się zazwyczaj niemal niezauważalnie, paluch stopniowo odgina się w stronę pozostałych palców, ku przeciwległej krawędzi stopy. Z czasem deformacja się powiększa, aż niekiedy paluch kładzie się na drugim palcu lub podwija pod niego. Temu towarzyszą zmiany w kościach śródstopia, przemieszczanie się ich i wypuklenia na zewnątrz. Powstaje bolesne zgrubienie, nierzadko bardzo duże, obciążenia stopy rozłożone są nierównomiernie, a objawy coraz bardziej dokuczliwe.
Deformacja stopy jest w każdym przypadku przyczyną ogromnego dyskomfortu, zarówno pod względem estetycznym, jak i dlatego, że powoduje ból i trudności z chodzeniem, wreszcie przysparza kłopotów z dopasowaniem w miarę wygodnego i nie powodującego dolegliwości obuwia. Ponadto zniekształcony paluch może powodować zmiany chorobowe i stany zapalne.
Hallux valgus – leczenie i profilaktyka
Do lekarza ortopedy powinniśmy się udać jak najwcześniejszej, gdyż większość nieinwazyjnych metod leczenia jest skuteczna tylko na etapie pojawienia się pierwszych objawów. Później pozostaje już tylko operacja chirurgiczna. Do metod nieinwazyjnych zalicza się między innymi:
- plastry i żelowe osłony chroniące bolące miejsca,
- separatory przywracające właściwe ustawienie palców,
- poduszki, wkładki rozkładające odpowiednio obciążenia,
- opaski chroniące przed otarciami i utrzymujące paluch w naturalnej pozycji,
- aparaty korekcyjne, takie jak Kyöko Uno, skutecznie eliminujące ból i hamujące rozwój haluksów, przydatne w leczeniu i profilaktyce.
Metody operacyjne to między innymi:
- korekta torebki stawowej i ścięgien z częściowym usunięciem głowy kości śródstopia,
- osteotomia polegająca na wycięciu fragmentów kości i ich usunięciu lub przemieszczeniu (po przecięciu kości zespala się je śrubami).
Analogicznie jak w przypadku innych chorób, tak i w razie zagrożenia wystąpieniem haluksów, lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zatem wziąć pod uwagę czynniki genetyczne – jeśli w najbliższej rodzinie wystąpiło wykoślawienie palucha, musimy szczególnie uważać i pomyśleć o sprawieniu sobie aparatu korekcyjnego. Oprócz tego zawsze lepiej trochę stracić na wadze, a gdy mamy głównie stojącą pracę, wyjątkowo starannie dobierać obuwie, które nosimy przez większość dnia.
Wygodne buty o fizjologicznym kształcie na niezbyt wysokim obcasie, aktywność fizyczna i niedopuszczanie do nadwagi, to zasady, które powinny nam przyświecać zawsze, a w sytuacji ryzyka deformacji stopy w szczególności.
Kyöko Uno – charakterystyka produktu
Nawet jeśli już się dokonało i zauważyliśmy na swoich stopach niekorzystne zmiany, nie ma co rozpaczać. Nie korzystajmy jednak z półśrodków, żelowe plastry czy wkładki nie rozwiążą naszego problemu, mogą jedynie przynosić chwilową ulgę. Trzeba sięgnąć po bardziej wyrafinowane rozwiązania.
Aparat korekcyjny Kyöko Uno to nowatorskie japońskie urządzenie, umożliwiające pozbycie się uciążliwych dolegliwości bez interwencji lekarskiej. Jego istotą jest wysokozaawansowana technologicznie, specjalna szyna ortopedyczna, której autorką jest lekarz ortopeda, rehabilitantka i opiekunka medyczna wielu japońskich sportowców, także mistrzów olimpijskich, Kyöko Yokoshima.
Urządzenie składa się z trzech zasadniczych elementów:
- poduszki wykonanej z nanowłókien medycznych łagodzącej ból i stany zapalne oraz przymocowanej do niej opaski podtrzymującej kości śródstopia i minimalizującej płaskostopie poprzeczne,
- opaski na paluch korygującej jego ustawienie,
- specjalnej szyny w formie przegubu zmniejszającej nacisk na staw śródstopno-palcowy, umożliwiającej zarazem naturalne ruchy stopy.
Dzięki biomechanicznej konstrukcji szyny, aparat świetnie przystosowuje się do kształtu stopy i rodzaju noszonego obuwia, a jej wielostronne oddziaływanie sprawia, że korektor znajduje zastosowanie nie tylko w profilaktyce, ale i w leczeniu różnych schorzeń stawów i kości. Dotyczy to zarówno haluksów, jak i wszelkiego typu zwyrodnień, obrzęków czy płaskostopia poprzecznego, które często towarzyszy deformacjom stóp.
Kyöko Uno – działanie aparatu korekcyjnego
To wyjątkowe urządzenie ortopedyczne umożliwia trwałe i co ważne, bezinwazyjne, cofnięcie lub co najmniej zminimalizowanie deformacji palucha w warunkach domowych. Dzięki urządzeniu duży palec i co za tym idzie, kości śródstopia, przyjmują prawidłowe położenie, a obciążenia stopy są właściwie rozłożone. Stawy, mięśnie i wiązadła ulegają wzmocnieniu, poprawia się ich elastyczność, ustępuje napięcie i ból, chodzenie w obuwiu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami.
Oprócz tego, ponieważ aparat korekcyjny Kyöko Uno wykonany jest z nowoczesnych, oddychających materiałów, nie tylko idealnie dopasowuje się do stopy, ale także nie powoduje żadnych podrażnień ani obtarć. Co więcej, poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, likwidując w rezultacie istniejące stany zapalne.
Już w ciągu kilku pierwszych dni stosowania można zauważyć widoczne efekty w postaci zniknięcia bólu i stanów zapalnych. Kolejne tygodnie przynoszą wymierne rezultaty w zakresie cofania się wykoślawień. Stopy nie są zmęczone, odzyskują sprawność i estetyczny wygląd. Aby osiągnąć oczekiwane skutki, zaleca się stosowanie aparatu korekcyjnego przez co najmniej 5 godzin dziennie i przede wszystkim w trakcie chodzenia. O ile początki mogą wydawać się trochę trudne, to z każdą godziną, w związku z polepszającą się kondycją stóp, będziemy dostrzegać zalety wykorzystywania korektora.
Kyöko Uno – opinie pacjentów o japońskim korektorze motorycznym
Z zamieszczanych w sieci komentarzy wynika, że to zaawansowane technologicznie urządzenie zyskało aprobatę polskich pacjentów. Wielu z nich wskazuje bezskuteczność dotychczas poodejmowanych działań, twierdząc, że różnego rodzaju plastry, wkładki opaski i separatory nie przyniosły w ich przypadku spodziewanych rezultatów, pomógł dopiero aparat Kyöko Uno. Jak bardzo dzięki temu polepszył się odtąd standard ich życia, nietrudno się domyślić. Dla osób cierpiących na haluksy to przecież nie tylko kwestia ładnych czy brzydkich stóp, ale przede wszystkim możliwości sprawnego i swobodnego chodzenia i do tego w normalnym obuwiu.
Gdzie kupić aparat korekcyjny Kyöko Uno?
Ponieważ urządzenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z oryginałem, najlepiej zamówić je za pośrednictwem strony internetowej producenta. Tym bardziej, że mamy do czynienia z produktem wysokozaawansowanym technologicznie, zarówno w zakresie konstrukcji, jak i użytych materiałów. Dokonany w ten sposób zakup to również okazja do skorzystania z promocji cenowej.
Przejdź do oficjalnej witryny Kyöko Uno i sprawdź promocje
Przeczytaj także inne nasze recenzje:
10 komentarzy
Właśnie zastanawiam się nad zakupem. Chcę sprezentować siostrze, która od lat narzeka na haluksy. Czy ktoś z użytkowników miał okazję stosować ten produkt? Czy rzeczywiście koryguje haluksy?
Krystyna654 – ja stosuję od około dwóch miesięcy i widzę dużą poprawę. Tak, aparat koryguje haluksy i redukuje wszystkie niedogodności z nimi związane. Jestem bardzo zadowolona z jego działania. Ja na twoim miejscu na pewno zamówiłabym ten aparat i podarowała siostrze. Może przynieść jej dużą ulgę 😉
Ja też jestem zadowolona. Używam krócej, bo od trzech tygodni, ale już jest dużo lepiej niż było. Mniejszy ból, lepiej mi się chodzi, deformacja zaczyna się zmniejszać. Super.
Miałam już kilka korektorów do haluksów, ale pomagały niewiele. Koyoko Uno jest jednak lepszy jakościowo i bardziej skuteczny. Palce nie tylko przestają się dalej koślawić, ale i powracają do dawnego stanu co mnie bardzo cieszy. Chodzenie przestaje być problemem, stopy lepiej wyglądają. Polecam.
Też mam ten korektor, rzeczywiście jest bardzo dobry, ale odkryłam coś jeszcze, co bardzo pomaga przy haluksach, mianowicie zmiana obuwia. Przez wiele lat nie przykładałam wagi do tego i kupowałam praktycznie wszystkie buty ze zwężanymi noskami (czółenka, balerinki, szpilki, mokasyny itp), co tylko sprzyjało koślawieniu palców, tym bardziej że spędzam w butach bardzo dużo czasu. Teraz przerzuciłam się na dobrej jakości buty zgodne z anatomicznym kształtem stopy, profilowane, z okrągłym przodem. Chodzi się super, stopy odpoczywają, palce pozostają na swoim miejscu i nie koślawią się dalej. Aparat korekcyjny plus zmiana obuwia na przyjazne stopom to jest to. Mówię wam, spróbujcie!
Zraziłam się do korektorów po tym, jak kupiłam szynę na haluksy, która nic nie działała, w ogóle była jakoś źle wyprofilowana, nie spełniała swoich funkcji totalnie. Stwierdziłam, że wszystkie te aparaty są do kitu, ale coraz więcej słyszę pochwał o Kyoko i jemu podobnych urządzeniach. Może jednak warto spróbować. Myślałam też o jakimś zabiegu chirurgicznym, ale się boję 😉
Wszystkie opaski, separatory, kliny itp. mają tylko działanie profilaktyczne, pomagają utrzymać palce we właściwym miejscu, ewentualnie trochę hamują dalszą deformację. Jednak jeśli chodzi o leczenie i realną korekcję, to albo profesjonalny aparat albo zabieg. Ja od niedawna jestem właścicielką Kyoko i korekcja rzeczywiście postępuje 🙂 Polecam jednocześnie robić ćwiczenia specjalne na haluksy, no i oczywiście odpowiednie buty to podstawa 🙂
Ala_Pietruszewska – moja koleżanka była na operacji na haluksy, nie dość, że drogo, to jeszcze po operacji przez długi czas musiała chodzic w jakimś specjalnym bucie (bardzo niekomfortowe). No i oczywiście że jest to jednak chirurgiczna ingerencja to jak dla mnie duży minus. Ona w sumie zadowolona, ale ja bym się nie zdecydowała. Mnie wystarczy aparat korekcyjny i ćwiczenia.
O ćwiczeniach jeszcze nie słyszałam, muszę spróbować. Aparat już mam, jak na razie jestem zadowolona. Musiałam w końcu coś zrobić z tymi palcami, bo już trudno było wytrzymać. Nie dość, że fatalnie wygląda, to boli jak cholera, ciągle stan zapalny, nie można chodzić normalnie. Ehhh, co za upierdliwe schorzenie…
Witam
Czy ktoś spotkał się ze stwierdzeniem, że po miesiącu stosowania kyoko uno należy wymienić na nowy egzemplarz.
Jeżeli nie to naciągnęli . Zamówiłam i wczoraj otrzymałam. Miało być za darmo i faktycznie 1 pakowanie było za free. Oprócz tego w przesyłce były jaszcze 2 opakowanie, suplement diety Biopower 60 tabletek i bon o wartości 50 złoty na kolejne zakupy jako nowa klientka. Zapłaciłam 400 złoty. Co o tym sądzicie?
Agnieszka