Strona główna Zdrowie ChiliPAD – urządzenie, dzięki któremu wreszcie dobrze się wyśpisz!

ChiliPAD – urządzenie, dzięki któremu wreszcie dobrze się wyśpisz!

by Karolina Karo
7 komentarzy

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na dobrą jakość snu, jest odpowiednia temperatura najbliższego otoczenia. W tym zakresie z pomocą przychodzi nowoczesna technologia oferując klientom nowość na polskim rynku, urządzenie o nazwie ChiliPAD – specjalny materac, dzięki któremu można dowolnie regulować temperaturę łóżka, ogrzać je lub schłodzić w zależności od potrzeb. Nie ulega żadnej wątpliwości, że jest to bardzo ciekawy wynalazek, który znacząco może poprawić jakość snu, a co za tym idzie pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Dowiedz się więcej o innowacyjnym materacu ChiliPAD.

Dlaczego dobry sen jest tak ważny dla organizmu?

śpiąca kobieta

Medycyna od dawna podkreśla ogromne znaczenie ilości i jakości snu i negatywne skutki jego niedoborów. Sen jest nam niezbędny nie tylko dla regeneracji fizycznej i psychicznej, ale także z przyczyn czysto fizjologicznych.

Permanentne niewysypianie się prowadzi do spadku odporności i zdolności do zwalczania infekcji, rozwoju nadciśnienia i cukrzycy, problemów hormonalnych i depresji. Ponadto sprzyja przybieraniu na wadze i zwiększa wrażliwość na ból. Niedobory snu mają kolosalny negatywny wpływ na jakość naszych funkcji umysłowych – uwagę i koncentrację, pamięć i zdolność podejmowania decyzji, wreszcie ogólne samopoczucie.

Warunki dobrego snu

Na zaburzenia snu uskarża się coraz więcej osób, w Polsce, podobnie jak na całym świecie, problem dotyczy niemal połowy populacji. Tymczasem w większości przypadków bezsenność lub sen złej jakości jest rezultatem naszych własnych zaniedbań. W pierwszym rzędzie jest to kwestia ilości godzin przeznaczanych na nocny wypoczynek. Co prawda jest to sprawa indywidualna, ale lekarze są zgodni co do tego, że 6 godzin snu to minimum. Równie ważne są sprawy regularnego kładzenia się do łóżka, odpowiednio lekkiej i nie za późnej kolacji, umiejętnego wyciszenia się, wreszcie warunków panujących w sypialni.

Kiedy w sypialni jest zbyt ciepło, mamy problemy z zasypianiem, a nawet kiedy już uda się zasnąć, często budzimy się spoceni, a rano wstajemy zmęczeni i osłabieni. Przyjmuje się, że najbardziej sprzyjająca nocnemu odpoczynkowi temperatura to około 18 stopni, w indywidualnych przypadkach do 20 stopni Celsjusza. Tylko jak to osiągnąć, kiedy mamy coraz bardziej upalne lata, podczas których noce najczęściej nie przynoszą żadnego wytchnienia od gorąca?

ZAMÓW CHILIPAD TERAZ

ChiliPAD – najnowszy sposób na problemy ze snem

ChiliPAD

Nauka i technika nie pozostają obojętne na problemy współczesnego życia, czego dowodem jest system ChiliPAD. To innowacyjne urządzenie umożliwia kontrolę temperatury materaca i to zarówno wtedy, kiedy jest nam za gorąco, jak i wówczas, kiedy łóżko i pościel są za zimne.

Użytkownik ma do dyspozycji stosunkowo szeroki zakres temperatur, mianowicie od 13 do 46 stopni Celsjusza. Ponieważ sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, możemy, leżąc w łóżku, dowolnie dostosować jego ciepłotę do naszych potrzeb, schłodzić posłanie lub je ogrzać. Do osiągnięcia pożądanej temperatury ChiliPAD wykorzystuje nie powietrze, lecz wodę, co wydaje się bardziej korzystnym rozwiązaniem.

Urządzenie składa się z materaca z podkładką hydrauliczną, termoregulatora i pilota. Innowacyjny, opatentowany sposób ogrzewania i chłodzenia przy pomocy specjalnie opracowanej struktury wodoodpornych, silikonowych rurek sprawia, że bez problemu w upalną noc osiągniemy upragniony chłód, a mroźną zimą przyjemnie ogrzejemy łóżko. System ChiliPAD pasuje do wszystkich standardowych łóżek, a jego sterowanie, za sprawą zdalnego pilota, jest wyjątkowo proste.

ChiliPAD – ocena urządzenia i jego przydatności

ChiliPAD urządzenie

Nie ulega wątpliwości, że system ChiliPAD to znaczące osiągnięcie technologiczne i co ważniejsze, stanowiące istotną pomoc w polepszaniu jakości snu. I chociaż urządzenie nie jest tanie, kosztuje bowiem od 480 do 1000 dolarów, to jednak w wielu przypadkach warto zdecydować się na ten wydatek.

ChiliPAD nie zastępuje oczywiście klimatyzacji, ale sprawia, że w najbardziej newralgicznym miejscu domu, to jest w łóżku, możemy dowolnie uregulować jego ciepłotę i dzięki temu po prostu dobrze spać.

Warto także zwrócić uwagę, że jest to sposób na obniżenie kosztów ogrzewania mieszkania – możemy na noc znacznie obniżyć temperaturę otoczenia, a podgrzać sobie wyłącznie łóżko.

ChiliPAD – opinie

Urządzenie zyskuje coraz większą popularność i spotyka się z licznymi pozytywnymi opiniami. Nie sposób odmówić temu nietuzinkowemu materacowi funkcjonalności i użyteczności. Zdecydowana większość użytkowników jest zdania, że ChiliPAD to bardzo przydatna rzecz, która pozwala spać lepiej i skuteczniej wypoczywać.

Dla niektórych ChiliPAD to antidotum na bezsenność lub na częste wybudzanie w środku nocy, dla innych – idealny sposób na błyskawiczne zasypianie. Wielu klientów podkreśla, że ChiliPAD pomógł im wreszcie uzyskać optymalną temperaturę w nocy i zawsze spać dobrze, nawet w trakcie panowania nieznośnych upałów lub dużych mrozów (unikając nadmiernego pocenia czy wychładzania ciała). Jak czytamy w licznych komentarzach, ChiliPAD mocno poprawia jakość snu. Co więcej, niektórym pomógł nawet pozbyć się uporczywych bóli kręgosłupa.

ChiliPAD

ZAMÓW CHILIPAD TERAZ

Czytaj więcej

7 komentarzy

Zbig63 30 listopada 2019 - 10:04

Znakomita sprawa. Zakupiłem Chilipad 2 tygodnie temu i od 2 tygodni wreszcie porządnie się wysypiam, a samopoczucie jest nieporównywalnie lepsze niż przedtem. Mam kłopoty z reumatyzmem, jestem bardzo wrażliwy na przeciągi, chłód, ciągle mnie coś pobolewa, strzyka… Miałem duży kłopot z dopasowaniem temperatury w nocy. raz żeby nie marznąć, dwa żeby znowu nie przegrzewać się. Często budziłem się z bolącym krzyżem, bo gdzieś tam w nocy odkryłem się i mnie zawiało. Chilipad zażegnał wszystkie te problemy. Ustawiam sobie np. na lekkie grzanie w zimniejsze dni, mogę uchylić okno, a jest mi cały czas ciepło. Budzę się rześki, bez bólów. Genialna sprawa ten Chilipad przy reumatyzmie. Polecam!!

Odpowiedź
EveSłoneczna 17 grudnia 2019 - 21:26

Mata jest świetna, użytkuję już któryś miesiąc z rzędu i nie wiem jak mogłam kiedyś spać bez niej 😀 Bardzo praktyczna i bardzo prozdrowotna. Lubię mieć ciepełko w nocy, ale mój mężuś niekoniecznie. On jest raczej zimnolubny. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie ta mata. Ja mam matę rozmiaru single, on ma tylko zwykły materac i każdy jest zadowolony 🙂 Może sobie otwierać okno, a mnie i tak jest ciepło. Generalnie jakość snu z tą matą jest doskonała. Nie budzę się w nocy, nie kręcę się z boku na bok, nie wstaję za wcześnie tylko tak w sam raz. Budzę się wypoczęta. Jak ktoś się waha nad zakupem, to niepotrzebnie. ChiliPAd jest the best.

Odpowiedź
PatrycjaKuba 6 stycznia 2020 - 17:13

Razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z tego materaca. W zimie grzeje, w lecie chłodzi, pozwala się spokojnie wyspać bez względu na temperaturę. Przydatne i przyjazne dla zdrowia. Mąż mówi, że ma wręcz działanie terapeutyczne, że działa jak zabiegi rehabilitacyjne, na które uczęszczał albo i lepiej. Mąż ma problemy z kręgosłupem, które wyraźnie zmalały odkąd śpimy na tym materacu.

Odpowiedź
Urszulina 22 lutego 2020 - 19:34

Mam ten materac od zeszłego lata. Podpisuję się obiema rękami pod pozytywnymi opiniami na jego temat. Na lato idealny. Mam sypialnię na poddaszu. W lecie w nocy bywa bardzo gorąco. Do tej pory często nie mogłam spać przez ten upał. Materac CiliPad zrobił różnicę. Przyjemnie chłodzi i neutralizuje wysoką temperaturę panującą w pokoju. W zimie też się przydaje w wyjątkowy chłód.

Odpowiedź
Fazzi5050 14 marca 2020 - 16:01

Ktoś mi polecił na bóle pleców i nie żałuję że dałem się skusic na zakup. Masaże mi tak nie pomagały jak ten Chilipad. Polecam każdemu kto cierpi na bóle kręgosłupa, problemy ze schylaniem, sztywność pleców itd.

Odpowiedź
Małgorzata_GBR 28 czerwca 2020 - 19:52

Świetnie chłodzi w nocy. Dla mnie jest mega funkcjonalną alternatywą dla jakichś wiatraków, wentylatorów, klimy itd. w upały. U mnie w sypialni jest bardzo duszno, gorąco, okno nie za duże i jeszcze nagrzewa się pomieszczenie od dachu. Do tej pory często w lato nie mogłam spać w nocy i bywało że zmieniałam pościel i bieliznę dwa razy w nocy, bo cała mokra od potu była. ChiliPad wybawił mnie od tych wszystkich niedogodności. To poczucie chłodu, ulgi od upału jest nie do przecenienia 🙂 w takich warunkach człowiek naprawdę dobrze wypoczywa 🙂

Odpowiedź
LeśnaPoziomka 2 lipca 2020 - 15:58

Zgadzam się z przedmówczynią – wypoczynek i sen jest naprawdę na doskonałym poziomie dzięki ChiliPad. Ja jako osoba bardzo źle reagująca na niekorzystne temperatury otoczenia to mówię 🙂 Przez zimno lub gorąco często nie mogłam spać, a teraz wszystko się super unormowało. Polecam.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie