Strona główna Odchudzanie Clenbuterol – kontrowersyjny spalacz tłuszczu. Pożyteczny czy szkodliwy?

Clenbuterol – kontrowersyjny spalacz tłuszczu. Pożyteczny czy szkodliwy?

by Piotr Kaczmarek
11 komentarzy

Clenbuterol to substancja aktywna dawniej stosowanych leków na astmę, która przy okazji została „zwerbowana” do grona spalaczy tłuszczu. Nie można zaprzeczyć, że Clenbuterol potrafi mocno przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej, ale ma on też drugie, ciemniejsze oblicze. Jako silny środek chemiczny nie pozostaje bez wpływu na działanie układu nerwowego, mózgu, serca i innych organów, w związku z tym może wywoływać szereg efektów ubocznych.

Clenbuterol na redukcję – jak działa?

Clenbuterol blister proszków

Clenbuterol to jedna z tych substancji, które pierwotnie stosowane były w leczeniu innych, niezwiązanych z nadwagą chorób, a które później podchwycono jako skuteczny materiał pomocny w szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Wykazuje podobny mechanizm działania, jak efedryna, ale jest od niej silniejszy. Z uwagi na niebezpieczne efekty uboczne, Clenbuterol w 1988 roku został wycofany z obrotu w Europie i USA i do dziś pozostaje nielegalny.

Czym jest Clenbuterol? To nic innego jak związek chemiczny z grupy sympatykomimetyków, stosowany w profilaktyce astmy i powodujący między innymi rozluźnienie mięśni dróg oddechowych, rozszerzenie oskrzeli, przyspieszenie oddechu i wzrost zużycia tlenu przez serce i mięśnie. Obok działań pomocnych w walce z objawami astmy, Clenbuterol wywołuje również szereg innych efektów, dzięki którym możemy chudnąć szybciej i zmniejszym wkładem pracy włożonym przez nas samych. Te efekty to: pobudzenie współczulnego układu nerwowego, wzrost aktywności adrenaliny i dopaminy, bardzo intensywne przyspieszenie metabolizmu, wzrost termogenezy, znaczące nasilenie rozpadu tkanki tłuszczowej.

CHCĘ SPRAWDZIĆ NAJLEPSZY BEZPIECZNY SPALACZ TŁUSZCZU!

Clenbuterol – efekty

Clenbuterol bardzo silnie oddziałuje na organizm, może obciążać i niszczyć niektóre organy i wywoływać w nich trwałe zmiany oraz powodować szereg działań niepożądanych. Bezwzględnie powinny go unikać osoby borykające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, szczególnie z nadciśnieniem, chorobami serca i chorobami wątroby.

Biorąc pod uwagę kwestię zdrowia i zagrożeń związanych z przyjmowaniem Clenbuterolu, nie jest to najlepsza droga do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, mimo to są osoby, które decydują się na zastosowanie kuracji odchudzającej z jego udziałem.

Cechą Clenbuterolu jest radykalne zwiększenie tempa metabolicznych przemian skutkujące intensywnym rozpadem tkanki tłuszczowej. Sztucznie stymulowany Clenbuterolem organizm jest w stanie bardzo szybko pozbywać się kolejnych kilogramów. Powstaje jednak pytanie – co stanie się z moim ciałem po zakończeniu tak drastycznej redukcji? Czy nie zaistnieje efekt jojo? Czy nie dorobię się poważnych problemów zdrowotnych? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna. Może więc lepiej zdecydować się na mniej drastyczny spalacz tłuszczu, poświęcić nieco więcej czasu na pracę nad własnym ciałem, a potem cieszyć się trwałymi rezultatami, bez ryzyka utraty zdrowia?

mężczyzna ćwiczy ze sztangą

Clenbuterol – skutki uboczne

Lista skutków ubocznych, które może powodować Clenbuterol, jest dość pokaźna z uwagi na specyfikę tego środka, jego silne oddziaływanie na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy i na metabolizm całego organizmu. Oto one:

 • wzrost ciśnienia;
 • kołatanie serca;
 • ból w klatce piersiowej;
 • wzmożona potliwość;
 • drżenie dłoni;
 • drgawki;
 • problemy z zaśnięciem, płytki sen, częste wybudzanie się ze snu;
 • gorączka;
 • wymioty, nudności, zgaga;
 • nerwowość, drażliwość, zaburzenia nastroju;
 • przy dłuższym stosowaniu – możliwość uszkodzenia wątroby, jąder, mięśni.

Clenbuterol – dawkowanie

Clenbuterol opakowanie

Clenbuterol jest już dawno wycofany z legalnego obiegu, dość często pojawia się jednak na czarnym rynku. Niestety, nabywanie tego środka w ten sposób to podwójne kuszenie losu – nie dość, że Clenbuterol sam w sobie jest groźny dla zdrowia, to jeszcze kupując go z niepewnych źródeł, zwiększamy ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.

Jeśli, mimo wszystkich zagrożeń, postanowimy jednak sięgnąć po Clenbuterol, powinniśmy zachować rozwagę przy dawkowaniu i nie stosować go zbyt długo (maksymalnie przez kilka tygodni lub systemem przeplatanym – np. 2 tygodnie stosowania i 2 tygodnie przerwy). Początkowa dzienna dawka Clenbuterolu to 20mcg. Potem stopniowo można zwiększać dawkę do 60-100 mcg dziennie.

Clenbuterol – cena

Ceny Clenbuterolu bywają różne, jednak najczęstsze kwoty, na które można natknąć się w internecie, to ok. 90 – 150 zł. Można napotkać również tańsze preparaty występujące pod nazwą Clenbuterol, jednak konsumenci podchodzą do nich z większym sceptycyzmem – niska cena może według nich oznaczać niską jakość produktu. Nie ulega jednak wątpliwości, że podróbki mogą zdarzać się również w wyższym przedziale cenowym. Kupując nielegalny środek nigdy nie wiemy na sto procent, co dostaniemy.

CHCĘ SPRAWDZIĆ NAJLEPSZY BEZPIECZNY SPALACZ TŁUSZCZU!

Clenbuterol – opinie

Clenbuterol to z jednej strony szybka metoda na pozbycie się zbędnego tłuszczu, a z drugiej łatwy sposób na zafundowanie sobie serii nieprzyjemnych skutków ubocznych, a czasem i poważnych problemów ze zdrowiem. Nie dziwi więc fakt, iż o środku tym krążą aż tak rozbieżne opinie – produkt jest zarówno zachwalany, jak i mocno krytykowany.

Część osób, która zdecydowała się na redukcję tłuszczu w asyście Clenbuterolu jest zdania, że skutki uboczne rzeczywiście, potrafią się dać we znaki, ale „da się je przeżyć”, szczególnie biorąc pod uwagę dobre efekty sylwetkowe, jakie środek ten jest w stanie zapewnić. Według innych opinii, Clenbuterol jest jednak zdecydowanie za mocny i wywołuje bardzo dokuczliwe dolegliwości, dlatego stosować go nie warto. Są też osoby, które wręcz przestrzegają przed Clenbuterolem po tym, jak doczekały się z jego powodu bardzo silnych skoków ciśnienia, palpitacji serca, skrajnie złego samopoczucia czy uszkodzenia wątroby.

Czytaj też o: niebezpiecznych sterydach

Sięgać czy nie sięgać po Clenbuterol?

Czy warto sięgnąć po Clenbuterol? Na to pytanie każdy zainteresowany powinien odpowiedzieć sobie sam, mając na uwadze wszystkie wady i zalety tego specyfiku. Na pewno nie jest to spalacz, który pozostaje obojętny dla organizmu. Wysokie ryzyko komplikacji zdrowotnych sprawia, że coraz więcej osób odchodzi jednak od pierwotnie podjętej decyzji o zakupie Clenbuterolu. I nie ma w tym nic niezwykłego – któż chciałby z okazu zdrowia zamienić się w schorowanego człowieka?

Na legalnym rynku znaleźć można bardzo ciekawe zamienniki spalaczy typu Clenbuterol, takie, które pozwalają w zdrowy sposób przejść przez proces redukcji i wymodelować sobie perfekcyjną sylwetkę. Jednym z nich jest Fast Burn Extreme. Jest to nowoczesny preparat łączący w sobie najwyżej cenione substancje naturalne o właściwościach przyspieszających metabolizm, nasilających termogenezę i potęgujących spalanie tłuszczu.

Fast burn

ZAMÓW FAST BURN EXTREME TERAZ

Zobacz także: Ranking przedtreningówek

Czytaj więcej

11 komentarzy

Wallace 2 października 2018 - 22:09

Clenbuterol? To jeszcze krąży po sieci? Z dwa lata temu miałem okazję obserwować kumpla, który to brał. Ciągle narzekał na łomotanie pikawy i bezsenne noce. Do tego chodził wk…. non stop. Schudł coś tam niby ale dużej różnicy u niego nie było widać. Spalacz hardkorowy w działaniu to na pewno

Odpowiedź
Lampion 3 października 2018 - 12:56

Clenbuterol to wcale nie taka rewelacja jak o tym mówią. Brałem dwa miechy w cyklach tydzień brania, tydzień odbój. Poziom tłuszczu trochę się zmniejszył, ale nie pomogło to w uwypukleniu mięśni a na takie efekt w sumie liczyłem.

Odpowiedź
Oldman 3 października 2018 - 20:43

dajcie spokój, kto bierze takie rzeczy, chyba jacyś desperaci hehe. Nie rozumiem po co się katować takim shitem skoro na legalnym rynku jest mnóstwo o wiele fajniejszych preparatów. Można przebierać do woli w sklepach z suplami, jest tego od groma. Siłownia i dieta, do tego przedtreningówka, białko, dobry spalacz lub booster masy w zależności od cyklu, i da się wszystko zrobić. Mnie tam żadne clenbuterole niepotrzebne żeby zrobić sylwetke.

Odpowiedź
Hanys31 10 października 2018 - 14:11

Miałem (nie)przyjemność stosować Clen. Powiem w skrócie, że jak ktoś chce sobie zaszkodzić, to polecam. U mnie wystąpiło większość z opisywanych skutków ubocznych, nie są one żadną ściemą. Miałem skoki ciśnienia, dokuczało mi serce, do tego oczywiście drżenie rąk, podenerwowanie, lęki, bezsenność, a jak by tego było mało jakieś dziwne jazdy z libido i erekcją. Wszystkie te efekty uboczne wcale nie były skutkiem nieprawidłowego dozowania, zbyt dużych dawek itp. jak mi próbowali wmawiać co poniektórzy, bo dawkowałem z głową i w niewielkich dawkach. Ale problemy i tak wystąpiły co tylko potwierdza tezę, jak wielkie jest to goowno. Nigdy więcej takich wynalazków.

Odpowiedź
Karen 13 października 2018 - 15:54

Jak najlepiej dawkować clen żeby odczuć szybkie efekty w redukcji, a jednocześnie sobie nie zaszkodzić?

Odpowiedź
_Dawido_ 14 października 2018 - 08:43

Ja brałem tydzień on, tydzień off, ale w czasie gdy brałem nie za dobrze się czułem. Duże obciążenie dla serducha. Nie polecam brać w godzinach popołudniowych i wieczornych, bo możesz nie usnąć potem.

Odpowiedź
Philip 16 października 2018 - 11:17

Do spalenia tłuszczu spokojnie wystarczą naturalne termogeniki. Kapsaicyna, piperyna… ludzie myślą, że jak się naszpikują jakąś chemią, to od razu pozostaną bez grama zbędnego tłuszczu. A to wcale tak nie działa. Najważniejsza jest dieta i trening, systematyczne kształtowanie sylwetki, suple to dodatek.

Odpowiedź
Paweł Sz 19 października 2018 - 19:21

Z uwagi na to, że potrzebuje zrobić błyskawiczną redukcję, przyszedł mi do głowy cykl z Clenem. Kupował ktoś przez neta? Jakieś pewne źródło?

Odpowiedź
Kaszkiet 21 października 2018 - 10:58

ja ci dam pewne źródło – wysyłasz kasę a dostajesz podejrzane tablety, które rozp….ją wątrobę i fundują stan przedzawałowy. Mój kumpel z tym igrał i jakby jeszcze trochę poigrał to już by go z pewnością nie było wśród żywych.

Odpowiedź
LDK 2 listopada 2018 - 14:37

Jak dla mnie to za duży hardcore. Pół opakowania wylądowało w kiblu. Spodziewałem się kosy, ale nie aż takiej. Redukcję zrobiłem szybko to fakt, ale pikawa pocierpiała… na pewno nie jest to środek dla początkujących, trzeba mocno uważać z dawkami i robić przerwy.

Odpowiedź
Koniu86 6 listopada 2018 - 21:23

Ja tam wolę naturalne suple. Jak są dobrze dobrane to dają mega dobre efekty

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie