Strona główna Uroda Co stymuluje wzrost biustu – sprawdź najlepsze naturalne sposoby na powiększenie piersi!

Co stymuluje wzrost biustu – sprawdź najlepsze naturalne sposoby na powiększenie piersi!

by Karolina Karo
3 komentarze

Chcesz poprawić rozmiar biustu? Nie musisz poddawać się zabiegom, które wiążą się ze znaczną ingerencją w ciało. Nie musisz też faszerować się sztucznymi hormonami, które mogą być ryzykowne dla twojego zdrowia. Jest cały szereg sposobów, które pozwalają w sposób naturalny zwiększyć objętość piersi, przy czym głównie są to metody bazujące na dobrodziejstwie ziół. Istnieje wiele roślin leczniczych, które poprzez regulowanie poziomu hormonów, mogą pobudzać wzrost biustu. Pomocne mogą być także drobne czynności (jak masaż piersi), które łatwo wykonamy w domowym zaciszu. Sprawdź, co stymuluje wzrost biustu i stań się posiadaczką pełnych, jędrnych, urzekających piersi.

Naturalne powiększenie biustu, czyli nie tylko skalpel i skomplikowane zabiegi medycyny estetycznej

Co zrobić, żeby mieć większe piersi? Jak zamienić drobną miseczkę A lub B na wydatne, pełne C? Te pytania często zadają sobie posiadaczki niedużych, filigranowych biustów. Opcję operacji plastycznej lub zbiegów z zakresu medycyny estetycznej większość z nas odrzuca od razu, głównie z takich powodów jak:

 • bardzo wysokie koszty,
 • znaczna ingerencja w ciało,
 • sztuczne, przerysowane efekty (w przypadku operacji wszczepiania implantów silikonowych),
 • czasochłonność i konieczność odbywania wizyt w klinikach oraz powtarzania zabiegów (w przypadku naświetlań, elektrostymulacji, mezoterapii).

Na szczęście istnieją również inne sposoby, na przykład polegające na stosowaniu ekstraktów z ziół stymulujących produkcję hormonów żeńskich i aktywujących proces wzrostu biustu. Inna metoda domowa to systematyczne robienie ćwiczeń pobudzających pracę mięśni klatki piersiowej i modelujących biust, kolejna polega na stymulowaniu krążenia krwi, co skutkuje intensywniejszym zaopatrzeniem tkanek piersi w cenne substancje.

Stosowanie tych metod przynosi efekt zwiększenia rozmiaru biustu, jak również jego rewitalizacji, odmłodzenia, ładnego ukształtowania i uniesienia.

Naturalne sposoby na powiększenie biustu, o których mowa, mają wiele plusów, dlatego są coraz częściej wybierane przez kobiety. Przede wszystkim są dla nas bezpieczne i nie niosą ryzyka pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych. Nie są też związane z głębokim ingerowaniem w ciało, jak operacje plastyczne.

Są za to łagodne i przyjazne dla ciała, komfortowe, przystępne, możliwe do przeprowadzenia w domu, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę. Pozwalają wydobyć i uwypuklić nasze naturalne piękno, zamiast dawać nieautentyczne, „plastikowe” efekty, jak w przypadku silikonowych implantów.

Co warto podkreślić, naturalne metody na powiększenie piersi są również dla nas korzystne pod względem ekonomicznym. Ceny ziół i specjalnych preparatów, czy to w tabletkach czy w kremach i żelach, są nieporównywalnie niższe niż wizyty w klinikach. Nawet jeśli zdecydujemy się sięgnąć po środek z wysokiej półki jakościowej, to i tak zapłacimy za niego wielokrotnie mniej niż zapłaciłybyśmy za operację plastyczną albo serię zabiegów

Co stymuluje wzrost biustu – domowe sposoby, które uczynią cię właścicielką pełniejszych i jędrniejszych piersi

kobieta mierzy biust centymetrem

5 najlepszych domowych sposobów na pobudzenie wzrostu biustu i poprawę jego wyglądu to:

 • masaż piersi,
 • ćwiczenia na piersi,
 • zioła na wzrost biustu,
 • tabletki na powiększenie biustu,
 • kremy na powiększenie biustu.

Oprócz tych metod istnieje szereg produktów, które możemy wykorzystać w celu podniesienia i uwydatnienia piersi. Chociaż nie dają trwałych efektów, a jedynie optycznie powiększają biust, mogą być pomocne dla osób, które chciałyby, aby ich sylwetka wizualnie prezentowała się bardziej kobieco. Sprawdzą się też na specjalne okazje, na przykład, gdy chciałybyśmy dodać sobie troszkę seksapilu. Są to:

 • staniki push-up,
 • staniki usztywniane wyposażone w gąbkowe wkłady w miseczkach,
 • gorsety z miseczkami typu push-up,
 • bluzki i sukienki z marszczeniami, koronkami, falbanami w okolicach dekoltu,
 • bluzki i sukienki z kieszeniami i aplikacjami w okolicy dekoltu,
 • sukienki i bluzki wyposażone w tzw. dekolt woda (krój lejący),
 • sukienki i bluzki odcinane pod biustem,
 • plastry i taśmy modelujące i podnoszące biust,
 • wkładki modelujące biust.

Jak naturalnie powiększyć piersi – ćwiczenia i masaże

Zarówno zbyt mały rozmiar biustu, jak i takie zjawiska jak opadanie i wiotkość piersi, możemy skorygować, wykonując regularnie ćwiczenia i masaże. Gimnastykę dla kształtnego, ładnie uniesionego, sprężystego biustu najlepiej przeprowadzać 3-4 razy w tygodniu, powtarzając każde ćwiczenie kilkanaście razy.

Ćwiczenia na biust pobudzają do pracy i wzmacniają mięśnie klatki piersiowej. W ten sposób przeciwdziałają prawu grawitacji, powodującemu nadmierne opadanie piersi, a co za tym idzie podnoszą biust, napinają i poprawiają jego wygląd. Są bardzo proste i szybkie w realizacji. Wystarczy, że uda nam się wygospodarować 10 minut, aby taką serię wykonać. Jeśli nie mamy czasu na wizyty w siłowni, możemy ćwiczyć w domu, na przykład podczas oglądania telewizji lub filmu.

Do ćwiczeń na biust nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych przyrządów, jedynie małe hantle, które możemy zastąpić półlitrowymi butelkami z wodą.

kobieta ćwiczy z hantlami

Oto najlepsze ćwiczenia na biust:

 • pompki przy ścianie,
 • pchanie ściany (bez uginania łokci),
 • pompki na kolanach,
 • deska,
 • rozpiętki z hantlami (lub z butelkami z wodą) w pozycji siedzącej,
 • przenoszenie hantli (lub butelki z wodą) za głowę w pozycji leżącej,
 • wyciskanie hantli w pozycji leżącej,
 • wyciskanie hantli w pozycji stojącej,
 • motylki,
 • dociskanie dłoni do dłoni (ręce trzymamy przed klatką piersiową w geście jak do modlitwy),
 • wymachy ramion,
 • krążenia ramion.

Dużo w zakresie poprawy jędrności i napięcia biustu oraz poprawy stanu skóry da nam również cyklicznie wykonywany masaż. Najlepiej robić go kilka razy w tygodniu z użyciem wybranego olejku eterycznego lub specjalnego olejku do masażu.

Dłońmi, na które wcześniej wylałyśmy nieco olejku, masujemy piersi, wykonując koliste ruchy – od zewnątrz w stronę mostka.

Znakomitym masażem dla piersi jest również polewanie ich na przemian ciepłą i zimną wodą (od dołu do góry) w trakcie prysznica. Inny sprawdzony sposób to stosowanie peelingów na biust, najlepiej co kilka dni, przy użyciu gotowych scrubów albo scrubów domowej roboty (np. z kawy lub soli morskiej).

Masaż biustu stymuluje mikrokrążenie w skórze, przyczyniając się do lepszego ukrwienia i odżywienia tkanek oraz intensywniejszego dopływu hormonów. Systematycznie przeprowadzany wpływa na zwiększenie elastyczności, napięcia i gładkości skóry piersi oraz powoduje, że biust staje się jędrniejszy i pełniejszy.

Zioła na powiększenie biustu

Żeńskie hormony płciowe, takie jak estrogen, progesteron, prolaktyna, odpowiadają przede wszystkim za nasze zdolności rozrodcze, ale także za libido, przemianę materii, magazynowanie wapnia, samopoczucie, stan skóry oraz za rozwój cech kobiecych w naszym ciele. Dzięki hormonom żeńskim mamy wysoki głos, specyficzne kobiece owłosienie ciała, charakterystyczne proporcje sylwetki (zaokrąglone kształty, szersze biodra, mniej tkanki mięśniowej, a więcej tłuszczowej niż u mężczyzn). Hormony żeńskie odpowiadają również za wzrost piersi i ich kobiecy wygląd.

Istnieje cały szereg ziół bogatych w tzw. fitohormony, czyli substancje, które w budowie i działaniu przypominają hormony żeńskie. Po przedostaniu się do organizmu związki te naśladują hormony kobiece, wykonując taką samą pracę, jak one.

W ten sposób fitohormony, a szczególnie jeden z ich typów, czyli fitoestrogeny, stoją na straży właściwego poziomu hormonów żeńskich w naszym organizmie, co wpływa między innymi na wyregulowanie cyklu miesiączkowego, złagodzenie bóli menstruacyjnych i PMS, opóźnienie menopauzy, poprawę urody i samopoczucia oraz zaakcentowanie cech kobiecych, w tym uwydatnienie biustu.

Najlepsze zioła na powiększenie biustu

Dziki pochrzyn

Dziki pochrzyn to wieloletnie pnącze wyposażone w bulwiaste kłącza, wywodzące się z terenów tropikalnych i mające szerokie zastosowanie lecznicze. Z uwagi na wysoką zawartość fitoestrogenów, czyli roślinnych odpowiedników estrogenów (naśladujących ich działanie w naszym organizmie), pochrzyn stanowi cenną pomoc przy różnego rodzaju dolegliwościach kobiecych, w tym przy menopauzie, niepłodności, bolesnym miesiączkowaniu, nieregularnych menstruacjach. Dziki pochrzyn to także jedna z czołowych roślin, które mogą przyczynić się do powiększenia rozmiaru biustu.

Kozieradka

Kozieradka jest zieloną rośliną rosnącą na polach i łąkach. Jej nasiona wykorzystywane są jako przyprawa. Szczególnie ważne miejsce zajmuje w kuchni azjatyckiej. Kozieradka jest również jednym ze składników wchodzących w skład popularnej przyprawy – curry. Obok walorów kulinarnych wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych (np. pobudza procesy regeneracji tkanek, poprawia trawienie). Co ważne, kozieradka stanowi też remedium na kobiece problemy. Obfituje w fitoestrogeny, dzięki którym reguluje gospodarkę hormonalną i pomaga pozbyć się dolegliwości powiązanych ze zbyt niskim poziomem estrogenów. W związku z wysoką zawartością fitohormonów kozieradka może także dodatnio wpływać na kształt i rozmiar biustu.

Czerwona koniczyna

Należąca do rodziny bobowatych czerwona koniczyna jest jedną z najpospolitszych roślin zasiedlających nasze łąki i pola. Jednak jej działanie nie jest już tak pospolite. Koniczyna czerwona wyróżnia się ponadprzeciętną zawartością fitohormonów, dzięki którym „naprawia” rozmaite kobiece bolączki, takie jak nieregularne miesiączki, spadek libido albo zbyt mały biust. Dzięki wysokiemu stężeniu genisteiny, daidzeiny oraz innych fitoestrogenów koniczyna czerwona przyczynia się do zwiększenia objętości biustu i podkreślenia jego krągłej, pełnej, kobiecej formy.

Koper włoski

Zaliczany do rodziny selerowatych, uprawiany na całym świecie koper włoski to następne zioło, w którego składzie znaleźć można odpowiedniki hormonów żeńskich. Stosowany z regularnością koper włoski przyczyni się do poprawy funkcjonowania naszego układu hormonalnego i podniesienia poziomu żeńskich hormonów płciowych, a co za tym idzie do poprawy urody i samopoczucia, uwypuklenia cech kobiecych, powiększenia objętości biustu oraz jego ujędrnienia i uniesienia.

Pueraria mirifica

Pueraria mirifica to orientalne zioło pochodzące z odległych terenów Tajlandii i Mjanmy. Sproszkowany korzeń tej rośliny zajmuje ważne miejsce w tradycyjnej medycynie tajskiej. Pueraria mirifica, jako skarbnica fitoestrogenów, reguluje gospodarkę hormonalną i przyczynia się do poprawy kształtu, struktury oraz rozmiaru biustu. Sprawia, że piersi są pełniejsze, wizualnie większe, bardziej sprężyste, mniej opadające, a skóra na nich jest lepiej napięta, gładsza.

Zioła to jednak nie wszystko. Co ciekawe, również wśród popularnych produktów żywnościowych znajdziemy takie, które zawierają pewną ilość fitoestrogenów. Są to między innymi rośliny strączkowe (szczególnie soja), siemię lniane, sezam, orzechy, jabłka, ziarno słonecznika.

Preparaty na powiększenie biustu ciekawą alternatywą dla zabiegów i ziół

młoda kobieta w stroju sportowym

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne sposoby na powiększanie biustu, stosowanie preparatów w postaci suplementów diety lub kremów wydaje się najlepszą opcją w sytuacji, gdy szukamy czegoś, co przynosi wyraźne i szybkie efekty, a zarazem nie wiąże się z użyciem skalpela ani innych inwazyjnych technik.

Dostępne w sprzedaży kapsułki i tabletki na powiększenie biustu, jak również kremy na powiększenie biustu przeważnie zawierają w składzie ekstrakty z roślin bogatych w fitohormony. Dzięki temu stymulują wzrost biustu, ujędrniają i modelują piersi ze zwielokrotnioną mocą.

Nie dość, że działają intensywniej i szybciej niż napary ziołowe, to jeszcze są wygodniejsze w stosowaniu. Nie każda z nas jest bowiem zwolenniczką codziennego parzenia ziółek i ich picia. Stosując gotowe preparaty, możemy komfortowo i efektywnie wykorzystać wszelkie dobrodziejstwa ziół.

Naturalne powiększanie biustu – efekty

Picie ziół stymulujących wzrost biustu może być skuteczne, ale też wymaga od nas dużej dozy cierpliwości oraz konsekwencji w działaniu. Decydując się na kurację ziołową, musimy zadawać sobie sprawę, że będziemy musiały regularnie, raz dziennie albo dwa razy dziennie parzyć napary ziołowe i je wypijać. Zioła mają to do siebie, że „pokazują” swoje działanie dopiero po dłuższym czasie stosowania.

Efekty kuracji ziołowej mogą też być słabsze niż efekty stosowania fachowo skomponowanego, zawierającego kilka różnych składników, gotowego specyfiku.

Jeśli jesteś osobą zabieganą, jeśli lubisz proste, ale skuteczne rozwiązania, jeśli nie przepadasz za smakiem ziół, jeśli nie chcesz korzystać z zabiegów w klinikach, w każdym z tych przypadków optymalnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po gotowe, bazujące na naturalnych składnikach preparaty na powiększenie biustu. Efekty ich regularnego stosowania to:

 • wzrost objętości piersi,
 • poprawa kształtu i lepsze uniesienie piersi,
 • ładniejsza, gładsza skóra biustu i dekoltu,
 • lepiej napięty, bardziej sprężysty, pełniejszy i jędrniejszy biust.

Najintensywniej działające preparaty na powiększenie biustu:

pro probreastplus 3

ZAMÓW PROBREAST PLUS TERAZ

BoomBreast

ZAMÓW BOOMBRAST TERAZ

Źródła:

Czytaj więcej

3 komentarze

MamaMagda 3 lutego 2021 - 20:14

Wcieranie kremów i zażywanie suplementów z fitoestrogenami bardzo dużo daje. Jestem 3 lata po ciąży. Jak urodziłam, po jakimś czasie mój biust stracił na jędrności i wielkości, w ogóle na wyglądzie. Gdy zaczęłam wcierać kremy ujędrniające, coś się zaczęło zmieniać na lepsze. Potem dołączyłam suplementy i uzyskałam jeszcze lepsze efekty. Udało mi się wymodelować biust większy i ładniejszy niż przed ciążą 🙂

Odpowiedź
Justyna 2 maja 2021 - 15:46

Cześć. Możesz napisać albo wysłać na priv czego używałaś. Pozdrawiam

Odpowiedź
JaKaja 7 lutego 2021 - 15:48

Pełna zgoda. Systematyczne masaże, kremy i wspomagająco tabletki i można spokojnie powiększyć sobie biust o 1 rozmiar. Nie potrzeba żadnych operacji.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie