W trakcie odchudzania warto zadbać nie tylko o prawidłową dietę i aktywność fizyczną, ale także o kondycję skóry. W newralgicznych obszarach, w tym na udach, brzuchu czy pośladkach, nasza skóra często odbiega od ideału. Jest zbyt mało napięta, nie grzeszy gładkością, a co gorsza pojawia się na niej cellulit. Systematyczne peelingi to jeden ze skuteczniejszych sposobów na poprawę kondycji skóry. Oto kilka patentów na domowy peeling bez stosowania kupnych kosmetyków.
Spis Treści
Jak zrobić domowy peeling?
Jeśli co kilka dni zafundujemy sobie peeling ciała, możemy liczyć na znaczącą poprawę wyglądu skóry. Ze względu na właściwości ścierające, peelingi sprawiają, że nasza skóra staje się lepiej ukrwiona, co sprzyja poprawie jej sprężystości i elastyczności oraz redukcji cellulitu. Dodatkowo nasza skóra staje się też bardziej podatna na dobroczynne działanie kosmetyków nawilżających i odżywczych. Peelingi sprawiają również, że pozbywamy się rogowej warstwy naskórka, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką, miękką, odmłodzoną, promiennie wyglądającą skórą.
Przygotowanie domowego peelingu do ciała jest prostsze, niż nam się wydaje. Wystarczy użyć kilku produktów, które z całą pewnością mamy w swoich kuchniach. Oto kilka sprawdzonych sposobów na domowy peeling do ciała o właściwościach ujędrniających, wyszczuplających, wygładzających, odżywiających i niwelujących pomarańczową skórkę.
1. Domowy peeling kawowy
Peeling z kawy nie ma sobie równych pośród domowych sposobów na ujędrnienie ciała. Wiąże się to z doskonałymi właściwościami zawartej w kawie kofeiny, która stymuluje przepływ krwi w obrębie skóry, ujędrnia ja i pomaga w rozbijaniu cellulitu. Ponadto domowy peeling kawowy wykazuje działanie złuszczające i wygładzające oraz sprzyja redukcji przebarwień.
Aby przygotować taki kofeinowy scrub należy zaparzyć dość dużą ilość kawy (co najmniej kilka łyżeczek) i po ostudzeniu odsączyć fusy z cieczy. Następnie do fusów dodajemy oliwę (możemy ją zastąpić olejkiem do ciała lub balsamem) oraz opcjonalnie trochę imbiru, cynamonu lub cukru. Mieszamy składniki do uzyskania średnio gęstej papki, nanosimy ją na skórę, wcieramy okrężnymi ruchami, a następnie spłukujemy.
2. Domowy peeling cukrowy
Peeling z cukru posiada bardzo wysokie właściwości ścierające i stymulujące krążenie. Aplikując taki scrub na problematyczne obszary ciała, łatwo pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka i doprowadzimy do wygładzenia, rewitalizacji oraz wzrostu sprężystości skóry.
Domowy peeling z cukru ma także działanie antycellulitowe. Do jego wykonania możemy użyć brązowego lub białego cukru, który mieszamy z niewielką ilością oliwy lub oliwki kosmetycznej. Tak powstałą papkę należy wmasować w skórę, po czym spłukać.
3. Peeling własnej roboty z płatków owsianych
Płatki owsiane to jeden z najczęściej wykorzystywanych „kulinarnych” składników do przygotowywania domowych kosmetyków. Peeling z płatków owsianych nie dość, że wykazuje działanie złuszczające i ujędrniające, to jeszcze wyposaża naszą skórę w cały szereg cennych dla niej witamin i minerałów. Sprzyja to jej kompleksowemu odżywieniu i odnowie.
Płatki owsiane warto najpierw lekko rozdrobnić (nie na proszek, ale na nieco większe kawałki) za pomocą blendera lub młynka. Dodajemy trochę soku z cytryny (który dodatkowo rozjaśni skórę i zredukuje przebarwienia) oraz oliwy i mieszamy. Tak przyrządzony scrub wcieramy w skórę, po czym spłukujemy. Zamiast płatków owsianych do tego peelingu możemy też użyć otrębów.
4. Szybki peeling z cynamonu i miodu
Miód odżywia, wygładza, nawilża i regeneruje skórę, dlatego bardzo często pojawia się w kosmetykach domowej roboty. Cynamon zaś rozgrzewa i pobudza krążenie, dzięki czemu dobrze nada się do peelingu wyszczuplająco-ujędrniająco-antycellulitowego. Nie przesadzajmy jednak z ilością tej aromatycznej przyprawy, szczególnie jeśli mamy wrażliwą skórę lub często pojawiają się na niej pękające naczynka.
Około 1-2 łyżeczki cynamonu mieszamy z kilkoma łyżkami miodu oraz odrobiną oliwy. Mieszamy składniki i wcieramy w skórę, spłukujemy.
5. Domowy peeling solny
Doskonale oczyszcza skórę, uelastycznia ją, wygładza i ujędrnia, nadaje jej młody, zdrowy wygląd, usuwa przebarwienia, pomaga zwalczać cellulit – oto zalety domowego peelingu solnego, który przygotujemy z soli morskiej lub himalajskiej dostępnej w każdym sklepie spożywczym lub markecie.
Garść soli mieszamy z oliwą lub olejkiem kosmetycznym i tworzymy z nich jednolitą papkę. Po dokładnym wmasowaniu peelingu w skórę, spłukujemy ją ciepłą wodą.
Szukasz dobrych tabletek na odchudzanie lub skutecznego reduktora cellulitu? Pomoże Ci Green Barley Plus. Polecam.