Strona główna Zdrowie Flexidium 400 – regeneracja, wzmocnienie, ochrona, czyli przywracamy sprawność naszym stawom!

Flexidium 400 – regeneracja, wzmocnienie, ochrona, czyli przywracamy sprawność naszym stawom!

by Karolina Karo
4 komentarze

Obok otyłości, cukrzycy czy różnego rodzaju alergii, jedną z chorób typowych dla naszych czasów są dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów. Coraz więcej osób narzeka na bóle i sztywnienie stawów, przy czym są to zarówno ludzie młodsi, jak i starsi, zarówno ci aktywni, jak i ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Tak naprawdę przyczyn dolegliwości stawowych może być wiele, jednak bez względu na powód, jeśli dotkną i nas, warto zacząć im przeciwdziałać od razu, inaczej mogą się nasilać, powodować trwałe zwyrodnienia i coraz bardziej uprzykrzać nam życie.

Flexidium 400

Prezentujemy Flexidium 400 – nowoczesny, wieloskładnikowy suplement diety, który kompleksowo wspiera odnowę stawów. Pomaga pozbyć się uporczywych bólów i zesztywnień, pozwala odzyskać sprawność fizyczną, przywraca komfort podczas wszelkich aktywności ruchowych. Flexidium 400 można stosować nie tylko w celu eliminacji dolegliwości stawowych, ale także prewencyjnie, by wzmocnić stawy i ustrzec się problemów ze stawami w przyszłości.

Upływający czas nie jest sprzymierzeńcem naszych stawów!

Stawy to ruchome połączenia pomiędzy kośćmi. Bez względu na to, czy jesteśmy w danej chwili aktywni fizycznie, czy pozostajemy w bezruchu, stawy bezustannie pracują. To właśnie one, wraz z innymi częściami aparatu ruchu, odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy, uczestniczą przy zmianach pozycji ciała, są też niezbędne podczas wykonywania wszelkiego rodzaju ruchów.

bolący staw kolanowy

Jedną z części stawu jest chrząstka stawowa zlokalizowana na styku sąsiadujących kości. Pokryta jest mazią stawową o właściwościach ochronnych, nawilżających i ułatwiających poślizg. Zadaniem chrząstki stawowej jest niwelowanie tarć między kośćmi oraz amortyzowanie obciążeń.

Wraz z wiekiem ilość mazi w obrębie jamy stawowej maleje, a chrząstki stopniowo pozbawiane są swojego naturalnego budulca, czyli kolagenu, którego organizm z wiekiem produkuje coraz mniej. Stają się zatem cienkie, mało elastyczne, suche i coraz gorzej radzą sobie z tarciami mającymi miejsce podczas wykonywania czynności ruchowych.

W wyniku zużywania się chrząstek stawy dają nam o sobie znać wywołując dokuczliwe bóle. Jednak dolegliwości stawowe wcale nie muszą być związane z zaawansowanym wiekiem. Coraz częściej problem ten dotyczy ludzi młodych i bardzo młodych, którzy teoretycznie powinni cieszyć się nienaganną sprawnością aparatu ruchu. A jednak stawy bolą…

Jakie są najczęstsze przyczyny dolegliwości stawowych?

Stawy skokowe, kolana, barki, biodra, plecy, palce, łokcie, nadgarstki – dolegliwości stawowe mogą dotykać wszystkich tych obszarów ciała. Obok bólów mogą też pojawiać się zaczerwienienia i opuchnięcia w danym obszarze, zaburzenia sprawności kończyny i ograniczenia ruchowe, uczucie zesztywnienia w stawie.

ból kolana

Co prawda bóle stawów niekiedy mogą być związane z inną, współistniejącą chorobą (m.in. grypą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą zwyrodnieniową, boreliozą, różyczką, dną moczanową), jednak dużo częściej są wynikiem mechanicznych urazów, przeciążeń oraz prowadzonego przez nas trybu życia.

Jeśli z braku czasu, wygody lub niechęci do aktywności fizycznej zbyt rzadko oddajemy się zajęciom ruchowym, a zamiast tego większość doby spędzamy w pozycji siedzącej i leżącej, nie ma się co dziwić, iż stawy odmawiają nam posłuszeństwa. Utrzymywanie ciała zbyt długo w jednej pozycji sprawia, że nasze stawy ulegają osłabieniu, odwapnieniu i zwiotczeniu, pracują coraz gorzej, a przy okazji dostarczają nam niemiłych dolegliwości, takich jak bóle czy zesztywnienia.

Zbyt forsowne treningi również zagrażają naszym stawom!

hantle na podłodze siłowni

Jednak, jak się okazuje, nie tylko zbyt mała, ale również zbyt wytężona aktywność fizyczna, może być przyczynkiem dolegliwości stawowych.

Oddając się niedostosowanym do realnych możliwości naszego organizmu planom treningowym, ćwicząc zbyt często i zbyt intensywnie, narażamy stawy na nadwyrężenia, skąd prosta droga do stanów zapalnych, obrzęków, pogorszenia sprawności stawów i dokuczliwych bólów.

Inną przyczyną bólów stawów bywają także jednorazowe urazy (związane z uprawianym sportem lub nie), takie jak: zwichnięcia, skręcenia czy stłuczenia.

Warto również wspomnieć o innej grupie szczególnie narażonej na dolegliwości stawowe, mianowicie są to osoby z nadwagą i otyłością. Im większa masa ciała, tym nasze stawy są mocniej obciążone. Owocuje to bólami oraz stopniowymi ograniczeniami ruchomości i utratą sprawności stawów. Może też dochodzić do deformacji i zwyrodnień.

Flexidium 400

Jak widać powodów dolegliwości stawowych może być wiele, jednak bez względu na przyczynę problemu, warto zapewnić naszym strawom należytą ochronę i pobudzić je do intensywnej regeneracji. Możemy to osiągnąć stosując wysokiej jakości wieloskładnikowy suplement diety, którego zawartość bazuje na substancjach o właściwościach odbudowujących i odżywiających stawy.

Takim preparatem jest Flexidium 400 – dzięki jego zaawansowanej formule narażone na urazy i przeciążenia stawy otrzymują kompleksowe wsparcie, co pozwala im odzyskać dawną sprawność.

Flexidium 400 – pożegnaj problemy ze stawami lub zadziałaj profilaktycznie!

Flexidium 400 tworzy zestaw składników tak dobranych, by pomóc nadmiernie obciążonym i osłabionym chrząstkom stawowym dojść do nienagannej kondycji. Regularna suplementacja daje efekt w postaci stopniowego wzmocnienia chrząstek i wzrostu ilości mazi stawowej, co przekłada się na ogólne wzmocnienie stawów i poprawę ich funkcjonowania.

Zdrowe, silne chrząstki zabezpieczone właściwą ilością mazi stawowej są gwarancją sprawnie działających stawów, redukcji dolegliwości bólowych oraz zwiększonej odporności stawów na mogące zaistnieć w przyszłości przeciążenia i kontuzje.

Dlatego też suplement diety Flexidium 400 rekomendowany jest nie tylko osobom, które już zetknęły się z dolegliwościami stawowymi, ale także tym, u których problem jeszcze nie wystąpił, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że się pojawi, a więc:

  • osobom wykonującym pracę siedzącą,
  • osobom mało aktywnym,
  • osobom z nadwagą i otyłością,
  • biegaczom, bywalcom siłowni oraz zwolennikom innych form aktywności fizycznej.

ZAMÓW FLEXIDIUM 400 TERAZ

Flexidium 400 – skład

Bazą preparatu Flexidium 400 jest niezastąpiony duet, który tworzą dwa najskuteczniejsze składniki pomocne w usuwaniu problemów ze stawami, czyli kwas hialuronowy i kolagen.

Kolagen w Flexidium 400

Kolagen to rodzaj białka, które spełnia ważną rolę spoiwa dla komórek. Występuje w większości narządów i tkanek naszego organizmu. Jest podstawowym składnikiem chrząstek, stawów, kości, skóry, ścięgien. Kolagen znaleźć można w większości preparatów wspomagających odnowę stawów, jednak składnik ten może występować w większych lub mniejszych proporcjach, może też być pozyskiwany z różnych źródeł, co czyni go gorzej lub lepiej przyswajalnym oraz mniej lub bardziej skutecznym.

W preparacie Flexidium 400 został wykorzystany kolagen rybi, który w przeciwieństwie do kolagenu wołowego lub wieprzowego, obecnego w innych preparatach, wyróżnia się dużo lepszą jakością i znacznie wyższą aktywnością w organizmie człowieka. Kolagen rybi to wysoce przyswajalny składnik, dzięki któremu dochodzi do intensywnej odbudowy chrząstek stawowych. Co więcej dawka kolagenu w dziennej porcji Flexidium 400 to aż 400 mg!

Kwas hialuronowy w Flexidium 400

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w naszym organizmie substancja, która odpowiada między innymi za prawidłowy poziom nawilżenia skóry (a co za tym idzie za jej sprężystość i gładkość). Odgrywa również bardzo istotną rolę dla prawidłowej pracy stawów. Stanowi główny składnik mazi stawowej, nadaje jej lepką konsystencję, umożliwia smarowanie powierzchni stawów, chroni je przed ścieraniem i zgniataniem, dodatkowo odpowiada za odżywienie chrząstek.

Produkcja kwasu hialuronowego przez organizm z wiekiem jest coraz niższa. W efekcie dochodzi do zmniejszenia jakości i ilości mazi stawowej oraz zwiększenia podatności chrząstek na ścieranie i niszczenie. Dzięki obecności kwasu hialuronowego w preparacie Flexidium 400 uzupełnimy niedobory kwasu hialuronowego, a tym samym zapewnimy im lepsze odżywienie, ochronę i sprawniejsze funkcjonowanie.

Inne składniki Flexidium 400

Flexidium 400

Kolagen i kwas hialuronowy to nieodzowne składniki dobrego preparatu na stawy. Wspomagają ich regenerację, wzmacniają barierę ochronną, zapobiegają procesom zużywania się i starzenia struktur stawowych oraz pomagają przywrócić dawną sprawność.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o kilku innych ważnych dla stawów witaminach i biopierwiastkach, które również znalazły miejsce w preparacie Flexidium. Jest to między innymi kwas L-askorbinowy, który pobudza wytwarzanie niezbędnego stawom kolagenu. Dodatkowo składnik ten, jako silny przeciwutleniacz, zapobiega procesom starzenia i hamuje ryzyko powstania zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem.

Kolejne składniki Flexidium 400 to dwa minerały: cynk, który chroni tkanki stawów i pomaga likwidować stany zapalne w stawach (oraz związane z nimi dolegliwości bólowe), a także selen, który sprawia, że stawy są bardziej odporne i mniej podatne na występowanie stanów zapalnych i zmian zwyrodnieniowych. W preparacie nie brakuje również biotyny, która wpływa na poprawne funkcjonowanie stawów.

Flexidium 400 – uniwersalne remedium na dolegliwości stawowe

kobieta zawiązuje buta

Główne atuty preparatu Flexidium 400 to bogaty, optymalnie skomponowany skład i wysokie dawki substancji aktywnych. Kapsułki trafiają w potrzeby osób w każdym wieku, zwalczają dolegliwości stawowe o rożnych stopniach nasilenia, powstałe z rożnych przyczyn.

Suplement działa kompleksowo:

  • zwalcza zaburzenia pracy stawów i dolegliwości bólowe; wspiera regenerację chrząstki stawowej;
  • przeciwdziała stanom zapalnym w stawach;
  • hamuje rozwój zmian zwyrodnieniowych;
  • wspiera proces odnowy stawów po urazach i kontuzjach;
  • pomaga przywracać sprawność nadwątlonym i przeciążonym stawom;
  • działa profilaktycznie – wzmacnia stawy i chroni je przed zużywaniem i uszkodzeniami.

Oficjalna witryna Flexidium 400 – www.flexidium400.pl

Flexidium 400

ZAMÓW FLEXIDIUM 400 TERAZ

Czytaj więcej

4 komentarze

Jeremiasz 12 czerwca 2018 - 10:52

Testowałem i polecam. jestem zapalonym biegaczem od wielu lat. dość długo szukałem czegoś skutecznego na bóle stawowe. Z produktów z apteki nie bylem specjalnie zadowolony ale flexidium daje radę – stawy jak nowe 🙂 tylko trzeba się nastawic na codzienne stosowanie.

Odpowiedź
Mafi 14 czerwca 2018 - 14:46

Długo szukałem dobrego kolagenu na stawy, siadły mi prawie zupełnie, za dużo ćwiczeń i stojąca praca zrobiły swoje. Konsultowałem to z ortopedą i powiedział, że najlepszy jest kolagen rybi, naturalny i najlepiej wchłanialny ze wszystkich.

Odpowiedź
Tomasz z W. 17 czerwca 2018 - 17:39

Mafi, dlatego właśnie biorę Flexidium 400, bóle i inne dolegliwości znikają dosłownie po kilku dniach i co najważniejsze nie wracają, czyli preparat leczy. Dostępny w tabletkach, łykam 2 dziennie i mam święty spokój, chrząstki się regenerują, efekty tego już czuję, pomógł nawet na naciągnięte ścięgna.

Odpowiedź
Fitness Woman 22 czerwca 2018 - 21:32

Kolagen, nie tylko rybi, w tabletkach to rewelacja. Kiedyś miałam ten w proszku, rozpuszczalny w wodzie, ale smak był tak wstrętny, że musiałam zmuszać się do picia. Tabletki to zupełnie inna bajka, zero negatywnego smaku, fantastyczne nie tylko dla ludzi aktywnych, Mama bierze też i przestało jej strzelać w kolanach, a działa nie tylko na stawy, mamy po nim także mocniejsze włosy i paznokcie.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie