Strona główna Zdrowie Fungalor Plus – szybki sposób na pozbycie się grzybicy stóp i paznokci

Fungalor Plus – szybki sposób na pozbycie się grzybicy stóp i paznokci

by Karolina
0 komentarzy

Fungalor Plus to jeden z najpopularniejszych środków na grzybicę stóp. Unikalne połączenie naturalnych substancji sprawia, że nie tylko eliminuje on patogenne grzyby i objawy choroby, ale także minimalizuje ryzyko ponownego zarażenia. Jest to o tyle istotne, że grzybicą, analogicznie jak każdą infekcją, łatwo można się zarazić. Nie tylko chodzenie boso w miejscach publicznych, ale nawet po dywanie we własnym domu, może nieść ze sobą ryzyko zakażenia.

Grzybica stóp – przyczyny choroby równie powszechnej, jak uciążliwej

nogi kobieta

Każdy rodzaj grzybicy najczęściej atakuje organizm o osłabionej odporności, czy to ze względu na chorobę, czy też inne okoliczności. Bez wątpienia sprzyjają jej schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak zaburzenia krążenia kończyn dolnych, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, zaburzenia układu immunologicznego, wreszcie nieodpowiednia dieta, zawierająca zbyt dużo cukrów i tłuszczów. Wpływa to bowiem na gromadzenie się toksyn pokarmowych i zaburzenia we wchłanianiu witamin i minerałów, a to z kolei skutkuje osłabieniem organizmu i zwiększoną podatnością na atak grzybów.

Znakomitymi warunkami dla rozwoju grzybicy są odwiedzane przez wiele osób baseny, sauny, siłownie, sale gimnastyczne, kluby fitness, pokoje i łazienki w hotelach i pensjonatach. Dlatego też choroba ta bardzo często atakuje na przykład sportowców, czy generalnie osoby często korzystające ze sportowych obiektów. Należy zatem bezwzględnie zaniechać chodzenia boso w takich miejscach, a z ogólnodostępnych urządzeń sanitarnych korzystać tylko w klapkach.

Równie ważne jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny. Szczególnie narażone są także osoby, które ze względów zawodowych większość dnia chodzą w butach ochronnych, czy innych, ściśle przylegających do stóp, wykonanych z tworzyw sztucznych.

Grzybica stóp – objawy i towarzyszące im dolegliwości

Grzybica stóp objawia się zmianami o charakterze rumieniowym i złuszczającym – łuszczeniem skóry między palcami i na podeszwach stóp, specyficznym nalotem, świądem, zaczerwieniem, nadmierną potliwością. W wielu przypadkach zmiany grzybicze obejmują także paznokcie powodując ich trwałe przebarwienie, rogowacenie i rozwarstwianie się płytki paznokcia. Grzybice paznokci, wywołane grzybem z gatunku pleśniowych i Candida dotykają najczęściej osób starszych, co wiąże się z zaburzeniami krążenia kończyn dolnych i wolniejszym wzrostem płytki paznokciowej.

Warto podkreślić, że grzybica stóp może przybierać różny charakter, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jednak w licznych przypadkach zaawansowana grzybica może prowadzić do poważnych zmian skórnych, na przykład ran oraz powikłań w postaci zapalenia głębokich tkanek czy węzłów chłonnych.

Grzybica stóp – zwalczanie i zapobieganie

Jak już wspomniano, zasadniczą sprawą jest przestrzeganie zasad higieny. Aby ustrzec się zarażenia, należy albo unikać miejsc publicznych, w których najłatwiej o kontakt z grzybami, albo zachować podstawowe środki ostrożności. Warto zadbać o właściwą dietę, co w ogóle wyjdzie nam na zdrowie, wreszcie troszczyć się o swoje stopy, używać odpowiedniego obuwia i przewiewnych skarpetek, często myć stopy, wycierać do sucha, stosować środki przeciwgrzybicze, zwracać uwagę na wszelkie zadrapania czy pęknięcia skóry.

Leczenie grzybicy powinno się rozpocząć jak najszybciej, wtedy rokowania będą zdecydowanie korzystniejsze. Metody leczenia obejmują działania miejscowe, polegające na stosowaniu kremów, maści czy środków w aerozolach oraz przyjmowanie leków doustnych, czyli tak zwane leczenie ogólne. Preparaty doustne stosuje się w przypadkach zaawansowanych, rozległych zmian, ewentualnie gdy leczenie miejscowe nie przynosi rezultatów.

Domowe sposoby na grzybicę. Czy warto je stosować?

Jeśli mamy do czynienia z infekcją grzybiczą o łagodnym przebiegu lub w początkowej fazie, można spróbować sposobów domowych. Niezastąpione w tym przypadku są: olejek herbaciany, ocet, czosnek, wyciąg z pestek grejpfruta, jak również zioła o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych.

Szczególnie przydatny w leczeniu grzybicy jest olejek z drzewa herbacianego. Należy nanosić go trzy razy dziennie bezpośrednio na miejsca chorobowo zmienione aż do czasu ustąpienia objawów i jeszcze przez dwa tygodnie po ich zniknięciu. Na łuszczenie się skóry i zaczerwienienia między palcami dobry jest ocet, czosnek i wyciąg z pestek grejpfruta, stosowane bezpośrednio na skórę. Znany ze swoich własności bakteriobójczych i antygrzybicznych czosnek oraz ocet możemy stosować również do wewnątrz, wzmacniając w ten sposób ich działanie.

Z kolei z ziół takich jak tymianek, mięta, szałwia, rozmaryn, kora dębu, głóg, szyszki chmielu, szałwia można przyrządzić napar do okładów lub dodatek do kąpieli.

Fungalor Plus – rewelacyjny sposób na grzybicę stóp

Fungalor Plus

Tak zwane domowe sposoby sprawdzą się jednak lepiej, jeśli potraktujemy je jako uzupełnienie właściwej terapii. Warunkiem skutecznej walki z grzybicą stóp jest jednak stosowanie specjalistycznej maści o odpowiedniej recepturze. Takim specyfikiem jest między innymi Fungalor Plus, preparat o potwierdzonym działaniu, które jest rezultatem starannie opracowanej formuły. Eliminuje on wszelkie objawy grzybicy, a pozytywne efekty stosowania są zauważalne już po pierwszej aplikacji.

Ta wiodąca w dziedzinie środków zwalczających grzybicę maść pozwala całkowicie wyeliminować dokuczliwą chorobę i jej objawy, co więcej, zapobiega jej nawrotom w przyszłości. Jest przy tym bezpieczna w stosowaniu i dodatkowo przywraca stopom zdrowy wygląd, zmniejsza potliwość, nadaje przyjemny zapach.

Jakie składniki tworzą maść Fungalor?

W skład preparatu wchodzą następujące substancje: farnezol, klimbazol, witamina E, olejki eteryczne, w tym olejek miętowy, arnika, rumianek, szałwia, jony srebra. Główne substancje aktywne maści to farnezol i klimbazol.

Farnezol, organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, blokuje rozwój infekcji grzybiczej, zamyka gruczoły potowe i hamuje rozwój bakterii, zapobiega nawrotom infekcji. Z kolei klimbazol, wykazujący silne właściwości przeciwgrzybicze, znajduje szerokie zastosowanie w wielu preparatach stosowanych w różnego rodzaju zakażeniach grzybiczych skóry. Nie tylko skutecznie eliminuje grzyby z zainfekowanych obszarów, ale też hamuje ich rozprzestrzenianie się.

Ważną rolę w leczeniu grzybicy odgrywają witaminy, zwłaszcza witamina E. Zawiera ona naturalny alfa-tokoferol, substancję będącą silnym przeciwutleniaczem, niszczącą grzyby, hamującą łuszczenie, przywracającą normalną kondycję skóry. Olejki eteryczne natomiast działają odkażająco, łagodzą objawy, w tym swędzenie czy pieczenie, nadają stopom przyjemny zapach. Nie bez znaczenia jest również obecność jonów srebra, wykazujących silne właściwości antygrzybiczne, antywirusowe i przeciwbakteryjne. Całość stworzonej kompozycji powoduje, że Fungalor Plus efektywnie niszczy komórki grzybów, likwiduje przykre objawy i konsekwentnie stosowany skutecznie rozprawia się z grzybicą.

Jak działa Fungalor Plus?

Fungalor Plus

Najważniejszą bodaj cechą kremu jest sposób jego oddziaływania. Otóż dzięki temu, że w przeciwieństwie do innych preparatów przeciwgrzybiczych wnika on głęboko w skórę, okazuje się skuteczny także w przypadku grzybów mocno wrośniętych w skórę, a nie wyłącznie obecnych na jej powierzchni. Unikalna formuła maści, oparta na znanych medycynie substancjach antygrzybicznych oraz składnikach pochodzenia roślinnego sprawia, że maść sprawdza się doskonale jako środek w walce z różnymi postaciami grzybicy stóp.

Zwalcza takie objawy, jak:

  • zaczerwienienie,
  • swędzenie,
  • pieczenie,
  • łuszczenie się skóry,
  • nadmierne pocenie,
  • przykry zapach.

Co ważniejsze, niszczy zainfekowane komórki, dezynfekuje, łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację skóry. Systematyczne stosowanie maści ma również wymiar profilaktyczny, gdyż zapobiega ona nawrotom choroby. Fungalor Plus okazuje się też skuteczny w przypadku grzybicy paznokci. Wnikając w głąb skóry, przyczynia się do odbudowy płytki paznokcia zniszczonej przez grzyby.

Fungalor Plus – opinie o produkcie

Środki lecznicze dostępne bez recepty znajdują z reguły szeroki odzew w komentarzach zamieszczanych w internecie. W odróżnieniu jednak od wielu innych tego typu specyfików, Fungalor Plus zbiera zdecydowaną większość pozytywnych opinii. Ci, którzy już maść stosowali, podkreślają przede wszystkim jej skuteczność. Okazuje się, że aplikowana 2-3 razy dziennie na miejsca objęte zmianami, już nawet po tygodniu eliminuje dokuczliwe objawy, a w dłuższym okresie zwalcza grzybicę całkowicie.

Co więcej, w licznych komentarzach akcentuje się korzystny wpływ maści na wygląd stóp, które stają się nawilżone i gładkie. Trudno opisać zadowolenie tych klientów, którzy dzięki Fungalor Plus raz na zawsze pozbyli się tej nieprzyjemnej i charakteryzującej się wyjątkowo nieestetycznymi objawami choroby.

Fungalor Plus – gdzie kupić maść?

Zw względu na innowacyjną formułę specyfiku, najlepiej skorzystać bezpośrednio ze strony internetowej producenta. Ten sposób zakupu daje gwarancję jakości i oryginalności preparatu, a co za tym idzie, gwarancję skuteczności działania. Umożliwia też skorzystanie z jednej z licznych promocji.

Przejdź na oficjalną witrynę maści Fungalor Plus i sprawdź promocje

Fungalor Plus

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie