Cierpisz na bóle pleców? Masz już dosyć faszerowania się tabletkami i szukasz innych sposobów pozbycia się dokuczliwej dolegliwości? Oprócz domowych metod, takich jak odpowiednio dobrane ćwiczenia, kąpiele czy okłady, maści lub plastry, warto sięgnąć po najnowsze zdobycze technologii medycznej, takie jak na przykład stabilizatory kręgosłupa działające na zasadzie pola magnetycznego.
Spis Treści
Ból pleców – kolejna choroba cywilizacyjna
Ta powszechnie spotykana dolegliwość może mieć bardzo różne podłoże. Najczęściej ma charakter chwilowy i wynika bądź z przyjęcia na dłużej niewygodnej pozycji, bądź przeciążenia mięśni lub ścięgien, może wreszcie być skutkiem otyłości albo braku aktywności fizycznej.
Mówimy w takim przypadku o bólu pleców przeciążeniowym, który nasila się po wysiłku fizycznym, a ustępuje po odpoczynku, zazwyczaj nie jest odczuwany w nocy i nie towarzyszy mu poranna sztywność stawów.
Czasami jednak tego rodzaju ból może być symptomem poważniejszej choroby o charakterze zapalnym. Wtedy dolegliwości bólowe nie ustępują z czasem, lecz ulegają nasileniu, pojawiają się także w nocy, a rano występuje sztywność stawów utrzymująca się dłuższy czas. Do tego może dochodzić drętwienie w nogach oraz problem ze zlokalizowaniem źródła bólu.
Tego typu objawy są wysoce niepokojące i powinny bezwzględnie zostać skonsultowane przez lekarza. Mogą bowiem wynikać nie tyle z urazów czy przeciążeń, a nawet nie ze zmian zwyrodnieniowych, lecz poważnych chorób wewnętrznych – infekcji nerek, zapalenia trzustki lub pęcherzyka żółciowego, zawału, a nawet nowotworu.
W zdecydowanej większości przypadków ból pleców jest jednak rezultatem siedzącego trybu życia i braku ruchu, nadwagi i nadmiernych obciążeń, na przykład w postaci dźwigania zbyt ciężkich rzeczy, a zatem takich czynników, które można wyeliminować.
Leczenie u specjalisty i sposoby domowe
Chociaż z reguły niezbyt groźny, ból pleców może nam zdecydowanie uprzykrzyć życie. Kłopoty z poruszaniem się czy schylaniem uniemożliwiają przecież normalne funkcjonowanie, a ciągłe zażywanie środków przeciwbólowych z pewnością nie wychodzi na zdrowie.
Istnieje kilka domowych sposobów radzenia sobie z bólem pleców, chociaż trzeba pamiętać, że jeśli nie dają one efektów, a ból ulega nasileniu, nie daje nam spać, towarzyszy mu pojawienie się obrzęków i znaczne ograniczenie ruchomości, trzeba jednak udać się do lekarza. Tym bardziej, że może to powodować trwałe deformacje i niepełnosprawność, a niekiedy, jak już wspomniano, tego rodzaju dolegliwości mogą być symptomami groźnych chorób.
Wśród domowych sposobów można zastosować:
- niezbyt forsowne ćwiczenia rozciągające, jednak przeprowadzane raczej po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą
- gorące kąpiele z dodatkiem aromatów, na przykład olejku lawendowego lub ziół czy soli morskiej;
- ciepłe okłady, sprawdzają się w przypadkach przewlekłych urazów bez obrzęku, powodują rozluźnienie mięśni ;
- zimne okłady, czyli krioterapia, stosowana najczęściej w przypadku ostrych urazów, zmniejszająca obrzęk i ból;
- naprzemienne stosowanie zimnych i ciepłych okładów, kurację tę powinno się konsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą.
Jeśli chodzi o metody stricte medyczne, obok zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak ćwiczenia, okłady, masaże, stymulacje ultradźwiękami lub prądem, lekarze podają środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W skrajnych przypadkach konieczne może być przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, przykładowo usunięcia części dysku.
Nowatorskie metody leczenia bólu pleców
Aby uporać się z tą przykrą dolegliwością, wcale nie trzeba sięgać po tabletki przeciwbólowe. Powszechnie dostępne są różnego rodzaju maści na stawy, które mają działanie przeciwzapalne i zwalczające bóle oraz obrzęki. W ich skład wchodzą wyciągi z ziół oraz specjalnie dobrane minerały i inne substancje łagodzące objawy. Obok nich na rynku farmaceutycznym funkcjonują rozmaite doustne preparaty na stawy w formie wieloskładnikowych suplementów, plastry na stawy, żelowe kompresy, opaski kompresyjne, wreszcie specjalistyczne materace.
Są to metody zwalczania dolegliwości bólowych w mniejszym lub większym stopniu tradycyjne. Tymczasem stale rozwijająca się technologia medyczna ma do zaoferowania chorym bardziej innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest magnetoterapia, technika już szeroko stosowana w dziedzinie ortopedii, reumatologii, a nawet w przypadku chorób wewnętrznych.
Jest to metoda polegająca na leczeniu polem magnetycznym, bezpieczna i skuteczna, a w odniesieniu do dolegliwości związanych z kręgosłupem, bardzo efektywna. Interesującym przykładem zastosowania techniki magnetoterapii jest urządzenie o nazwie Hip+Knee Magnetic Belt.
ZAMÓW HIP+ KNEE MAGNETIC BELT TERAZ
Hip+Knee Magnetic Belt – właściwości
Niewątpliwą i najbardziej oczywistą zaletą urządzenia jest to, że zabieg fizykoterapeutyczny możemy wykonywać na własną rękę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci drogich zabiegów czy masaży.
Tego rodzaju inwestycja z pewnością się więc opłaca. Wykorzystana tutaj technologia medyczna polega na miejscowym oddziaływaniu impulsowym polem magnetycznym o określonej częstotliwości i natężeniu.
Pole magnetyczne przenikając przez błony komórkowe dociera do wnętrza komórek, stymulując proces dostarczania tlenu i substancji odżywczych. W rezultacie przyspiesza mechanizmy odnowy i pozytywnie wpływa na stan zdrowia.
Opracowany z myślą o osobach cierpiących na różnego pochodzenia bóle pleców, zwyrodnieniowe, przeciążeniowe, pourazowe, Hip+Knee Magnetic Belt, inaczej zwany pasem magnetycznym Balteo, to wysokiej jakości stabilizator kręgosłupa, znajdujący bardzo szerokie zastosowanie.
Pas nie tylko działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, ale także wspomaga regenerację stawów, kości i mięśni oraz poprawia ukrwienie, przynosi zatem ulgę w cierpieniu, sprzyjając jednocześnie ogólnej regeneracji organizmu. Dzięki przenikaniu w głąb tkanek impulsów magnetycznych, usprawnia proces odżywiania i oddychania tkankowego, co w konsekwencji przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.
Urządzenie wykonane zostało z materiału nadającego się do prania, wytrzymałego i odpornego na zniszczenia. Dzięki elastycznym włóknom dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, jednocześnie wywierając dostatecznie silny nacisk na dany obszar ciała. Nie sprawia problemów podczas noszenia, a pod ubraniem jest zupełnie niewidoczny.
Pas magnetyczny Balteo – działanie
Hip+Knee Magnetic Belt pozwala uniknąć ograniczeń i dyskomfortu będącego skutkiem problemów z kręgosłupem. Sprawdza się zarówno w przypadku rwy kulszowej, jak i urazów, kontuzji czy przeciążeń. Oprócz osób dotkniętych konkretnymi schorzeniami, polecany jest między innymi tym, którzy z racji wykonywanego zawodu długotrwale pozostają w jednej pozycji, siedzącej lub stojącej, narażając się tym samym na nadmierne obciążenia określonych grup stawów, kości i mięśni.
Stosowanie pasa na dłuższą metę przynosi dobre efekty terapeutyczne. Pozwala zapomnieć o bólu, wpływa na istotną poprawę zakresu ruchomości, przyczynia się do likwidacji obrzęków i stanów zapalnych. Zaś długofalowe pozytywne następstwa noszenia pasa magnetycznego, to zarówno trwała regeneracja tkanek, jak i, co nie jest bez znaczenia dla komfortu naszego życia, poprawa zdrowia i kondycji całego organizmu oraz lepsze samopoczucie.
Hip+Knee Magnetic Belt – opinie na temat urządzenia
Konwencjonalne metody zwalczania bólu kręgosłupa często nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Właśnie dlatego nowoczesne urządzenia, bazujące na innowacyjnej, wysoce efektywnej technologii, takie jak omawiany pas biodrowy Hip+Knee Magnetic Belt, cieszą się dużym zainteresowaniem osób cierpiących na tego rodzaju dolegliwości.
Klienci, którzy nabyli pas magnetyczny Balteo Hip+Knee, stwierdzają szybko odczuwalne, niemal po chwili od założenia, pozytywne efekty w postaci rozluźnienia mięśni i stopniowego wygaszania bólu, a w dalszej kolejności ogólną poprawę kondycji i ruchomości. Ostateczne rezultaty są oczywiście indywidualnie uwarunkowane, niemniej jednak można wywnioskować, że pas Balteo bardzo dobrze spełnia swoje zadania.
Tutaj przejdziesz na oficjalną witrynę pasa magnetycznego Balteo Hip+Knee i zamówisz produkt w promocyjnej cenie
4 komentarze
Pomaga. Noszę pas od 4 tygodni, ból coraz mniejszy. Po urazie pleców faszerowałam się tabletkami przeciwbólowymi, ale pomagały tylko na chwilę. Tylko zajechałam sobie żołądek tymi tabletkami, a ból pozostał. Na pas nakierowała mnie znajoma fizjoterapeutka. Kupiłam, zaczęłam nosić i praktycznie od razu poczułam ulgę. Dobrze stabilizuje, odciąża kręgosłup, sprawia, że zachowujesz prawidłową postawę ciała, co ułatwia rehabilitację. Generalnie uważam, że to bardzo, bardzo dobry i przydatny produkt na czas rekonwalescencji. Kręgosłup już prawie w ogóle nie boli i jestem o krok od odzyskania pełni sprawności 🙂
Ciekawie wygląda to urządzenie. Walczę z bólem pleców od wielu lat. Nie są to bóle ciągłe i o stałym natężeniu, ale pojawiają się niestety często, przy czym w 50% są to bóle umiarkowane, stłumione, a w 50% niestety bardzo dojmujące. Mam wrażenie, że to bóle na tle reumatycznym, dlatego taka zmienność. Jak mnie gdzieś zawieje, to jest bardzo niefajnie 😉 Staram się unikać przeciągów i zimna, ale nie zawsze wychodzi… Stąd moje pytanie, czy jest sens kupować ten pas. Miał ktoś podobny problem?
Olga54 – mnie pomaga przy reumatycznych sprawach. Możesz spokojnie kupować 🙂 Też miałam dylematy, bo ktoś mnie poinformował, że to raczej pas rehabilitacyjny, pomocny przy przeciążeniach, urazach, kontuzjach czy dyskopatiach. A ja miałam zwykłe bóle korzonek/krzyża związane z reumatyzmem. Lecz jednak się skusiłam i nie żałuję. Pierwsze co robi ten pas, to wzmacnia stawy i mięśnie, czuć też, jak pobudza krążenie, stabilizuje. Z czasem ból zaczyna być coraz bardziej tępy i zanikający, odchodzi też uczucie sztywności w krzyżu. Noszę od około 2 miesięcy i nie odczuwam już praktycznie żadnych reumatycznych dolegliwości. Ale nadal go noszę profilaktycznie, nie cały czas, ale noszę 🙂
Polecam Hip+Knee Magnetic Belt. Używam już dobrych kilka tygodni i uważam, że ma lepszy efekt terapeutyczny niż maści, tabletki, okłady itd. Likwiduje bóle w plecach i pomaga odzyskać sprawność i normalnie się ruszać.