Strona główna Zdrowie Hondrowell – likwiduje bóle stawów i kręgosłupa, przywraca sprawność ruchową

Hondrowell – likwiduje bóle stawów i kręgosłupa, przywraca sprawność ruchową

by Karolina Karo
2 komentarze

Hondrowell to wieloskładnikowy preparat na stawy przeznaczony do zastosowania zewnętrznego. Spełnia jednocześnie dwa zadania – uśmierza ból oraz stymuluje odbudowę nadwątlonych tkanek. Jest zatem nie tylko doraźnie działającym środkiem, który na parę godzin uwalnia od bólu, ale także długoterminowym antidotum na dokuczliwe zmiany chorobowe w obrębie stawów.

Stymulując syntezę kolagenu, Hondrowell przyczynia się do wzmocnienia i regeneracji struktur stawowych, by docelowo pomóc nam odzyskać dobrą sprawność ruchową. Niewątpliwie dużym atutem preparatu jest jego uniwersalne zastosowanie. Możemy go aplikować na każde bolące miejsce, co więcej, pomaga bez względu na to, czy nasze dolegliwości są efektem drobnego urazu, większej kontuzji, przeciążenia, zmian zwyrodnieniowych, siedzącego trybu życia, pracy w niedogodnej pozycji, czy też wynikają z innych przyczyn.

Bóle stawów – powszechna dolegliwość o wielorakich przyczynach

bolący łokieć

Bóle stawów to często obserwowany dzisiaj problem zdrowotny. Dotyczy osób w różnym wieku i może mieć rozmaite podłoża. Najczęściej bóle stawów mają związek z ich nadmiernym obciążeniem, ale mogą być też objawem niektórych schorzeń, powstawać w wyniku urazów mechanicznych, być zwiastunem zmian degeneracyjnych tkanek.

Dolegliwości stawowe nazywane są przez cierpiące na nie osoby najbardziej dokuczliwą i utrudniającą normalne życie przypadłością. W istocie jest to problem niemały, wyjątkowo męczący, czasem wręcz trudny do wytrzymania. Jak normalnie funkcjonować, chodzić, poruszać się, wypełniać obowiązki, wykonywać domowe i zawodowe prace, kiedy wraz z każdą zmianą pozycji ciała, próbą schylenia albo wraz z każdym krokiem i ruchem kończyny pojawia się nieznośny, dojmujący, ostry ból lub obezwładniające uczucie zesztywnienia w obrębie chorego miejsca?

Najczęstsze przyczyny bólu stawów:

 • częsta i wzmożona aktywność fizyczna,
 • częste wykonywanie tych samych, niedogodnych dla stawów ruchów,
 • przeciążenie jednej części ciała,
 • dźwiganie,
 • praca w niedogodnej dla stawu pozycji,
 • uraz (np. zwichnięcie, skręcenie, stłuczenie),
 • nadwaga lub otyłość prowadząca do przeciążenia stawu,
 • brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe,
 • choroby (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczanowa, zapalenie jelit, toczeń).

Bezsprzecznie w profilaktyce dolegliwości stawowych duże znaczenie ma usuwanie samej przyczyny problemu, na ile to możliwe. Przykładowo, jeśli ból stawu spowodowany jest jego nadmierną eksploatacją i zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym, powinniśmy w pierwszym rzędzie ograniczyć aktywność i unikać ciężkiej pracy w niedogodnej dla stawu pozycji ciała.

Jeśli dolegliwości stawowe mają związek z przeciążeniem spowodowanym nadwagą lub otyłością, powinniśmy zmniejszyć masę ciała, jeśli przyczyną jest siedzący tryb życia, powinniśmy wprowadzić więcej ruchu. Zaś w przypadku zmian zwyrodnieniowych lub związanych z zaawansowanym wiekiem, pomóc może dieta wspomagająca zdrowie stawów, specjalne ćwiczenia stabilizujące i wzmacniające stawy czy ogóle zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

Dużą pomocą mogą okazać się również preparaty na stawy, czy to w formie środków miejscowych, czy suplementów diety. Wiele z nich zawiera cały szereg składników prowadzących do odnowy struktur stawowych. Przynoszą one profity bez względu na przyczynę problemu.

Ból stawu – objawy

Ból stawu może obejmować jeden lub kilka stawów, może mieć różne natężenie i przybierać różne formy (np. ból krótki i ostry, ciągły i umiarkowany albo stłumiony, tępy i długotrwały itd.). Mogą też towarzyszyć mu inne objawy (np. zaczerwienienie, opuchlizna, zwiększona ciepłota danego miejsca w porównaniu do innych partii ciała, ból mięśni, sztywność stawu), przy czym wszystko zależy od przyczyny i rodzaju dolegliwości.

Najczęściej mamy do czynienia z bólami stawów na tle przeciążeniowym, reumatycznym i pourazowym. Uporczywe dolegliwości zazwyczaj nasilają się podczas wykonywania określonych ruchów np. przy schylaniu, przysiadzie, rozprostowywaniu i zginaniu kończyny, a także podczas chodzenia albo zmian pozycji ciała np. z leżącej na stojącą albo ze siedzącej na stojącą.

Bólowi stawu towarzyszy niejednokrotnie uczucie zesztywnienia oraz strzykanie, trzeszczenie, uczucie przeskakiwania i nadmiernego tarcia w obrębie chrząstki stawowej.

Problem w tym, że stawowe bóle pleców, kolana, łokcia, barku, biodra, nadgarstka lub innych miejsc, bardzo często są przewlekłe, trudne do załagodzenia oraz wyraźnie ograniczają naszą sprawność fizyczną. Przez to są niezwykle uciążliwe i negatywnie przekładają się na jakość całego naszego życia.

Co zrobić w przypadku dotkliwego, przeciągającego się na kolejne dni i tygodnie bólu pleców, stawu kolanowego lub innych stawów?

Kluczowe są 2 czynności: odciążenie stawu i systematyczne wcieranie dobrego kremu lub żelu bogatego w składniki stymulujące proces regeneracji chrząstki i struktur stawowych. Jednym z takich preparatów jest omawiany Hondrowell. Specyfik równocześnie z długofalową odbudową stawu zapewnia redukcję bólu i stanu zapalnego.

Hondrowell – sojusznik zdrowych, mocnych stawów i ich sprawnego funkcjonowania

Hondrowell maść na stawy

Krem na stawy Hondrowell, przenikając przez skórę i docierając do nadwątlonych tkanek, przyczynia się do pobudzenia procesu regeneracji struktur stawowych. Stymuluje produkcję kolagenu, wspomaga odbudowę chrząstki, wzmacnia stawy, ścięgna, więzadła oraz kości, przywracając sprawność układowi ruchu.

Preparat działa silnie, szybko i skutecznie bez względu na partię ciała, w której występują dolegliwości stawowe oraz wielkość miejsca objętego bólem. Z powodzeniem możemy zastosować Hondrowell na większe bolące obszary ciała (np. plecy, bark, biodro), jak i mniejsze (np. palec, nadgarstek, staw skokowy).

ZAMÓW HONDROWELL TERAZ

Hondrowell – skład preparatu

Krem Hondrowell bazuje na naturalnej kompozycji intensywnie działających składników, wśród których nie zabrakło podstawowego elementu tkanki łącznej odpowiedzialnego za zachowanie prawidłowej struktury i pracy stawów, czyli kolagenu, a także roślinnych ekstraktów dbających o dobrą kondycję nie tylko stawów, ale i innych tkanek i narządów mających wpływ na sprawność ruchową, np. mięśni, kości.

Receptura nie omija również składników usprawniających krążenie krwi, dzięki którym zniszczony, nadwyrężony staw ma szansę na lepsze odżywienie i intensywniejszą regenerację.

Najważniejsze składniki Hondrowell:

Kolagen

Kolagen to budulec tkanki łącznej tworzącej między innymi struktury stawowe. Kolagen jest rodzajem białka złożonego z łańcuchów polipeptydowych tworzących spirale. Stanowi podstawowy element macierzy pozakomórkowej, jego główną funkcją jest utrzymywanie integralności strukturalnej oraz sprężystości tkanki łącznej.

Kolagen jest składnikiem odpowiedzialnym za ochronę i właściwe umocowanie narządów i układów, a jednocześnie elementem budującym i spajającym komórki skóry, ścięgien, kości, chrząstki w jedną całość. Zapewnia im rozciągliwość i elastyczność, ma też wpływ na proces odnowy komórek i utrzymanie prawidłowego poziomu mazi stawowej. Obecny w Hondrowell kolagen stymuluje proces regeneracji struktur stawowych, co w efekcie skutkuje przywróceniem sprawności stawu i redukcją bólu, zesztywnienia i innych dolegliwości stawowych.

Wyciąg z winogron

Wyciąg z winogron to jeden z najbardziej cenionych i najskuteczniejszych roślinnych składników mających wpływ na przywracanie zdrowia i prawidłowej pracy stawów. Obfituje w antyoksydanty, witaminy i minerały, sprzyja niezakłóconej pracy stawów i wspomaga ich regenerację.

Redukuje stany zapalne w obrębie stawów, chroni włókna kolagenowe przez niszczeniem i zanikaniem oraz stymuluje produkcję kolagenu stanowiącego najważniejsze ogniwo w procesie odbudowy struktur stawowych. Składnik wspiera też układ krążenia. Wzmaga przepływ krwi, zwiększając poziom dotlenienia tkanek i stopień ich odżywienia oraz wzmacnia i chroni naczynia krwionośne.

Wyciąg z czerwonej papryki

Wyciąg z czerwonej papryki to składnik, który jednocześnie zwalcza stany zapalne, uśmierza ból, redukuje skurcze mięśni oraz rozgrzewa od środka stawy i mięśnie, przynosząc nam dużą ulgę w uporczywych dolegliwościach stawowych. Jest skutecznym antidotum zarówno na bóle stawów związane z reumatyzmem, artretyzmem, zapaleniem korzonków nerwowych, jak również bóle będące efektem przeciążenia stawu, nadwyrężenia, urazu i kontuzji.

Mentol

Mentol poprzez pobudzenie mikrokrążenia w skórze oraz działanie lekko podrażniające i chłodzące w obrębie skóry, a jednocześnie działanie rozgrzewające stawy i mięśnie, przynosi efekt rozluźnienia, znieczulenia i redukcji zesztywnienia. Pomaga nam się rozruszać i zwalczyć dojmujący ból. Jednocześnie wzmaga przepływ krwi, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa poziom dotlenienia oraz podwyższa stopień wchłanialności pozostałych składników preparatu do wnętrza tkanek. Tym samym potęguje ich cenne działania.

Hondrowell – efekty, opinie

Hondrowell krem na strawy

Dla wszystkich osób borykających się z dolegliwościami stawowymi, zarówno dla tych, którym ból towarzyszy na co dzień, jak i tych, które spotykają się z nim rzadziej, np. po większym wysiłku fizycznym lub w efekcie przebywania w przeciągu lub w zderzeniu z niską temperaturą otoczenia, krem Hondrowell może znacząco poprawić komfort życia i uwolnić od dokuczliwych przypadłości.

Preparat nie zawiera żadnych szkodliwych syntetyków, skomponowany jest na bazie wysokiej jakości naturalnych surowców, które silnie stymulują proces regeneracji, zwalczają stany zapalne oraz eliminują zakłócające normalne poruszanie się dolegliwości. Opinie o Hondrowell ze strony klientów są bardzo korzystne. Większość osób poleca ten specyfik i mówi o jego wysokiej mocy działania, jeśli chodzi o eliminowanie wszelkich problemów stawowych i powrót do dawnej sprawności.

7 efektów działania Hondrowell, o których najczęściej mówią użytkownicy:

 • uśmierzenie bólu (np. pleców, barku, kolan, nadgarstków, stawów skokowych i innych stawów),
 • redukcja strzykania, skrzypienia, przeskakiwania i nadmiernego tarcia w obrębie stawu podczas czynności ruchowych,
 • eliminacja uczucia zesztywnienia stawu,
 • szybka redukcja opuchlizny i zaczerwienienia po urazach,
 • lepsza praca stawu,
 • przy codziennym stosowaniu – sprawna i szybka regeneracja stawu, odzyskanie sprawności ruchowej,
 • odzyskanie możliwości swobodnego schylania się, rozprostowywania, chodzenia i wykonywania innych czynności ruchowych bez dotkliwego bólu i sztywności.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Hondrowell albo zamówić preparat? Kliknij i przejdź na oficjalną witrynę producenta i sprawdź ofertę specjalną!

Hondrowell opakowanie

ZAMÓW HONDROWELL TERAZ

Przeczytaj także nasze recenzje suplementów diety wspomagających regenerację stawów:

Źródła:

Czytaj więcej

2 komentarze

Janowski46 11 listopada 2020 - 15:32

Odradzam wszystkim przeforsowywanie się, bo może wam coś trachnąć w kręgosłupie i miesiącami będziecie się z tym męczyć. Mnie to spotkało i wszystkich przestrzegam. Odradzam przede wszystkim dźwiganie ciężarów niedostosowanych do waszych realnych sił i podnoszenie, przenoszenie ciężkich rzeczy bez użycia odpowiedniej techniki, ogólnie odradzam pracę ponad siły, pracę godzinami w niedogodnej dla kręgosłupa pozycji (np. w schyleniu). Właśnie robiąc to wszystko w pracy doznałem urazu kręgosłupa lędźwiowego, który skończył się trwającym ponad pół roku bólem. Na szczęście udało mi się jakoś dojść do siebie, ale teraz muszę bardzo uważać, nie dźwigać, dbać o kręgosłup. Kontuzja może się łatwo odnowić.

Odpowiedź
MagdaKar 18 listopada 2020 - 13:59

Polecam Hondrowell. Okazał się dla mnie bardzo pomocny w czasie rekonwalescencji po kontuzji kolana. Szybko odzyskało sprawność i przestało boleć, dokuczać.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie