Strona główna Uroda Karboksyterapia – nowy sposób leczenia wypadania włosów

Karboksyterapia – nowy sposób leczenia wypadania włosów

by Karolina Karo
0 komentarzy

Jedną z form leczenia, która coraz częściej znajduje miejsce w ofercie trychologów (więcej o trychologii przeczytasz w artykule: „Trycholog, czyli „lekarz od włosów” – czym się zajmuje i kiedy warto go odwiedzić?”) jest tzw. karboksyterapia. Włosy osłabione i skłonne do wypadania to przypadłości, które dzięki temu innowacyjnemu zabiegowi, w wielu przypadkach mogą być wyeliminowane. Sprawdzamy, na czym polega, ile kosztuje i kiedy warto zastosować karboksyterapię.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

cząsteczki węgla

Karboksyterapia wykonywana jest w klinikach medycyny estetycznej oraz w gabinetach trychologicznych. Jej celem jest regeneracja danych obszarów skóry oraz eliminacja występujących na niej mankamentów. Zabiegi karboksyterapii przeprowadzane są zarówno na twarzy (jako antidotum na zmarszczki, bruzdy, sińce i obrzęki pod oczami), na ciele (np. w celu usunięcia cellulitu, rozstępów, zmian łuszczycowych, w celu redukcji tłuszczu, etc.), jak również na skórze głowy (dla zahamowania procesu wypadania włosów oraz pobudzenia ich porostu). Karboksyterapia wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia i polega na zaaplikowaniu (poprzez nakłucia) pod skórę strumieni dwutlenku węgla.

Karboksyterapia – efekty

Efektem zabiegu jest zwiększenie przepływu krwi przez dane obszary skóry oraz znaczna poprawa krążenia. W rezultacie dochodzi do pobudzenia komórek skóry do sprawniejszej odbudowy. W przypadku karboksyterapii skóry głowy, na skutek działania dwutlenku węgla następuje wzrost ukrwienia i dotlenienia cebulek i mieszków włosowych oraz ich stymulacja do produkcji włosów. O tym, czy karboksyterapia skóry głowy będzie skuteczną kuracją, mogą przesądzać indywidualne uwarunkowania pacjenta, przyczyna i poziom nasilenia problemu wypadania włosów, a także ilość wykonanych zabiegów (najlepsze rezultaty można uzyskać po ich całej serii). Dodatkowo warto mieć na uwadze, iż efektywność karboksyterapii wzrasta, gdy jednocześnie stosowana jest mezoterapia skóry głowy.

Karboksyterapia – cena

Stosując łącznie zabiegi karboksyterapii i mezoterapii skóry głowy na ogół można uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Licząc na dobre efekty, należy jednak liczyć się także z dużymi wydatkami. Jeden zabieg karboksyterapii kosztuje ok. 200-300 zł. Przy serii 8 zabiegów, kwota, jaką musimy szykować to 1600-2400 zł. Jeśli dodamy do tego kilka zabiegów mezoterapii skóry głowy, kuracja wyniesie nas ok. 3000 zł. Szukając tańszych ekwiwalentów drogich zabiegów, warto zwrócić uwagę na doustne preparaty przeciwdziałające wypadaniu włosów i wspierające ich porost. Więcej o nich przeczytasz w tym artykule.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie