Strona główna Uroda Leczenie łysienia, czyli czy warto wydać 565 zł na półroczną kurację Profolanem?

Leczenie łysienia, czyli czy warto wydać 565 zł na półroczną kurację Profolanem?

by Karolina Karo
0 komentarzy

Zaawansowane terapie przeciwko łysieniu, oferowane przez kliniki medycyny estetycznej, nie są tanie i znacznie przewyższają możliwości przeciętnie zarabiającej osoby. W tym artykule porównywaliśmy orientacyjne koszty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym z kosztami doustnych preparatów. Borykając się z łysieniem, kilka miesięcy temu postanowiłem sięgnąć po Profolan. W poniższym artykule odpowiadam (z autopsji), czy warto było wydać 565 zł na półroczną kurację z Profolan.

Dlaczego wybrałem Profolan?

ProfolanNależę do tej grupy facetów, którzy poszukując antidotum na łysienie, nie ograniczają się do ślepego kupowania gęsto reklamowanych specyfików bez wcześniejszego przeanalizowania ich składu. Nie przekonują mnie suplementy na porost włosów, w których poszczególne substancje aktywne są w tak niskich dawkach, że mogłyby pomóc jedynie na lekkie osłabienie włosów spowodowane, dajmy na to, wiosennym przesileniem, a nie na łysienie androgenowe. Nie trafiają też do mnie agresywne, chemiczne preparaty na wypadanie włosów (np. Proscar oparty na finasterydzie), które co prawda hamują szkodliwe działanie hormonu DHT, ale ich działanie nie jest długotrwałe, a co gorsza, mogą wywoływać bardzo niekorzystne efekty uboczne (np. zaburzenia erekcji, zanik libido). Za takie specyfiki dziękuję.

Dobry preparat na porost włosów to w moim mniemaniu preparat oparty na naturalnych składnikach, preparat, który dostarcza organizmowi witaminowo-mineralno-aminokwasowej pożywki i w ten sposób prowokuje go do samodzielnej walki z łysieniem, a nie syntetyczny środek, który sztucznie (i jedynie czasowo) go stymuluje. Dlatego właśnie mając do dyspozycji kapsułki i tabletki na wypadanie włosów w najróżniejszych wydaniach, wybrałem Profolan. W porównaniu do innych dostępnych suplementów, to prawdziwa bomba cennych bioskładników. Ze względu na ilość substancji aktywnych i ich dawki w jednej kapsułce, Profolan bije na głowę inne preparaty na łysienie.

Profolan – opinie (moja własna i innych)

Jeśli chcesz poznać dokładny skład Profolanu i sposób jego działania, informacje na ten temat przedstawiam w tym artykule. Teraz jednak chciałbym odpowiedzieć Ci na pytanie zawarte w tytule niniejszego postu. Czy warto było wydać 565 zł na półroczną kurację Profolanem? W mojej opinii – warto. Zacznijmy od ceny. Z pozoru wygląda ona na wygórowaną, ale biorąc pod uwagę, że jest to całościowy koszt sześciomiesięcznej kuracji, wcale nie jest to tak wielki wydatek. W przeliczeniu na miesiąc wychodzi nieco ponad 90 zł. Czy to dużo? Wcale nie tak dużo, szczególnie zważywszy na fakt, że te kapsułki po prostu działają.

Moje obserwacje i finalna opinia o Profolan jest podobna do opinii innych facetów, którzy borykają się z lekko lub średnio zaawansowanym łysieniem. Z tego co wyczytałem w internetowych wpisach, większość z nich odnotowała zahamowanie procesu łysienia i zagęszczenie włosów. U mnie wyglądało to tak, że po upływie kilku tygodni od początku kuracji, włosy zaczęły mi coraz mniej wypadać, w dalszych tygodniach zauważyłem także poprawę w ich strukturze – stały się grubsze, mocniejsze i zdrowsze w wyglądzie. Po około 3-4 miesiącach prześwity między włosami stały się mniej wyraźnie, a i zakola stały się płytsze. Moim zdaniem ten suplement naprawdę daje radę. Dlatego po półrocznej kuracji zdecydowałem się na następną 🙂

Profolan możecie kupić na tej stronie.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie