Strona główna Zdrowie Liczenie kalorii – pierwszy krok do utraty wagi!

Liczenie kalorii – pierwszy krok do utraty wagi!

by Redakcja bioway.pl
0 komentarzy

Liczenie kalorii jest o wiele lepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów, niż stosowanie monotonnych i obciążających diet takich jak np. dieta Dukana. Pozwala skutecznie kontrolować proces chudnięcia. Na dodatek różnorodność potraw sprzyja poprawie samopoczucia oraz wyglądu. Przekonaj się, co musisz wiedzieć, aby osiągnąć upragniony cel.

Czym jest zdrowe, rozsądne odchudzanie?

Rozsądne odchudzanie to przede wszystkim zdrowe odżywianie, które powoduje stopniowe spalanie tkanki tłuszczowej, ale bez szkody dla organizmu. Dlatego nie korzystaj z diet pozbawionych jakiegoś ważnego składnika odżywczego lub proponujących go w ilości przekraczającej normę. Potrzebne są zbilansowane posiłki, które dostarczają białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne w odpowiednich proporcjach. Pamiętaj też, że skuteczne odchudzanie nie ma nic wspólnego z szybką utratą kilogramów. To dłuższy proces, który zapewnia trwałe efekty.

Zdrowe odchudzanie – ile kg na tydzień powinno się chudnąć? Za właściwą uznaje się utratę 0,5-1 kg masy ciała w ciągu tygodnia, czyli 2-4 kg na miesiąc. Liczenie kalorii umożliwia komponowanie posiłków ze wszystkimi składnikami, które są potrzebne. Podczas odchudzania spożywa się nieco mniej kalorii, niż wynosi zapotrzebowanie organizmu, dzięki czemu energia zaczyna być czerpana z tkanki tłuszczowej i rozpoczyna się jej spalanie.

Co to jest zapotrzebowanie kaloryczne?

Zapotrzebowanie kaloryczne to liczba kalorii, czyli ilość energii, jaką organizm potrzebuje w ciągu dnia dla zachowania wszystkich funkcji życiowych i dobrej kondycji. Jest zależne od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, a także trybu życia. Istnieje wzór na podstawową oraz całkowitą przemianę materii. Należy poznać całkowitą przemianę materii, która uwzględnia tryb życia, czyli to, czy większość czasu spędzasz w pozycji siedzącej czy w ruchu. W sprawdzeniu, jakie jest Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, kalkulator online będzie bardzo pomocny.

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Można to zrobić samodzielnie ze wzoru, ale o wiele prostszym i szybszym sposobem jest skorzystanie z narzędzia https://centrumrespo.pl/kalkulator-kalorii/. Wystarczy, że zaznaczysz odpowiedzi pasujące do Twojej sytuacji, a dowiesz się, ile dziennie kalorii musisz spożywać. Kalkulator od razu uwzględni, czy chcesz utrzymać obecną wagę, czy schudnąć. Obliczając zapotrzebowanie kaloryczne samodzielnie, trzeba dodatkowo określić deficyt kaloryczny, jeżeli chcesz zrzucić nadmiar kilogramów, co nie dla każdego może być łatwe.

Chudnij pod okiem dietetyka i zadbaj o ruch!

Odchudzanie najlepiej przeprowadzić pod okiem dietetyka. Samodzielne opracowywanie diety nigdy nie będzie tak skuteczne – podobnie jak jadłospisy, które są oferowane wszystkim w takiej samej wersji. Za to dietetyk online stworzy plan żywienia perfekcyjnie dostosowany do Twoich potrzeb. We wstępnym wywiadzie zbierze informacje dotyczące zaplanowanego celu, stanu zdrowia, ulubionych smaków i stylu życia. Na stronie https://centrumrespo.pl/oferta/ przeczytasz też, że otrzymasz wsparcie na każdym etapie odchudzania i odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawią się w międzyczasie.

Nie istnieje coś takiego, jak szybkie odchudzanie. Każdy proces wymaga czasu i wdrożenia nie tylko odpowiedniej diety, ale też aktywności fizycznej. Ruszając się, możesz schudnąć szybciej, ale przede wszystkim zyskasz sprawniejsze i atrakcyjniejsze ciało oraz lepsze samopoczucie. Żadna dieta na szybkie odchudzanie nie zapewni trwałych rezultatów, ale rozsądne odżywianie oraz ruch zdecydowanie tak.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie