Strona główna Zdrowie Melatonina Tabletki – Ranking Najlepszych Preparatów Bez Recepty Przywracających Dobry Sen

Melatonina Tabletki – Ranking Najlepszych Preparatów Bez Recepty Przywracających Dobry Sen

by Karolina Karo
1 komentarzy

Zdrowy, głęboki, regularny sen to warunek dobrej pracy organizmu. Niedostateczna ilość wypoczynku skutkuje osłabieniem formy fizycznej i umysłowej oraz ogólnym pogorszeniem jakości naszego życia. Tymczasem coraz więcej ludzi narzeka na zaburzenia snu. Objawiają się one w różny sposób – problemami z zaśnięciem, częstym budzeniem się w nocy, płytkim snem, a nawet całkowitym brakiem snu. Z tego rodzaju problemami warto zacząć walczyć jak najprędzej, gdyż długotrwałe niedobory snu owocują coraz gorszym stanem organizmu i zwiększają ryzyko poważnych chorób.

Melatonina – remedium na problemy ze snem

Żeby wreszcie znowu zacząć się porządnie wysypiać, warto sięgnąć po melatoninę, która słynie z regulowania rytmu dobowego i przywracania głębokiego, dobrego snu. Na rynku dostępna jest cała gama preparatów z melatoniną, jednak ich jakość nie jest taka sama. Który suplement zatem wybrać? Który jest najlepszy?

Prezentujemy ranking tabletek z melatoniną, który pomoże ci znaleźć antidotum na senne problemy. Podczas doboru produktów zastosowane zostały takie kryteria jak: jakość i moc preparatów, ilość i dawki składników aktywnych, sposób i zakres działania, opinie specjalistów i użytkowników.

Melatonina Tabletki – Ranking Najlepszych Suplementów Z Melatoniną

Miejsce 1 – Melatolin Plus

Melatonin Plus

Najbogatszy, najlepiej opracowany i najskuteczniej zwalczający problemy ze snem preparat na rynku to Melatolin Plus. Zawiera aż 10 składników aktywnych, które nie tylko likwidują objawy zaburzeń snu, ale także zwalczają ich przyczyny! Co więcej, Melatolin Plus kompleksowo chroni naszą sferę psychiki i oddziałuje pozytywnie na samopoczucie w ciągu dnia.

Melatolin Plus, dzięki optymalnej dla naszego organizmu dawce melatoniny, a także współdziałających z nią komponentów, korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, przywracając nam równowagę wewnętrzną i stabilny, dobry sen. Skutecznie reguluje rytm dobowy, redukując problemy z zasypianiem wynikające z nieregularnego chodzenia spać. Odpręża, uwalnia od napięcia, stresu i ciężkich myśli.

Melatolin Plus stopniowo wprowadza nas w atmosferę snu, pomaga szybko i bezproblemowo zasnąć, a w nocy zapewnia głęboki, nieprzerwany sen, po to, byśmy po przebudzeniu czuli się wypoczęci, zadowoleni, pełni energii i chęci do działania.

Częste zaburzenia snu źle odbijają się na naszym samopoczuciu i utrudniają codzienne funkcjonowanie we wszystkich sferach życia. Rozdrażnienie, fatalny nastrój, problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy, lęki, stany depresyjne, przemęczenie, zakłócenia pracy serca – to tylko niektóre z negatywnych skutków, jakie wiążą się z długotrwałymi niedoborami snu. Melatolin Plus, poprzez stabilizowanie rytmu snu i czuwania, uwalnia nas od tych wszystkich niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych, przywracając nam doskonałą kondycję psychofizyczną.

Składniki preparatu Melatolin Plus to:

 • Melatonina – naturalnie występujący w naszym organizmie hormon, który wprowadza nas w senność i reguluje sen. Osoby, które cierpią na problemy ze snem mają niedobory melatoniny. Preparat Melatolin Plus, dzięki odpowiedniej dawce melatoniny, przywraca właściwy poziom tego hormonu w organizmie, a co za tym idzie likwiduje wszystkie zakłócenia snu. Wpływa na szybkie zaśnięcie, zapobiega zjawisku nagłego rozbudzania się po położeniu się do łóżka i natłoku myśli w nocy, zamienia przerywany, płytki sen na głęboki, regenerujący sen bez wybudzeń. Daje efekt wieczornego uspokojenia i zrelaksowania. Zapewnia odpowiednio długi sen, sprawia, że po przebudzeniu czujemy się rześcy i wypoczęci.
 • Melisa, chmiel, szafran, rumianek – 4 zioła słynące z działania uspokajającego i lekko nasennego. Odprężają, koją nerwy, zmniejszają pobudzenie emocjonalne, normują nastrój, tłumią niepokój, pomagają spokojnie zasnąć.
 • Ashwagandha – jeden z najskuteczniejszych adaptogenów i reduktorów stresu. Poprawia kondycję psychiczną, przynosi uczucie spokoju wewnętrznego, pozwala nam lepiej dystansować się do problemów, łagodzi lęk i niepokój, pozytywnie wpływa na jakość snu.
 • Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) – stabilizuje pracę układu nerwowego, redukuje zjawisko nadmiernego pobudzenia i zdenerwowania, co jest szczególnie przydatne w godzinach poprzedzających sen.
 • L-tryptofan – ważny aminokwas usprawniający pracę mózgu. Poprawia samopoczucie, reguluje wydzielanie serotoniny (hormonu szczęścia), redukuje wahania nastroju, przeciwdziała zaburzeniom depresyjnym. Uczestniczy w regulowaniu cyklu snu i czuwania, ułatwia zasypianie i pogłębia sen.
 • L-teanina – kolejny cenny aminokwas o niezwykle korzystnym wpływie na mózg. Poprawia wydajność umysłową, zmniejsza podatność na stres, pomaga nam lepiej kontrolować emocje, zwalcza stany depresyjne, reguluje nastrój, koi nerwy, przyspiesza zaśnięcie i pomaga lepiej się wyspać.
 • Witamina B6 – wspomaga system nerwowy, dba o utrzymanie prawidłowych funkcji psychicznych, pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia jakość nocnego wypoczynku.

Melatolin Plus efektywnie zwalcza problemy ze snem wywołane dużym napięciem nerwowym, stresem, silnymi przeżyciami, nadmiarem obowiązków i przepracowaniem oraz innymi przyczynami. Pomaga też przy zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych i pracą zmianową.

Najczęściej obserwowane przez użytkowników efekty działania Melatolin Plus:

 • szybkie, łatwe zasypianie,
 • likwidacja takich problemów ze snem jak: częste budzenie się w nocy, nagłe wybudzanie się w nocy z uczuciem niepokoju i niemożność ponownego zaśnięcia, budzenie się zbyt wcześnie, płytki sen i brak marzeń sennych,
 • przywrócenie dobrej jakości, uzdrawiającego snu,
 • likwidacja zjawiska braku energii po przebudzeniu i senności w ciągu dnia,
 • poprawa samopoczucia,
 • redukcja stresu,
 • odzyskanie harmonii wewnętrznej.
W 1 opakowaniu Melatolin Plus znajdziemy 60 kapsułek. Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się zamówić preparat na stronie producenta, wraz z kapsułkami otrzymamy darmowy poradnik zdrowego snu!

ZAMÓW MELATOLIN PLUS TERAZ

Miejsce 2 – 4Mind RestMe

4Mind Rest Me

4Mind RestMe to wieloskładnikowy, dobrej jakości preparat pomocny przy zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania oraz problemach z zasypianiem i utrzymaniem przez całą noc głębokiego snu. Substancje aktywne zawarte w suplemencie dbają o to, aby nasz organizm lepiej reagował, gdy zbliża się pora spania. Pomaga nam wówczas wyciszyć się, uspokoić, zrelaksować i odczuć senność. W efekcie możemy łatwiej i szybciej zasnąć oraz lepiej wypocząć.

4Mind RestMe charakteryzuje się ciekawą, synergistyczną formułą, w ramach której melatonina na sen współdziała z kompleksem składników ziołowych takich jak: ashwagandha, kozłek lekarski, chmiel, passiflora. Suplement został wzbogacony również magnezem poprawiającym samopoczucie i regulującym pracę układu nerwowego.

Kapsułki 4Mind Rest Me będą dla nas dobrym wsparciem w sytuacji, gdy szukamy naturalnego sposobu na poprawę jakości snu i zredukowanie napięcia nerwowego po ciężkim dniu oraz gdy liczymy na sprawną odnowę organizmu w czasie godzin nocnych i pobudkę bez oznak zmęczenia, za to w pełni wigoru.

ZAMÓW 4MIND RESTME TERAZ

Miejsce 3 – Jarrow Formulas Sleep Optimizer

Jarrow Formulas Sleep Optimizer

Jarrow Formulas Sleep Optimizer to 6-składnikowa kompozycja redukująca zaburzenia snu. Optymalizuje cykl snu i czuwania, hamuje aktywność układu nerwowego w godzinach wieczornych, pomagając odprężyć się i uwolnić od wewnętrznego napięcia. Ułatwia wchodzenie w stan głębokiego snu i zapobiega budzeniu się w nocy. Sprzyja także dobrej regeneracji ciała podczas wypoczynku nocnego.

Melatonina połączona została tutaj z ekstraktami z roślin leczniczych – melisą, kozłkiem lekarskim i chmielem. Zawartość dopełnia tryptofan i kwas aminomasłowy (GABA). Jarrow Formulas Sleep Optimizer, z uwagi na dobry skład, w którym znalazły się aminokwasy, melatonina i zioła, pomaga nam uzyskać dobrą jakość snu, nawet w przypadku nieregularnego trybu życia i chodzenia spać o różnych porach, a także w sytuacji, gdy narzekamy na nie najlepszą kondycję nerwową.

ZAMÓW SLEEP OPTIMIZER TERAZ

Miejsce 4 – MyVita Silver Sen Pro Complex

MyVita Silver Sen Pro Complex

Kapsułki MyVita Silver Sen Pro Complex to kompleks naturalnych składników zwalczających napięcie nerwowe, równoważących cykl spania i czuwania oraz ułatwiających utrzymanie ciągłego snu przez całą noc. W składzie preparatu znajdziemy: ekstrakt z passiflory o działaniu relaksującym, łagodzącym emocje i antystresowym, walerianę i chmiel o działaniu nasennym i uspokajającym oraz melatoninę pomagającą szybko zasnąć i stojącą na straży dobrego snu.

Suplement diety MyVita Silver Sen Pro Complex zawiera również rzadko spotykaną w preparatach nasennych inulinę z cykorii wykazującą działanie prebiotyczne. Inulina pomaga normalizować poziom cukru we krwi, wspomaga pracę układu trawiennego i poprawia motorykę jelit. Dzięki swoistemu połączeniu właściwości nasennych z właściwościami prozdrowotnymi, preparat MyVita Silver Sen Pro Complex jest uniwersalnym wsparciem dla naszego organizmu.

ZAMÓW SILVER SEN PRO COMPLEX TERAZ

Miejsce 5 – Olimp Forsen Forte z Melatoniną

Olimp Forsen Forte z Melatoniną

Jeśli ktoś szuka suplementu, który jednocześnie uzupełniałby niedobory ważnych dla prawidłowej pracy układu nerwowego witamin i minerałów oraz pomógłby w utrzymaniu optymalnej higieny snu, Forsen Forte z Melatoniną może być dobrą opcją wyboru. Suplement stanowi kombinację melatoniny, wyciągów ziołowych z chmielu, ashwagandhy i melisy oraz witaminy B1, witaminy B6 i magnezu.

Dzięki zawartości witamin z grupy B i magnezu Forsen Forte z Melatoniną pozytywnie wpływa na naszą formę psychiczną i polepsza codzienne samopoczucie. Jest pomocny w stanach dużego wysiłku umysłowego i obciążenia emocjonalnego. Dzięki wyciągom roślinnym preparat koi nerwy, odpręża i zwiększa odporność na stres. Dzięki melatoninie redukuje problemy z zasypianiem i wspomaga dobry, głęboki, odpowiednio długi sen.

ZAMÓW FORSEN FORTE TERAZ

Miejsce 6 – Doppelherz aktiv Na sen Forte

Doppelherz aktiv Na sen Forte

Kolejny uniwersalny suplement diety wykazujący równoległe działanie usprawniające pracę systemu nerwowego oraz regulujący sen. Doppelherz aktiv Na sen Forte jest mieszanką melatoniny, magnezu, witaminy B6, chmielu, melisy i lawendy.

Dwufazowe tabletki nasenne bez recepty Doppelherz aktiv Na sen Forte pomagają zredukować napięcie i wyciszyć emocje w godzinach wieczornych, pozbyć się uporczywych negatywnych myśli i stłumić niepokój, a z drugiej strony wspierają nasz zegar biologiczny i przywracają do normy cykl spania i czuwania. Pomagają zasnąć, pogłębiają sen oraz zapobiegają zakłóceniom ciągłości snu i przedwczesnemu wybudzaniu np. we wczesnych godzinach porannych albo w środku nocy.

ZAMÓW NA SEN FORTE TERAZ

Źródła:

Przeczytaj także: Jak radzić sobie ze stresem

Czytaj więcej

1 komentarzy

EmWojciechowska 28 lipca 2021 - 18:59

Stosuję od ponad tygodnia Melatolin Plus i jestem bardzo zadowolona. W przeciwieństwie do innych tabletek które brałam, Melatolin Plus przywraca zdrowy głęboki sen bez otumanienia i niemożności wybudzenia się rano.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie