Strona główna Uroda Na czym polega leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym?

Na czym polega leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym?

by Karolina Karo
0 komentarzy

Terapia osoczem bogatopłytkowym uchodzi za rewolucyjną metodę likwidowania różnych mankamentów urody. Kuracja znajduje również zastosowanie w przebiegu leczenia łysienia. Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym, ile kosztuje i czy to skuteczny sposób na wypadanie włosów?

Osocze bogatopłytkowe na włosy – na czym polega zabieg?

przygotowanie osocza bogatopłytkowego

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej osób zainteresowanych zabiegiem z użyciem osocza bogatopłytkowego, przeważnie w celu odmłodzenia cery i usunięcia zmarszczek, ale również w celu zahamowania procesu łysienia oraz stymulacji porostu włosów. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjenta, a następnie, za pomocą specjalnej wirówki laboratoryjnej, „wydzielenie” z niej osocza, w którym znajdują się mocno zagęszczone płytki krwi.

Następnie osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest za pomocą cienkich igieł pod skórę głowy lub twarzy, w zależności od celu terapii. Zabieg jest szybki i bezbolesny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Zaaplikowane pod skórę pacjenta jego własne płytki krwi stają się swoistym aktywatorem wzrostu nowych komórek, dzięki czemu skóra ulega wzmożonej regeneracji. U osób z problemem łysienia, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przynosi efekt pobudzenia osłabionych, nieaktywnych cebulek i mieszków włosowych do produkcji nowych, zdrowych włosów, a w efekcie porostu włosów w miejscach, w których nastąpiło ich przerzedzenie.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – cena

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest metodą zaawansowaną i bazującą na najnowszych osiągnięciach w medycynie estetycznej. To metoda skuteczna, ale droga. Osoba borykająca się z łysieniem androgenowym, która chciałaby skorzystać z tej formy terapii, musi liczyć się z kosztem około 1000 zł za jeden zabieg. Jest to wartość uśredniona, w niektórych klinikach można wykonać mezoterapię skóry głowy osoczem bogatopłytkowym już za 700 zł, w innych nawet za 2000 zł. Nie zmienia to jednak faktu, iż są to wygórowane kwoty, tym bardziej, że aby kuracja była naprawdę skuteczna, zabieg powinien być powtórzony po upływie około 2 miesięcy.

Tańsza alternatywa dla mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Czy istnieją inne skuteczne sposoby na łysienie androgenowe, które nie wiązałyby się z tak dużymi wydatkami? Dla mężczyzn, u których nie nastąpiła jeszcze całkowita degradacja mieszków włosowych i którzy mają do czynienia tylko z częściowym przerzedzeniem włosów, alternatywą dla drogiej mezoterapii mogą być doustne preparaty. Dla przykładu, koszt półrocznej kuracji z Profolan (w wielu opiniach najskuteczniejszym suplementem diety na łysienie), wynosi 565 zł. Dla porównania, koszt dwóch zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (w odstępie ok. 2 miesięcy) to średnio 1500 zł.

Dowiedzieć się więcej o Profolan.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie