Strona główna Uroda Niechirurgiczne implanty włosów – alternatywa dla inwazyjnego przeszczepu

Niechirurgiczne implanty włosów – alternatywa dla inwazyjnego przeszczepu

by Karolina Karo
0 komentarzy
praca w laboratorium

W związku z intensywnym rozwojem technologii medycznych, leczenie łysienia jest coraz skuteczniejsze i pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów nawet w dość zaawansowanej fazie wypadania włosów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów gwarantujących sukces był do tej pory przeszczep włosów. Jego wadą była konieczność ingerencji chirurgicznej, co odstręczało od zabiegu dużą ilość mężczyzn. Dziś problem ten da się już przeskoczyć dzięki nowoczesnej implantacji niechirurgicznej.

Na czym polega niechirurgiczne zagęszczanie włosów implantami?

Niechirurgiczna implantacja włosów (technika Nido) to jedno z najnowszych osiągnięć medycznych w obrębie leczenia łysienia. W przeciwieństwie do tradycyjnego przeszczepu nie wymaga użycia skalpela, jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, jednocześnie pozwala osiągnąć porównywalne efekty do tych, które daje transplantacja włosów. Niechirurgiczne uzupełnianie włosów polega na umiejscowieniu implantów na tzw. mikroskórze, która następnie spajana jest ze skórą głowy. Mikroskóra to cienka powłoka przypominająca wyglądem naturalną skórę. Dzięki obecnym na jej powierzchni porom, skóra głowy może swobodnie oddychać. Możliwość idealnego doboru odcienia wszczepianych włosów oraz doskonałe zespolenie ze skórą głowy to powody, dla których implantacja włosów prowadzi do uzyskania bardzo naturalnych efektów.

Implanty włosów i przeszczep włosów – cena

Wysoki koszt przeszczepu włosów to kolejny obok inwazyjności zabiegu powód, dla którego wielu mężczyzn rezygnuje z tej metody walki z łysieniem. W zależności od kliniki, metody przeszczepu i stopnia zaawansowania łysienia, za transplantację włosów zapłacimy średnio od 5 do 15 tysięcy zł. Na ogół dla uzyskania optymalnych rezultatów potrzebne są ok. 3 zabiegi. W przypadku implantów włosów ceny są nieco niższe. Za jeden zabieg zapłacimy ok. 3-5 tysięcy zł. Warto jednak zauważyć, iż niechirurgiczne uzupełnianie włosów implantami nie jest zabiegiem trwałym. Dla podtrzymania pierwotnych efektów, przeciętnie co kilka miesięcy przeprowadza się zabiegi uzupełniające.

Przeszczep i implantacja nie są tanie, dlatego coraz więcej mężczyzn borykających się z problemem łysienia sięga po doustne preparaty przeciwdziałające wypadaniu włosów i silnie stymulujące ich porost, takie jak Profolan.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie