Strona główna Zdrowie Nootronin – suplement stworzony w celu zwiększenia funkcjonalności mózgu

Nootronin – suplement stworzony w celu zwiększenia funkcjonalności mózgu

by Piotr Kaczmarek
0 komentarzy

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie coraz częściej zdarza się, że ludzie przeoczają kluczowe sprawy, czy to osobiste, czy związane z pracą. Towarzyszy temu poczucie, że nasz mózg funkcjonuje zbyt wolno, a my nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału poznawczego. Stan ten można jednak zmienić, a pomóc w tym może Nootronin, suplement diety skomponowany wyłącznie z naturalnych składników.

Z jakich elementów składa się ludzki mózg?

praca mózgu

Mózg jest skomplikowanym organem, który odgrywa istotną rolę w ludzkim ciele. Jest odpowiedzialny za szeroki zakres funkcji, w tym między innymi za kontrolowanie ruchów dobrowolnych i mimowolnych, regulowanie emocji i zachowania, przetwarzanie informacji sensorycznych oraz ułatwianie procesów poznawczych, takich jak pamięć, uwaga i język.

Zasadniczo mózg służy więc jako centrum kontroli, które koordynuje i reguluje wszystkie funkcje organizmu. Średnia waga mózgu waha się od 1200 do 1400 gramów, a jego powierzchnia jest pofałdowana, o objętości od 1100 do 1300 centymetrów sześciennych, w zależności od płci, a w skład jego struktury wchodzą:

 • dwie półkule mózgowe, które są ze sobą połączone, złożone z płata czołowego, kontrolującego między innymi ruch ciała, płata skroniowego, gdzie trafiają bodźce słuchowe i węchowe, płata potylicznego, odpowiadającego za bodźce wzrokowe i ciemieniowego, który przetwarza bodźce czuciowe;
 • międzymózgowie, dzięki któremu możliwe jest przesyłanie impulsów nerwowych, regulacja pracy układu hormonalnego i temperatury ciała, synteza hormonów odpowiedzialnych z wysoką jakość snu, w tym melatoniny;
 • móżdżek, którego zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie ruchu gałek ocznych, oddychania, pracy serca i utrzymanie równowagi ciała;
 • pień mózgu, bez którego niemożliwe byłoby zachowanie najważniejszych funkcji życiowych, w tym zachowanie świadomości.

Jakie czynniki mogą powodować zaburzenia pracy mózgu?

Suplement diety Nootronin musi poradzić sobie z wieloma czynnikami mogącymi niekorzystnie wpływać na pracę i wydajność naszego mózgu. Ważne jest między innymi utrzymanie dobrego zdrowia psychicznego i wspomaganie leczenia wszelkich podstawowych schorzeń psychicznych oraz różne wybory dotyczące stylu życia. Wzmocnienie zdolności intelektualnych i pamięci będzie konieczne, jeśli praca mózgu zostanie osłabiona przez:

 • siedzący tryb życia oznaczający ciągły brak aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu, co prowadzi do niedotlenienia;
 • dietę, która nie jest zrównoważona pod względem odżywczym i brakuje w niej niezbędnych witamin, minerałów i innych wartościowych związków, a jednocześnie jest pełna tłuszczów trans lub mocno przetworzonej żywności, mogącej prowadzić do uszkodzeń mózgu;
 • niewystarczającą ilość odpoczynku w ciągu dnia, a za mała dobowa dawka snu i niska jakość snu są czynnikami przyczyniającymi się jednocześnie do bezsenności, pogorszenia funkcji mózgu, a w ciężkich przypadkach do jego trwałego uszkodzenia;
 • spożywanie alkoholu i nałogowe palenie tytoniu, a badania wykazały, że prowadzą do nieodwracalnych zmian w mózgu, spowodowanych zarówno przez toksyny, jak i niedotlenienie;
 • stres, nie bez powodu uznawany za chorobę cywilizacyjną, która może negatywnie wpływać na połączenia między neuronami, ostatecznie powodując upośledzenie transmisji impulsów nerwowych.

ZAMÓW NOOTRONIN TERAZ

Nootronin – składniki, którym można w pełni zaufać

Nootronin

Nootronin, nowoczesny i skuteczny suplement diety, cechuje wieloaspektowe działanie. Jego podstawową funkcją jest aktywacja mózgu, prowadząca do poprawy zdolności umysłowych, koncentracji, pamięci i funkcji poznawczych. Wszystkie zastosowane w nim związki są stuprocentowo naturalne i nie powodują szkodliwych skutków ubocznych. Kluczowe jest jednak sprawdzenie ewentualnych alergii na któryś z nich, zgodnie z zaleceniem producenta. Za skuteczność działania Nootronin odpowiadają:

Wyciąg z korzenia żeń-szenia

Pierwszy składnik kapsułek Nootronin jest bardzo poszukiwanym naturalnym środkiem leczniczym, stosowanym w medycynie tradycyjnej od wieków. Jego skuteczność przypisuje się licznym korzyściom zdrowotnym, które obejmują zwiększenie energii i funkcji poznawczych, zmniejszenie stanu zapalnego i poprawę funkcji układu odpornościowego. Działanie zawdzięcza obecności takich związków jak saponiny triterpenowe, witamina A, witamina B1 (tiamina), witamina B3 (niacyna), witamina C, witamina E, cynk, magnez, potas, wapń i żelazo.

Korzeń żeń-szenia wypiera z organizmu wolne rodniki, pobudza i dodaje energii, działa odżywczo, reguluje pracę mózgu i pozostałych części układu nerwowego, wzmacnia pamięć, koncentrację i funkcje poznawcze, cechuje go również silne działania antystresowe, wydatnie poprawiające nastrój psychiczny.

Wyciąg z zielonej herbaty

Gatunku powszechnie pijanego nie tylko w Azji, ale i na całym świecie, bardzo poszukiwanego ze względu na swoje liczne działanie prozdrowotne. Ceni się go między innymi za wyjątkowo bogaty skład, w którym pełno jest witamin B, C, E, D i K, wspieranych l-teaniną, kofeiną, flawonoidami, polifenolami, kwasami fenolowymi oraz minerałami, takimi jak cynk, fluor, mangan, miedź i potas.

Dzięki nim zielona herbata wzmacnia pamięć i zdolności do nabywania nowej wiedzy, stymuluje mózg do podwyższonej aktywności, przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku, psychicznym i fizycznym, minimalizuje ryzyko chorób serca i układu krążenia, zawiera antyoksydanty umożliwiające usunięcie zagrażających zdrowiu wolnych rodników.

Wyciąg z bacopa monnieri

Wieloletniego zioła bardziej znanego pod polskimi nazwami hyzop wodny lub bakopa drobnolistna. Cechuje go zawartość składników odżywczych sprzyjających właśnie pracy osłabionego mózgu i całego układu nerwowego, flawonoidów, fitosteroli, kwasów organicznych, alkaloidów, a przede wszystkim saponin steroidowych, takich jak bakozydy A i B.

Dzięki tym związkom bacopa monnieri usprawnia przesyłanie impulsów nerwowych, poprawia krążenie krwi, przez co mózg jest dokładnie dotleniony, chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi, Alzheimera i Parkinsona, ma zdolność wzmocnienia funkcji poznawczych, osłabionej pamięci, koncentracji i zdolności uczenia się.

Witaminy z grupy B

Grupa rozpuszczalnych w wodzie witamin znanych jako witaminy z grupy B, obecnych też w innych składnikach tych kapsułek, odgrywających kluczową rolę w metabolizmie organizmu i produkcji energii. Są jednocześnie niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie, pomagają w rozkładzie węglowodanów, białek i tłuszczów na energię, a oprócz tego uczestniczą w tworzeniu czerwonych krwinek.

Kapsułki Nootronin zawierają witaminy z grupy B, które są istotne dla zdrowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego oraz ogólnego samopoczucia, a w ich składzie znalazła się dodatkowa dawka dwóch witamin:

 • pirydoksyny, powszechnie znanej jako witamina B6, odgrywającej kluczową rolę w tworzeniu neuroprzekaźników, takich jak dopamina i adrenalina, niezbędnych do przekazywania sygnałów nerwowych. Witamina B6 wzmacnia jednocześnie funkcje poznawcze, poprawia pamięć, koncentrację, czyli wydajność pracy układu nerwowego i mózgu;
 • kobalaminy, czyli witaminy B12, kolejnej kluczowej dla zachowania wielu funkcji organizmu, a jej braki natychmiast odbijają się niekorzystnie na stanie zdrowia. Bez niej również niemożliwa byłaby produkcja wymienionych wyżej neuroprzekaźników, braki prowadzą też do uszkodzenia mózgu i odczuwalnych spadków jego wydajności.

Kwas L-glutaminowy

Który jest aminokwasem powszechnie występującym w różnych białkach, organizm ludzki może syntetyzować go samodzielnie, lecz warto uzupełniać jego braki wraz z suplementem diety Nootronin. Kwas L-glutaminowy odgrywa wiele ważnych ról w organizmie człowieka, w tym działa jako neuroprzekaźnik w mózgu i bierze udział w metabolizmie innych aminokwasów. Poprawia jednocześnie koncentrację, wzmacnia pamięć i ułatwia przyswajanie przez mózg dużych ilości nowych informacji. Reguluje też poziom cukru we krwi i usprawnia funkcjonowanie układu trawiennego.

Nootronin – opinie chwalące pozytywne efekty działania tego suplementu diety

Nootronin

Składowi kapsułek Nootronin nie można nic zarzucić, jego działanie w celu wspomagania pracy mózgu i innych elementów układu nerwowego zostało potwierdzone pozytywnymi opiniami specjalistów w tej dziedzinie. Podobnego zdania są osoby, które dzięki niemu wzmocniły swój mózg i mogą cieszyć się jego pełną wydajnością, co niezwykle korzystnie wpływa na ich życie prywatne i zawodowe. Podkreślają takie zalety Nootronin jak:

 • zapewnienie mózgowi wszystkich niezbędnych dla niego składników odżywczych;
 • brak skutków ubocznych, pełne bezpieczeństwo użycia z wyjątkiem ewentualnej indywidualnej reakcji alergicznej na jakiś składnik;
 • stuprocentowo naturalny skład, bez szkodliwych sztucznych substancji;
 • wzmocnienie pracy mózgu i całego układu nerwowego dzięki syntezie większej ilości neuroprzekaźników;
 • lepsze dotlenienie mózgu, czemu sprzyja poprawa krążenia krwi w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Nootronin – w jaki sposób można go kupić?

Aby zwiększyć wydajność mózgu, zaleca się stosowanie kapsułek wzmacniających mózg Nootronin. Kapsułki te można kupić bezpośrednio na stronie producenta, co zapewnia najlepsze, przystępne ceny i wiele atrakcyjnych rabatów. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, by skorzystać z usług konsultanta, który oddzwoni i zajmie się pozostałymi formalnościami związanymi z zakupem.

ZAMÓW NOOTRONIN TERAZ

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie