Strona główna Zdrowie NuviaLab Flex – ulga w bólu stawów plus intensywna regeneracja dzięki bogatej kompozycji cennych składników

NuviaLab Flex – ulga w bólu stawów plus intensywna regeneracja dzięki bogatej kompozycji cennych składników

by Karolina Karo
0 komentarzy

Na problemy z układem ruchu skarży się duży odsetek społeczeństwa. Bez względu na to, czy narzekamy na lekkie bóle po wysiłku, czy męczy nas uczucie sztywności i ograniczonego zakresu ruchu rano po wstaniu z łóżka, czy borykamy się z reumatyzmem, czy też trapi nas inny problem ze strony stawów lub kości, cennym sposobem na zregenerowanie obolałych fragmentów aparatu ruchu, odżywienie tkanek i odzyskanie dobrej sprawności fizycznej jest NuviaLab Flex. Jest to wysoce aktywny suplement diety, którego jedną z substancji czynnych są kwasy bosweliowe podoszące elastyczność stawów i hamujące procesy chorobowe zachodzące w obrębie układu kostno-stawowego. Obok kwasów bosweliowych w NuviaLab Flex znajdziemy również cały szereg innych składników polepszających kondycję stawów.

Problematyczne, bolące stawy – jak sobie z nimi radzić?

Ból stawu, zwany także artralgią, może mieć różne podłoża, przy czym najczęściej odpowiedzialne są za niego czynniki chorobowe lub przeciążeniowe. W dużej liczbie przypadków ból stawu jest rezultatem nadmiernego obciążenia struktur bezpośrednio otaczających staw, takich jak ścięgna, kaletki, więzadła, torebki stawowe. Może też mieć związek z uszkodzeniem lub zużyciem chrząstki stawowej bądź niedoborem mazi stawowej.

grafika przedstawiająca lokalizację stawów w ciele człowieka

Bez względu na czynniki odpowiedzialne za ból stawów, zawsze jest on bardzo dotkliwy i przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu oraz realizowaniu codziennych zadań. Niemal zawsze ból stawu wiąże się z ograniczonym zakresem ruchu i obniżoną sprawnością fizyczną. Nie dość, że wyłącza nas z wielu aktywności, często także nie daje nam spokoju, gdy pozostajemy w spoczynku.

Bóle stawów najczęściej dotyczą takich odcinków ciała jak: plecy (zwłaszcza część lędźwiowa i krzyżowa), kolana, stawy skokowe, łokcie, nadgarstki, barki, palce, biodra.

Objawy dolegliwości stawowych to przeważnie:

 • ból (szczególnie nasilający się po znacznym wysiłku fizycznym, po dłuższym czasie pozostawania w spoczynku, np. po wstaniu z łóżka, podczas rozpoczynania wykonywania danej czynności ruchowej, w wyniku ucisku),
 • problem z rozruszaniem się rano,
 • uczucie sztywności w obrębie danej partii ciała (np. w krzyżu, karku, kolanie itp.),
 • ograniczony zakres ruchu lub niemożność wykonania danego ruchu,
 • problem z wyprostowaniem i schyleniem się,
 • trzeszczenie, skrzypienie w stawie,
 • zaczerwienienie, obrzęk, zwiększona ciepłota ciała w okolicy stawu,
 • dodatkowo: zmęczenie, bóle mięśniowe, skurcze, stan podgorączkowy.

Najczęstsze przyczyny bólu stawów to:

 • uszkodzenie mechaniczne,
 • proces zapalny toczący się w tkankach okołostawowych,
 • wzmożona, długotrwała, jednorodna aktywność fizyczna skutkująca nadmiernym ścieraniem się i zużywaniem chrząstki stawowej,
 • nadwaga, otyłość,
 • dźwiganie ciężarów, przeforsowanie, przetrenowanie,
 • za intensywny w stosunku do własnych możliwości wysiłek fizyczny,
 • wykonywanie ćwiczeń niewłaściwą techniką,
 • siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej,
 • częste przyjmowanie niekorzystnych dla stawów postaw ciała (np. zły sposób siedzenia, zdeformowana pozycja podczas snu),
 • choroby i infekcje (np. dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, grypa, toczeń rumieniowaty, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zapalne jelit),
 • zmiany zwyrodnieniowe.

Niezależnie od partii ciała, wieku pacjenta i przyczyn bólu stawów, żeby zwalczyć tę uporczywą dolegliwość, najlepiej zadziałać w sposób wielotorowy.

Bardzo ważnym elementem takiej wielotorowej kuracji jest odpowiednia suplementacja. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, suplementy diety, które zażywamy w sposób regularny, działają dużo skuteczniej niż zwykłe, doraźne środki przeciwbólowe.

Standardowe tabletki przeciwbólowe jedynie czasowo tłumią najbardziej dotkliwe dolegliwości, natomiast nie pobudzają procesów odnowy, nie rozwiązują definitywnie problemów ze stawami i nie sprawiają, że zaczynają one sprawniej funkcjonować.

W odróżnieniu od nich suplementy diety na stawy, zwłaszcza te wyposażone w bogaty kompleks składników rewitalizujących i wzmacniających (takie jak NuviaLab Flex), oprócz zwalczania bólu i stanów zapalnych, intensywnie odżywiają tkanki i stymulują proces regeneracji stawów.

NuviaLab Flex suplement na stawy

Jeśli chcemy pomóc naszym stawom, nie mniej istotną kwestią jak suplementacja jest odciążenie bolących stawów, a można to uzyskać przez:

 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i dźwigania,
 • redukcję masy ciała (w przypadku nadwagi i otyłości),
 • wyrobienie prawidłowych nawyków, jeśli chodzi o postawę ciała, np. nawyku prawidłowego siedzenia (w przypadku dużej ilości czasu spędzanego przy komputerze rekomendowana jest zmiana krzesła na przyjazne dla kręgosłupa), nawyku prostego stania i chodzenia w wyprostowanej pozycji, niegarbienia się,
 • kupno nowego, korzystnego dla stawów materaca do spania (jeśli sypiamy na starym, wysłużonym, zapadającym się materacu lub tapczanie).

Zdrowiu stawów służy również wykonywanie lekkich ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, lekka i regularna aktywność fizyczna (np. spacery), stosowanie diety korzystnej dla stawów (bogatej w witaminę K, witaminę D, wapń, białko, kwasy omega 3), fizjoterapia, masaże, okłady, stosowanie odpowiednich maści i żeli na stawy.

NuviaLab Flex – intensywność działania plus dobra przyswajalność składników aktywnych

NuviaLab Flex to preparat stworzony z myślą o przywracaniu nienagannej sprawności ruchowej poprzez:

 • poprawę elastyczności stawów,
 • eliminację bólu i stanu zapalnego,
 • wzmacnianie i odżywianie stawów i kości,
 • neutralizację wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkodzenia komórek,
 • zahamowanie procesu starzenia i zużywania się struktur stawowych,
 • pobudzenie procesów regeneracji tkanek.

NuviaLab Flex, dzięki bogatemu składowi i wielostronnemu działaniu, nada się dla każdego, kto narzeka na złą pracę układu ruchu. Sprawdzi się zarówno dla seniorów, jak i dla osób młodszych, osób bardzo aktywnych i mało aktywnych, osób cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe, jak i bóle pourazowe czy przeciążeniowe.

NuviaLab Flex

ZAMÓW NUVIALAB FLEX TERAZ

Przy dolegliwościach stawowych bardzo istotne znaczenie ma szybkie działanie, które pozwala zahamować dalszy postęp procesu degeneracji tkanek w obrębie stawów. Najłatwiej to zrobić poprzez systematyczne dostarczanie stawom odpowiednich substancji. Ich zastrzyk zapewnia omawiany suplement diety NuviaLab Flex. Dzięki specjalnej 11-składnikowej formule chroni stawy przed dalszym procesem niszczenia, zwiększa ich wytrzymałość i poprawia stopień nawilżenia i elastyczności, przez co odwdzięczają się sprawniejszą pracą.

NuviaLab Flex – skład preparatu

Składniki aktywne preparatu NuviaLab Flex pracują w pełnej synergii, co przekłada się na ich silne działanie bioaktywne i wysoką skuteczność. Obok substancji przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych, takich jak kurkumina, preparat zawiera składniki zmniejszające tarcie między ruchomymi częściami stawu oraz składniki stanowiące element budulcowy chrząstek. Jest więc preparatem kompletnym, który sprawia, że już po jednym-dwóch tygodniach stosowania można zauważyć wyraźne złagodzenie bólu, lepszą mobilność stawów i sprawniejszą motorykę całego układu ruchu.

Składniki aktywne NuviaLab Flex:

 • Siarczan glukozaminy 2KCl – aminocukier, który w sposób naturalny wchodzi w skład chrząstek. Niestety często jest go w organizmie zbyt mało, przez co chrząstki ulegają procesowi degradacji. Dostarczając glukozaminę pod postacią gotowych preparatów, chrząstki szybciej i łatwiej się regenerują i wracają do dobrej sprawności. Składnik uodparnia też struktury stawowe na działanie czynników, które mogą wywoływać ich przeciążenia. Dzięki glukozaminie stawy są silniejsze, bardziej sprężyste i lepiej funkcjonują.
 • Papaina z owoców papai – działa przeciwbólowo, zwalcza sztywność stawów, jednocześnie pomaga hamować procesy zapalne, neutralizuje szkodliwe wolne rodniki i przeciwdziała procesom degeneracji komórek i tkanek.
 • Boswellin® – standaryzowany ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego, którego główną substancją aktywną są kwasy bosweliowe. Wykazują one bardzo korzystny wpływ na zdrowie stawów, między innymi blokują procesy degeneracyjne prowadzące do rozwoju niektórych schorzeń stawów. Działają też przeciwzapalnie, redukują bóle i sztywność stawów, zwalczają obrzęki, zwiększają elastyczność stawów, poprawiają zdolności motoryczne, łagodzą dokuczliwe objawy zmian zwyrodnieniowych stawów.
 • Curcumin C3 Complex® – ekstrakt z kłącza ostryżu długiego wyróżniający się bardzo wysokim stężeniem głównej substancji aktywnej – kurkuminoidów (85%). Składnik wykazuje silne działanie przeciwutleniające, wymiata szkodliwe wolne rodniki z ustroju, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, zapobiega rozwojowi stanów zapalnych, stymuluje regenerację tkanek. Pomaga też zwalczać uporczywe objawy towarzyszące nadwątlonym stawom, jak bóle, zesztywnienie stawu, opuchlizna, trudności z poruszaniem się i przemieszczaniem, bóle mięśniowe, osłabienie.
 • Siarczan chondroityny [90% chondroityny] – pomaga utrzymać prawidłowe funkcje układu kostno-stawowego. Wchodząc w skład mazi stawowej, zmniejsza tarcie między ruchomymi fragmentami stawu i zapewnia bezproblemowe poruszanie się. Niweluje takie symptomy ze strony stawów jak: trzeszczenie, zgrzytanie, strzelanie, przeskakiwanie w stawach przy wykonywaniu danych czynności ruchowych. Łagodzi sztywność stawów, zapewnia lepsze odżywienie stawów i niweluje problemy ze swobodnym poruszaniem.
 • Witamina C – stymuluje produkcję kolagenu będącego głównym materiałem budulcowym tkanki łącznej (tworzącej między innymi struktury stawowe). Wpływa także na prawidłową pracę chrząstek, a jako silny antyoksydant hamuje procesy starzenia.
 • Metylosulfonylometan (MSM) – hamuje proces degradacji i rozpadu chrząstki. Pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną. Pobudza produkcję kolagenu. Stymuluje regenerację struktur stawowych. Łagodzi bóle, obrzęki i stany zapalne. Jest pomocny w reumatyzmie, artretyzmie, zwyrodnieniach, przeciążeniach i urazach stawów.
 • Ekstrakt z mumio [20% kwasów fulwowych] – mineralna substancja pozyskiwana z najczystszych obszarów natury (np. z Gór Tybetu i Himalajów). Jest niezwykle zasobna w cenne dla układu ruchu, jak i dla całego organizmu biopierwiastki oraz kwasy fulwowe. Pobudza proces mineralizacji kości. Wzmacniając kości, zmniejsza prawdopodobieństwo urazów takich jak zwichnięcia czy złamania. Składnik przyspiesza też regenerację uszkodzonych struktur stawowych, pomaga szybciej pozbyć się uporczywych dolegliwości bólowych i poprawia sprawność ruchową. Korzystnie wpływa także na odporność i działa oczyszczająco. Przeciwdziała procesom starzenia, pomaga w stanach osłabienia organizmu i w okresie rekonwalescencji.
 • Witamina D – zapobiega rozwojowi stanów zapalnych, redukuje ryzyko powstawania chorób stawów, wspomaga odbudowę i funkcjonowanie tkanki kostnej, wspiera układ immunologiczny.
 • Mangan – jest jednym ze składników budulcowych tkanki łącznej. Dba o dobrą kondycję struktur stawowych. Doskonale współdziała z glukozaminą i chondroityną, przeciwdziałając bólom i sztywności stawów.
 • Bromelaina z owoców ananasa jadalnego – pomaga w zwalczaniu bólu i stanu zapalnego w obrębie stawów, przyspiesza gojenie ran. Jest cennym wsparciem w łagodzeniu skutków choroby zwyrodnieniowej. Wykazuje dodatni wpływ na pracę stawów.

NuviaLab Flex – efekty działania. Dlaczego warto włączyć suplement do kuracji przywracającej zdrowie stawom?

NuviaLab Flex AM06

Jeśli chcemy w skuteczny i trwały sposób poprawić pracę i kondycję naszych stawów, zamiast sięgać po kolejne środki przeciwbólowe i mało efektywne preparaty do zastosowania zewnętrznego, warto postawić na sprawdzony, specjalnie dobrany pod kątem zdrowia stawów zestaw składników, które zmobilizują nasze tkanki do intensywnej regeneracji, a jednocześnie zahamują niekorzystne procesy degradacji struktur stawowych.

NuviaLab Flex jest w tej chwili jednym z najlepiej przygotowanych i najbogatszych suplementów o działaniu naprawczym, wzmacniającym i ochronnym. Co najważniejsze, jest cennym wsparciem przy każdym przypadku bólu i sztywności stawów, bez względu na przyczynę i poziom zaawansowania problemu.

Efekty kuracji z udziałem NuviaLab Flex:

 • pobudzenie procesów odbudowy naruszonych struktur stawowych, kompleksowa mineralizacja i odmłodzenie tkanek,
 • redukcja bólu stawów,
 • zwiększenie elastyczności stawów, redukcja efektu sztywności stawów,
 • lepsza ruchomość stawów (swobodniejsza praca ruchomych części struktur stawowych i większy zakres ruchu),
 • szybsze wygaszanie stanów zapalnych,
 • ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym, zahamowanie procesów starzenia i degradacji tkanek w obrębie stawów,
 • zwiększenie wytrzymałości stawów i kości,
 • intensywna odnowa chrząstki i pobudzenie procesu wytwarzania mazi stawowej,
 • kompleksowa poprawa sprawności fizycznej.

NuviaLab Flex – opinie

NuviaLab Flex to suplement diety, który najlepiej działa przy dłuższym czasie stosowania (kilka tygodni lub kilka miesięcy w zależności od stopnia nasilenia problemu). Jednak na pozytywne efekty nie trzeba długo czekać. Według opinii użytkowników, już po dwóch tygodniach można zauważyć wyraźne stłumienie bólu, poprawę pracy stawów, większą swobodę poruszania się, a także większą swobodę przemieszczania się z miejsca na miejsce, jeśli problem dotyczy kończyn dolnych.

Wiele osób podkreśla, że bardzo ważnym rezultatem działania NuviaLab Flex jest ogólna poprawa sprawności. Za sprawą tego suplementu można bezproblemowo wykonywać czynności, które dotąd nie były możliwe lub były możliwe w małym zakresie, takie jak np. schylanie się.

NuviaLab Flex, według wielu opinii klientów, to najlepszy wybór pośród suplementów na stawy. Nie tylko hamuje dokuczliwe, obniżające jakość życia objawy, jak ból, zesztywnienie w stawie, obrzęk, stan zapalny, niemożność rozruszania się po nocy, słaba sprawność fizyczna, ale także korzystnie oddziałuje na kondycję całego organizmu. Dodaje sił witalnych, poprawia odporność, działa oczyszczająco i wzmacniająco.

Gdzie można kupić NuviaLab Flex?

Najszybsza, najłatwiejsza i najbezpieczniejsza metoda zakupu NuviaLab Flex to zakup bezpośrednio na stronie internetowej produktu. Przejdziesz do niej, klikając tutaj. Przy zakupie dwóch lub trzech opakowań można liczyć na intratne rabaty!

NuviaLab Flex tabletki na stawy

ZAMÓW NUVIALAB FLEX TERAZ

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie