Obstilax często trafia w ręce osób szukających skutecznych tabletek na odchudzanie. Jednak tak naprawdę nie jest to preparat przyspieszający spalanie tłuszczu, tylko środek na zaparcia. W pewnym stopniu może ułatwiać dążenie do nienagannej sylwetki, ale z drugiej strony nie można pomijać skutków ubocznych dłuższego przyjmowania Obstilaxu, o czym miedzy innymi przeczytasz w poniższym artykule.
Spis Treści
Obstilax na odchudzanie – czy rzeczywiście redukuje zbędne kilogramy?
Obstilax to tabletki na zaparcia, które nierzadko znajdują miejsce w apteczkach walczących z kilogramami. Nadwadze i otyłości wielekroć towarzyszą dolegliwości związane z zakłóconym rytmem wypróżnień i powolną przemianą materii, nie dziwi więc zainteresowanie tego typu środkami.
Problem w tym, że często stosowane są one w niewłaściwy sposób – codziennie i przez zbyt długi czas, a niekiedy również w zbyt wysokich dawkach. Niektóre osoby z nadwagą są bowiem zdania, iż środek przeczyszczający (jak na przykład omawiany Obstilax) wystarczy, aby skutecznie pozbywać się kilogramów – skoro przeczyszcza, to szybko rozprawia się ze spożywanymi kaloriami oraz zgromadzonymi fałdkami tłuszczu.
Nie do końca jednak tak to działa. Zadaniem środków na zaparcia jest jedynie pobudzanie ruchów perystaltycznych jelit i prowokowanie wypróżnienia, a nie przyspieszanie procesu redukcji tłuszczu, nasilanie lipolizy czy hamowanie wchłaniania tłuszczu. Środki na zaparcia nie mają właściwości typowo odchudzających, a ewentualny spadek masy ciała wiąże się z pozbywaniem się wody z organizmu, tak powszechnym przy biegunkach, a nie z utratą tkanki tłuszczowej!
Nie zmienia to jednak faktu, że w pewnym sensie Obstilax może być pomocny w odchudzaniu – poprzez eliminację uporczywych zaparć i wzdęć, wspomaganie przemiany materii, usuwanie uczucia pełności i ciężkości czy sprawniejsze pozbywanie się z organizmu toksyn.
Obstilax – skład
Niemal każdy ziołowy lek na zaparcia opiera swoje działanie na przeczyszczających właściwościach senesu. Ekstrakt z liści senesu znajdziemy też w preparacie Obstilax w dawce 200 mg w jednej tabletce. Senes zawiera glikozydy antranoidowe (sennozydy) – substancje odpowiedzialne właśnie za właściwości przeczyszczające tego zioła.
Sennozydy prowadzą do zwiększenia wydzielania wody do jelit, nasilenia perystaltyki jelit i skurczów w obrębie okrężnicy. W rezultacie proces przesuwania się rozrzedzonych mas kałowych przyspiesza i następuje efekt przeczyszczenia.
Drugim składnikiem tabletek Obstilax jest ekstrakt z korzenia cykorii, który usprawnia pracę jelit i wątroby oraz wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn.
Pierwotnie w zawartości Obstilaxu można było znaleźć także wyciąg z rzewienia (rabarbaru), który wykazuje podobne właściwości do senesu. W takim składzie preparat fundował nam podwójny, bardzo silny (i groźny dla zdrowia!) efekt przeczyszczenia. Obstilax w aktualnym składzie, choć jest nieco łagodniejszy, przy zbyt intensywnym stosowaniu również może być niebezpieczny.
Poznaj sprawdzone sposoby na płaski brzuch
Obstilax – działanie, efekty (po jakim czasie działa Obstilax)
Obstilax pobudza motorykę jelit prowokując efekt wypróżnienia. Działanie preparatu jest gwałtowne i intensywne. Najczęściej odczuwa się dotkliwe skurcze w podbrzuszu oraz palącą potrzebę wypróżnienia – dokładnie tak, jak podczas typowej biegunki, na przykład będącej skutkiem silnego napięcia nerwowego czy zatrucia pokarmowego.
Przeczyszczające działanie Obstilaxu w istocie może wprawiać w dyskomfort, toteż zainteresowani tym preparatem często zadają pytanie, po jakim czasie działa. Efekt następuje po kilku godzinach, przeważnie po 6-8, toteż najbardziej wskazana pora do zastosowania tego środka to późne godziny wieczorne, tuż przed pójściem spać. W ten sposób efekt przeczyszczający pojawi się tuż po przebudzeniu, a nie w trakcie dnia, co mogłoby być dla nas bardzo niekomfortowe, zwłaszcza gdy przebywalibyśmy poza domem.
Czytaj także: Xenical (orlistat) – radykalny lek odchudzający
Obstilax – skutki uboczne
Jako środek przeczyszczający Obstilax może wywoływać pewne skutki uboczne, w tym niebezpieczne dla zdrowia, a nawet i życia, odwodnienie organizmu idące w parze z wycieńczeniem. Środek może też zaserwować nam bardzo nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle brzucha i biegunkę.
Pamiętajmy również, że wszystkie preparaty z senesem, w tym Obstilax, przy częstym stosowaniu prowadzą do rozregulowania naturalnego cyklu wypróżnień i rozleniwienia jelit. Po odstawieniu senesu, jelita pozbawione dodatkowego pobudzenia, zaczynają pracować wolniej, co może zaprowadzić nas w stronę przewlekłych zaparć. Mówi się również o uzależniających właściwościach senesu, na które niewątpliwie warto zwrócić uwagę.
Co ważne, Obstilax ma na tyle silne i gwałtowne działanie, że istnieje wiele przeciwwskazań do zażywania tego środka. Nie powinny stosować go:
- kobiety w ciąży,
- matki karmiące,
- kobiety w trakcie miesiączki,
- dzieci.
Ostrożność przy stosowaniu Obstilaxu należy zachować także w przypadku schorzeń układu pokarmowego i chorób serca (Obstilax może powodować odwodnienie i wypłukanie potasu z organizmu, co może szkodzić sercu).
Obstilax – opinie
Według niektórych opinii Obstilax przyspiesza odchudzanie i pozwala w miarę szybko zgubić kilka kilo. Jednak warto mieć na względzie fakt, iż spadek wagi po tym środku jest związany z dużą utratą wody z organizmu, a nie tłuszczu. Istnieje też sporo komentarzy mówiących o tym, że na dłuższą metę środek ten nie spisuje się – działa gwałtownie, wywołuje biegunkę i wycieńcza organizm zamiast naturalnie i sprawnie wspomagać spalanie tłuszczu.
Obstilax – cena
Obstilax nie jest środkiem drogim – za jedno opakowanie zapłacimy kilkanaście zł, jednakże musimy pamiętać, że jego działanie jest jednostronne. Preparat pobudza pracę jelit i eliminuje zaparcia, nie da nam jednak efektów odchudzających, jakie zapewniają zaawansowane, wieloskładnikowe preparaty na odchudzanie.
Pamiętajmy, że Obstilax to środek na zaparcia, a nie na odchudzanie. Stosując go przez dłuższy czas możemy sobie poważnie zaszkodzić – odwodnić się, wycieńczyć organizm i rozregulować pracę jelit. Sięgajmy zatem po niego sporadycznie, jednorazowo lub góra przez 2-3 dni, w sytuacji gdy dopadną nas wyjątkowo uciążliwe zaparcia i problemy z wypróżnieniem.
A jeśli szukamy prawdziwego preparatu na odchudzanie, który w naturalny i bezpieczny sposób wyreguluje nam cykl wypróżnień, bez biegunki, bez odwodnienia i bez bólów brzucha, warto zainteresować się suplementem diety Probiosin Plus, który oprócz składników fenomenalnie wpływających na pracę jelit, zawiera substancje wspierające spalanie tłuszczu, przyspieszające metabolizm i blokujące apetyt!
10 komentarzy
Byłam zainteresowana Obstilaxem ale do momentu jak przeczytałam ten artykuł. Koleżanka polecała ale nie mówiła nic, że jest to środek na zaparcia. W takim wypadku odpada. Myślałam że to normalne tabletki na odchudzanie, które nie mają nic wspólnego z przeczyszczaniem. Ale bym się nacięła… wolę nie myśleć jakby mnie ruszyło gdzieś w drodze albo w pracy.
Kolejny głupi pomysł na zrzucenie wagi, który stosują całe zastępy niemyślących lasek. Jak można skazywać swój organizm na taką rewolucję idącą w parze zw wypłukaniem wielu ważnych składników i wycieńczeniem dla efektu kilku kilo mniej. Efektu przekłamanego oczywiście, bo przecież nie pozbywamy się w tym czasie tłuszczu, ale wody.
Moja koleżanka brała to ileś tam dni pod rząd i nie przyniosło jej to niczego dobrego. Wypłukała z siebie minerały, odwodniła się, chodziła ciągle zmęczona, wyglądała i czuła się jak cień człowieka. A waga nawet jej nie zeszła zbytnio.
Obstilax czy tam inne środki z senesem działają bardzo radykalnie. Jak już coś brać w celu przywrócenia regularnego rytmu wypróżnień, pozbycia się zaparć, oczyszczenia, poprawy przemiany materii, to dużo lepiej sięgnąć po suplementy z probiotykami a nie środki przeczyszczające.
Ja tam bym tak całkowicie nie skreślała Obstilaxu. Nie mówię żeby to brać codziennie, ale przydaje się jako wspomaganie podczas odchudzania. Trzymam dietę 1400 kcal i staram się jeść tak, żeby metabolizm był szybki, a trawienie szło jak z płatka, ale niestety nie zawsze jest idealnie. Niekiedy miewam zaparcia i żeby ich nie przedłużać i nie zatruwać przy okazji całego organizmu toksynami i szkodliwymi odpadami przemiany materii, biorę przed spaniem Obstilac albo zaparzam herbate z senesem i rano wszystko się reguluje 🙂 i przynajmniej dobrze i lekko się czuję, a nie kolejny dzień borykam się z zaparciami.
@Madziamagdalena nikt nie mówi, żeby całkiem skreślać senes. W końcu jest to zioło lecznicze które od dawien dawna pomaga w dokuczliwych dolegliwościach układu trawiennego. Chodzi o to żeby nie przypisywać mu właściwości odchudzających i nie traktować go jako metodę na zrzucenie nadwagi.
Dokładnie, senes nie służy do odchudzania. Do tego celu są specjalne suple, które wykazują inny mechanizm działania. Przede wszystkim uderzają w tłuszcz, a po drugie blokują apetyt.
Obstilax jest tani i według niektórych dobrze zbija wagę. Ja tam wolę zainwestować w jakiś porządny spalacz tłuszczu, a nie wykańczać organizm. Takie ciągłe przeczyszczanie się nie jest zdrowe
Jadę na Obstilax już z tydzień i to co piszecie o wypłukaniu minerałów to niestety prawda. Poczytałam jak objawia się niedobór magnezu i potasu i mam takie objawy. Kołatanie serca, skurcze, drażliwość, zmęczenie, senność. Wczoraj jakieś omdlenia. Dziś już nie wezmę kolejnej tabletki. Nie tędy droga.
Zośka gratuluję w porę podjętej decyzji. Teraz leć do apteki po aspargin (lub co innego z potasem i magnezem) i kompleks witaminek plus dużo warzyw, owoców, co by pouzupełniać niedobory.