Strona główna Zdrowie Opti Lutein – sprawdzona formuła na zdrowe oczy i prawidłowe widzenie

Opti Lutein – sprawdzona formuła na zdrowe oczy i prawidłowe widzenie

by Karolina Karo
2 komentarze

Wzrok to bodaj najważniejszy z naszych zmysłów, za jego pośrednictwem dociera do nas 80% informacji o świecie zewnętrznym. Niestety coraz więcej osób uskarża się na takie bądź inne problemy z prawidłowym widzeniem. Co więcej, pojawiają się one nie tylko wśród ludzi starszych. Dlatego dbałość o wzrok i pielęgnacja oczu są potrzebne w każdym wieku. Istotną rolę mogą w tych staraniach odegrać specjalne preparaty wzmacniające widzenie, takie jak Opti Lutein.

Najczęściej występujące kłopoty z oczami

Oko kobiety

Poza wrodzonymi lub nabytymi wadami wzroku, powszechnie spotykanym zjawiskiem jest między innymi wysychanie śluzówki, spowodowane promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem środowiska, a w ostatnim czasie długotrwałym wpatrywaniem się w ekran komputera czy telewizora. Objawy towarzyszące wyschnięciu śluzówki to:

  • pieczenie oczu,
  • tzw. piasek pod powiekami,
  • nadmierne łzawienie,
  • zaczerwienienie,
  • uczucie zmęczonych oczu.

Szczególnie szkodliwe dla tego ważnego zmysłu są takie czynniki jak:

  • nieodpowiednie oświetlenie, zbyt słabe lub zbyt mocne światło w pomieszczeniu, w którym pracujemy,
  • oświetlenie źle umiejscowione (źródło światła powinno być umieszczone z boku i nieco z tyłu),
  • wpatrywanie się w ekran czy monitor zbyt blisko,
  • spowodowane długotrwałym śledzeniem monitora zbyt rzadkie mruganie powiekami,
  • przebywanie na dworze przy jaskrawym słońcu bez okularów przeciwsłonecznych.

Tego wszystkiego należy w miarę możliwości unikać, podczas pracy z komputerem robić przerwy, dbać o prawidłową pozycję i właściwe nawilżenie oczu. Ponadto wraz z wiekiem pojawiają się dodatkowe zagrożenia – ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej ważnej dla zachowania ostrości widzenia, czy chorób takich jak jaskra czy zaćma.

Jak dbać o oczy?

Po pierwsze, dieta!

Wiadomo nie od dzisiaj, że prawidłowo skomponowana, zbilansowana dieta ma bardzo istotny wpływ na kondycję całego organizmu, w tym także oczywiście narządu wzroku. Chodzi przede wszystkim o dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin A, C i E, kwasów Omega 3, luteiny, zeaksantyny, antocyjanidyn i cynku. Te substancje to podstawa dobrej kondycji komórek tworzących narząd wzroku.

Zasadniczym elementem prawidłowej diety powinny być wszelkie warzywa – marchew, szpinak, brokuły, oraz inne żółte i zielone warzywa. Zawierają one między innymi karotenoidy, szczególnie ważne dla dobrego widzenia. Z kolei czerwone i fioletowe owoce są źródłem antocyjanidyn i polifenoli, dlatego w jadłospisie powinny się znaleźć truskawki i wiśnie, porzeczki, jagody i borówki, śliwki i maliny, a także czerwona kapusta.

Nie możemy też zapomnieć o rybach i owocach morza, zawierających cenne kwasy Omega 3, źródłach cynku, czyli mięsie, jajach, cebuli, nasionach, pestkach, kiełkach i otrębach. Właściwie zbilansowana dieta nie tylko przyczynia się do wzmocnienia organizmu i jego odporności, ale ma również wpływ na poprawne działanie mięśni oka, dobre i ostre widzenie.

Po drugie, odpowiednie warunki pracy!

Okulary leżące na smartfonie

Jak już wspomniano, zasadniczą sprawą czy to podczas pracy przy komputerze, czy podczas czytania, jest prawidłowe oświetlenie. Nie wolno tych czynności wykonywać w półmroku, wieczorem konieczne jest punktowe źródło światła na biurku, niezbyt jaskrawe ani oślepiające i nie kolorowe. Mniej więcej po godzinie powinno się robić kilkuminutową przerwę.

Pamiętajmy o nawilżaniu oczu, zwłaszcza jeśli zaczynamy odczuwać skutki nadmiernego wysuszenia. Podobnie jak inne części ciała, które chcemy zachować w dobrej kondycji, oczy również należy gimnastykować. Regularnie wykonywane proste ćwiczenia już w krótkim czasie przynoszą ulgę zmęczonym oczom, a w dłuższej perspektywie wzmacniają mięśnie gałki ocznej.

Wystarczy oczami zakreślać różne figury geometryczne, na przykład ósemki, koła czy sinusoidę, a od czasu stosować technikę relaksacyjną polegającą na zakrywaniu oczu dłońmi i przypominaniu lub wyobrażaniu miłych wydarzeń.

Po trzecie, ochrona przed promieniowaniem słonecznym!

Nie wolno lekceważyć szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, gdyż nie chroniąc oczu przed słońcem, narażamy je w przyszłości na poważne konsekwencje – uszkodzenia lub zwyrodnienia. Jeśli nawet w młodości wydaje się nam, że to nic takiego, to w późniejszych latach możemy gorzko żałować swojej beztroski. Warto też pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych podczas śnieżnej zimy. Śnieg bowiem, w połączeniu ze słońcem, odbija znacznie więcej promieniowania ultrafioletowego niż ma to miejsce w zwykły letni dzień.

Po czwarte, dobry sen!

Pełna regeneracja organizmu, w tym narządu wzroku, następuje tylko w warunkach odpowiedniej długości i dobrej jakości nocnego odpoczynku. Niedobór snu powoduje takie dokuczliwe objawy, jak wysychanie spojówek i podrażnienia z jednej strony, z drugiej zaczerwienienia i nadmierne łzawienie. Może nawet pojawić się z czasem nadwrażliwość na światło.

Po piąte, kontrola wzroku!

Nawet jeśli nie dostrzegamy żadnych niepokojących objawów ze strony narządu wzroku, powinniśmy co pewien czas, najlepiej co dwa lata, kontrolować stan oczu. W przypadku zaś już istniejących wad czy schorzeń, okulistę należy odwiedzać raz do roku.

Czym jest Opti Lutein – skład suplementu

Opti Lutein to suplement o starannie opracowanej recepturze, zawierający substancje aktywnie wspomagające prawidłowe widzenie i chroniące dobrą kondycję oczu. W jego skład wchodzą: luteina, zeaksantyna, antocyjanidyny, witamina A oraz cynk.

Opti Lutein

ZAMÓW OPTI LUTEIN TERAZ

Luteina i zeaksantyna to to żółte barwniki z grupy karotenoidów, zazwyczaj występujące razem. Ich źródłem w suplemencie jest ekstrakt z nagietka lekarskiego. Szczególnie ważną rolę dla wzroku odgrywa luteina, chroni mianowicie oczy przed szkodliwym wpływem ostrego światła, minimalizuje ryzyko zaćmy, korzystnie oddziałuje na plamkę żółtą.

Luteina wzmacnia też naczynia włosowate siatkówki, a zeaksantyna uczestniczy w absorpcji niebieskich fal światła. A ponieważ codzienna dieta dostarcza z reguły zbyt małe dawki tych substancji, warto sięgnąć po uzupełnienie w postaci suplementacji Opti Luteinu. Tym bardziej, że niedostateczna ich ilość zwiększa ryzyko utraty centralnego widzenia kolorów, jaskry i zaćmy.

Antocyjanidyny są bardzo mocnymi przeciwutleniaczami eliminującymi wolne rodniki. Do tego wspomagają mikrokrążenie w oku i przyczyniają się do lepszego widzenia po zmierzchu. Deficyt antocyjanidyn oznacza między innymi większą podatność na podrażnienia i infekcje oka.

Nie sposób przecenić znaczenia witaminy A dla właściwego funkcjonowania narządu wzroku. Jej niedobór może prowadzić co najmniej do suchości spojówek i rogowacenia nabłonka oka, również do kurzej ślepoty, a nawet zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Podobnie rzecz się ma z cynkiem, niedobory tego pierwiastka grożą pogorszeniem widzenia, a nawet krótkowzrocznością.

Opti Lutein – działanie

Preparat został opracowany tak, aby obecne w nim naturalne substancje działały w pełnej synergii, wspomagając i wzmacniając swoje dobroczynne właściwości. Dzięki temu Opti Lutein chroni wzrok i pielęgnuje oczy zapobiegając czy łagodząc wiele niekorzystnych dla tego narządu zmysłu procesów.

Opti Lutein

I tak suplement pomaga utrzymać w dobrym zdrowiu soczewkę i plamkę żółtą odpowiedzialną za ostrość widzenia i obniża ryzyko jej zwyrodnienia. Dzięki obecności witaminy A wpływa na prawidłowy odbiór bodźców wizualnych w siatkówce.

Z kolei za sprawą antocyjanidynów pobudza organizm do produkcji rodopsyny, substancji stanowiącej światłoczuły barwnik siatkówki umożliwiając w ten sposób prawidłowe widzenie. Zapobiega pogarszaniu się wzroku wraz z wiekiem i kurzej ślepocie, spowalnia rozwój zaćmy i procesy degeneracyjne nerwu wzrokowego.

Usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych gałki ocznej, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, chroni oczy przed podrażnieniami, infekcjami i zmianami degeneracyjnymi oraz szkodliwym promieniowaniem UV.

Kiedy stosować Opti Lutein?

Jest to produkt praktycznie dla wszystkich, którzy chcą szczególnie zadbać o swój wzrok, niezależnie od wieku, a nawet jakości wzroku. Z pewnością warto po niego sięgać także profilaktycznie, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nasze oczy są szczególnie narażone, na przykład ze względu na długotrwałą pracę przy komputerze. Suplement będzie zaś z pewnością nieodzowny kiedy nadwyrężymy wzrok, poczujemy piasek pod powiekami, ból, szczypanie, zmęczenie oczu lub dostrzeżemy ich zaczerwienienie.

Aby mieć gwarancję autentyczności i wysokiej jakości produktu, najlepiej zakupić go bezpośrednio przez stronę producenta. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek, a ponieważ przyjmujemy tylko jedną kapsułkę dziennie, wystarczy na miesiąc stosowania.

Przejdź na stronę producenta Opti Lutein i sprawdź promocje!

Opti Lutein opakowania

Opti Lutein – opinie konsumentów

Suplement cieszy się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród osób skarżących się wcześniej na objawy typowe dla nadmiernej suchości śluzówek spowodowanej pracą przy komputerze czy długotrwałym czytaniem książek. Większość z nich pozytywnie ocenia działanie Opti Luteinu, podkreślając jego skuteczność oraz stosunkowo szybko pojawiające się pierwsze efekty.

Wśród klientów są też osoby w starszym wieku, które również wyrażają zadowolenie z jakości preparatu, stwierdzając, że ich wzrok, dotąd nie najlepszy, uległ istotnej poprawie.

opakowanie Opti Lutein

ZAMÓW OPTI LUTEIN TERAZ

Źródła:

Czytaj więcej

2 komentarze

Zibbi 8 października 2020 - 17:35

Zamawiam właśnie Opti Lutein. Mam nadzieję, że pomoże. Od dłuższego czasu z moimi oczami nie najlepiej, a już ostatnio suchość, podrażnienia i pieczenie tak doskwiera, że nie mogę pracować (praca przed kompem). Co usiądę do pracy, po mniej więcej godzinie patrzenia w monitor zaczynają się problemy z oczami. Najpierw lekki piasek w oczach, bezwiednie zaczynam trzeć, potem coraz gorzej. Po dwóch godzinach widzę już niewyraźnie i mrużę na potęgę oczy. Najczęściej dochodzi też łzawienie i zaczerwienienie. Do okulisty nie idę, bo chwilowo jest problem z dostępem (jeden okulista na miasteczko, kolejki jak za komuny, zapisy na chyba parę miechów do przodu) 😛 😛

Odpowiedź
Mikrox 13 października 2020 - 22:19

@Zibbi – to samo miałem ze wzrokiem. Nawet z dostępem do okulisty sytuacja się zgadza hehe 😀 Może to samo miasteczko 😉 Stosuję Opti Lutein od mniej więcej 3 tygodni i widzę że jest duża poprawa z oczami. Suplement naprawdę z prawdziwego zdarzenia. Jeśli mogę jeszcze ci coś polecić to kropelki ze świetlikiem albo sól fizjologiczną – taką w malutkich flakonikach z dozownikiem, w sam raz do wkraplania do oczu. Za grosze dostaniesz w każdej aptece.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie