Strona główna Zdrowie Ostevit – skuteczna pomoc w bólach w stawów w formie dobrze przyswajalnego preparatu

Ostevit – skuteczna pomoc w bólach w stawów w formie dobrze przyswajalnego preparatu

by Karolina Karo
0 komentarzy

Ostevit to intensywny preparat stanowiący wielokierunkową pomoc przy dolegliwościach stawowych. Zwalcza bóle i sztywność stawów, bez względu na to, czy problem dotyczy kręgosłupa, kolan, barków czy innych rejonów ciała. Poprawia przepływ krwi przez struktury stawowe, dzięki czemu podnosi stopień ich odżywienia. Tym samym sprawia, że łatwiej się odbudowują i szybciej dochodzą do dawnej sprawności. Wspomaga też proces regeneracji chrząstek i produkcji mazi stawowej. Po Ostevit warto sięgnąć bez względu na wiek, przyczynę bólu i stopień nasilenia dolegliwości. Preparat jest przyjazny dla organizmu, bazuje na wysokiej jakości składnikach naturalnych, doskonale się wchłania i szybko przenika do tkanek, zapewniając efektywną pomoc.

Bóle stawów – uporczywa dolegliwość, która nie oszczędza ani młodszych, ani starszych

grafika przedstawiająca bolący staw barkowy

Ból stawów towarzyszy dużej części społeczeństwa. Jego przyczyny mogą być wielorakie, od chorobowych, poprzez pourazowe, po związane z trybem życia. Spośród chorób odpowiedzialnych za ból stawów te najpowszechniejsze to: reumatyzm, dna moczanowa (artretyzm), artroza (choroba zwyrodnieniowa) oraz różnego typu zapalenia stawów.

Jednak znacznie częstszymi przyczynami bólu stawów niż choroby, zwłaszcza wśród ludzi w młodszym wieku, są urazy, a także styl życia.

Czynniki związane ze stylem życia, które szkodzą naszym stawom i powodują dokuczliwe dolegliwości ze strony stawów:

 • Brak ruchu – brak regularnej aktywności fizycznej i pozostawanie przez większość czasu w siedzącej pozycji powoduje, że stawy, nie będąc pobudzane do pracy, ulegają przeciążeniom, stagnacji i deformacji.
 • Nadwaga, otyłość – zbyt duża masa ciała sprawia, że stawy są nadmiernie obciążone i przestają wydajnie pracować, powodując coraz większe problemy z poruszaniem się i coraz dotkliwsze bóle.
 • Zbyt wzmożone treningi lub źle wykonywane ćwiczenia – za intensywna w stosunku do swoich realnych możliwości aktywność treningowa oraz ćwiczenia ze zbyt dużymi obciążeniami albo wykonywane złą techniką mogą przyczynić się do przeciążenia stawów lub wywołać uszkodzenia struktur stawowych, więzadeł, ścięgien, a także mięśni. Częstym skutkiem takich uszkodzeń i nadwyrężeń jest obrzęk, stan zapalny i dotkliwy ból.
 • Przybieranie niewłaściwej postawy ciała – siedzenie i spanie na niewygodnych, niekorzystnych dla kręgosłupa meblach oraz nawyk siedzenia w wykrzywionej, niezgodnej z anatomią pozycji przyczyniają się do powstawania trwałych zniekształceń, zmian zwyrodnieniowych i owocują dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem ruchomości stawu.
 • Zbyt intensywna praca fizyczna – wytężona praca fizyczna, zwłaszcza połączona z dźwiganiem dużych ciężarów albo pozostawaniem przez długi czas w niedogodnej dla stawów pozycji (np. praca na kolanach, w pozycji schylonej etc.), przyczynia się do przeciążeń stawów i owocuje uporczywymi bólami (zazwyczaj nasilającymi się po wysiłku).
 • Praca w pozycji siedzącej lub stojącej – pozostawanie przez wiele godzin w siedzącej lub stojącej pozycji jest niedogodne dla stawów, zwłaszcza stawów w obrębie kręgosłupa, a także dla stawów biodrowych i stawów kolanowych. Gdy struktury stawowe są nieaktywne przez dłuższy czas, ulegają zastojowi. Pogarsza się też krążenie, a co za tym idzie tkanki nie są odpowiednio dotlenione i odżywione. Wszystko to przekłada się na pogorszenie pracy stawów, zmniejszenie ich mobilności i narastające bóle i sztywność stawów.

Bóle stawów potrafią mocno dać się we znaki, dlatego bardzo istotne jest wyrobienie sobie nawyków, dzięki którym nasze stawy zostaną odciążone i rozluźnione, jednocześnie pobudzone do systematycznej pracy. Służą temu chociażby ćwiczenia rozciągające (stretching) oraz masaże. Warto też zadbać o umiarkowaną aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz postarać się zgubić nadmiarowe kilogramy.

Bardzo ważna w walce z bólami stawów jest również suplementacja. Dobór odpowiedniego preparatu, który nie tylko stłumi ból, ale także zredukuje stan zapalny i zmobilizuje tkanki do intensywnej odbudowy, znacząco przyspieszy proces zdrowienia stawu i dochodzenia do dawnej sprawności.

Ostevit stanowi takie kompleksowe wsparcie dla nadwątlonych stawów. Preparat można traktować jako samodzielną metodę na przywracanie zdrowia stawów lub jako wspomaganie innych metod leczenia.

ostevit

ZAMÓW OSTEVIT TERAZ

Ostevit – działanie

Ostevit zapewnia wielopłaszczyznowe wsparcie przy dolegliwościach stawowych objawiających się między innymi takimi symptomami jak:

 • ból w obrębie stawów (np. w kolanach, łokciach, plecach, nadgarstkach, biodrach, barkach),
 • opuchlizna,
 • zaczerwienienie,
 • zwiększona ciepłota ciała w obrębie stawu,
 • uczucie sztywności w stawach,
 • problem z poruszaniem się lub wykonywaniem niektórych czynności ruchowych,
 • ograniczony zakres ruchu,
 • skrzypienie, strzelanie w stawach.

Ostevit wykazuje aktywność na kilku poziomach. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, regenerująco, rozluźniająco, wzmacniająco. Pobudza też produkcję kolagenu i poprawia czynność stawów, dzięki czemu ułatwia poruszanie się bez uczucia dotkliwego bólu.

6 działań Ostevit dla szybkiego rozwiązania problemów ze stawami:

 • znieczula komórki nerwowe, tłumiąc ból,
 • stymuluje krążenie krwi w obrębie stawów, zaopatrując stawy w substancje odżywcze,
 • zwalcza stan zapalny, likwiduje obrzęk i zaczerwienienie,
 • poprawia przebieg procesów metabolicznych w obrębie struktur stawowych, usprawniając pracę stawów i jednocześnie pobudzając procesy odnowy,
 • wzmacnia stawy, chrząstki, więzadła, ścięgna, naczynia krwionośne i uodparnia je na uszkodzenia,
 • zmiękcza skórę, rozluźnia tkanki, redukuje uczucie zesztywnienia, poprawiając sprawność ruchową.

Ostevit – skład preparatu

Liście Ginkgo biloba i olejki we flakonach

Zarówno forma preparatu Ostevit, jak i jego rozbudowany skład, sprawiają, że wyróżnia się wysoką skutecznością i szybkością działania.

Niektóre ze składników aktywnych Ostevit:

 • Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) – wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za uszkodzenia komórek, wspomaga regenerację tkanek, pomaga szybko wygaszać procesy zapalne, przyczyniając się do redukcji opuchlizny, bólu, zaczerwienienia.
 • Kapsaicyna – naturalna substancja pozyskiwana z papryczek chili. Redukuje ból i stan zapalny, zwalcza bakterie, oczyszcza z toksyn. Jednocześnie wykazuje działanie rozgrzewające. Przynosi ulgę w dolegliwościach stawowych spowodowanych zarówno zwyrodnieniami, reumatyzmem, artretyzmem, zapaleniem stawów, jak i przeciążeniami, nadwyrężeniami, zwichnięciami oraz innymi urazami.
 • Kasztanowiec – wykazuje działanie przeciwzapalne, równocześnie stoi na straży dobrego krążenia. Stymulując przepływ krwi przez struktury stawowe, sprawia, że więcej substancji odżywczych i budulcowych jest w stanie do nich dotrzeć. Tym samym pomaga uaktywnić procesy regeneracji. Redukuje również napięcie w obrębie stawów, zmniejsza sztywność i bóle. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, działa ściągająco i przeciwwysiękowo. Jest cennym wsparciem w leczeniu reumatyzmu, przyspiesza zanikanie siniaków i krwiaków, pomaga w zapaleniu ścięgien, łagodzi obrzęki i zaczerwienienia.
 • Mentol – niezawodne remedium na dolegliwości stawowe, pomocne przede wszystkim w eliminowaniu dokuczliwych bóli, uczucia nadmiernego napięcia w stawach i towarzyszącemu mu zesztywnieniu oraz ograniczeniom ruchowym. Działa rozluźniająco, przeciwobrzękowo, kojąco. Przynosi ulgę w zapaleniu stawów, pomaga szybciej uporać się ze stłuczeniami, nadwyrężeniami, podkręceniami, zwichnięciami. Jest pomocny zarówno przy przewlekłych bólach, jak i nagłych, ostrych, pourazowych.

Ostevit – efekty działania, zalety

Ostevit to wielotorowa pomoc dla chorych, bolących i źle działających stawów. Pierwsze efekty działania w postaci redukcji bólu zauważymy już po pierwszych dawkach. Na drodze regularnego stosowania możemy liczyć na stopniowy powrót stawów do dawnej sprawności.

Ostevit jako kompozycja substancji o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym, regenerującym, bakteriobójczym poprawiającym krążenie, rozluźniającym i łagodzącym zapewnia kompleksową opiekę nad stawami.

Ostevit

Dlaczego warto sięgnąć po Ostevit:

 • działa silnie, zwalcza problemy ze stawami bez względu na ich przyczynę (np. wiek, zużycie stawów, utrata elastyczności stawów, zmiany zapalne, choroby, urazy i kontuzje, przeciążenia, nadwaga etc.),
 • zawiera starannie dobraną mieszankę wysokiej jakości składników aktywnych,
 • działa dogłębnie i skutecznie, zamiast tylko tłumić ból (jak większość preparatów), uderza w jego przyczyny,
 • pozytywnie wpływa na zdolności motoryczne, sprawia, że łatwiej nam wykonywać codzienne czynności,
 • chroni chrząstki stawowe przed nadmiernym zużywaniem,
 • działa z równie wysoką skutecznością przy bólach zlokalizowanych na większych obszarach ciała (np. plecy) oraz na mniejszych (np. kolano, nadgarstek),
 • nie niesie ryzyka żadnych skutków ubocznych,
 • nie musi być stosowany przez długie miesiące, jak niektóre preparaty, wystarczy 30 dni, aby zauważyć wyraźne, pozytywne efekty.

Ostevit – opinie

Skuteczna redukcja bólu i sztywności stawów, szybki powrót do dobrej sprawności ruchowej, silne działanie przeciwzapalne, pozytywny wpływ na chrząstki stawowe, uodpornienie stawów na uszkodzenia, szybka pomoc przy stanach zapalnych stawów, skuteczne zwalczanie opuchlizny i sińców – to niektóre z zalet wymienianych przez użytkowników preparatu Ostevit. W opiniach osób stosujących preparat czytamy także o takich plusach preparatu jak: naturalny skład, trwałe efekty, niezawodna pomoc w bólach stawów i mięśni w przypadku przetrenowania, hamowanie postępu zmian zwyrodnieniowych, brak podrażnień, reakcji alergicznych i innych działań niepożądanych.

Ostevit

ZAMÓW OSTEVIT TERAZ

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie