Strona główna Zdrowie Psoridex – nowe narzędzie w walce z objawami łuszczycy

Psoridex – nowe narzędzie w walce z objawami łuszczycy

by Karolina
0 komentarzy

Psoridex, nowość na rynku dermokosmetyków, to znakomity krem na łuszczycę, w pełni naturalny i bezpieczny, charakteryzujący się wysoką skutecznością. Łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry, co gorsza przewlekłą, nawracającą i w zasadzie nie do końca uleczalną. Tym bardziej ważne jest stosowanie odpowiedniej kuracji, dzięki której można zredukować przykre objawy do minimum.

Łuszczyca – przyczyny występowania choroby

łuszczyca

Statystycznie rzecz biorąc, łuszczyca dotyka około 2-3% białej populacji, a nawet do 5% w krajach wysoko rozwiniętych. Ta jedna z najczęstszych chorób skóry może wystąpić w każdym wieku i u osób obu płci w równym stopniu, chociaż jedna z jej odmian, tzw. stawowa, częściej dotyka kobiet, a grupy najbardziej narażone to młodzież w okresie dojrzewania i ludzie w starszym wieku.

Jej przyczyny nie są do końca zdiagnozowane, wiadomo jedynie, że dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne. Dziedziczenie łuszczycy dotyczy około 30% chorych. O ile w rodzinie wolnej od tej przypadłości ryzyko wystąpienia wynosi 1-2%, o tyle w przypadku choroby jednego z rodziców to już prawdopodobieństwo rzędu 10-20%, a jeśli chorują oboje rodzice, wzrasta ono aż do 50-70%.

Oprócz podłoża genetycznego specjaliści wskazują na znaczenie czynników immunologicznych i środowiskowych. Z całą pewnością na wystąpienie lub zaostrzenie objawów wpływ mają takie okoliczności, jak: zakażenie, głównie paciorkowcami lub gronkowcami, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków (beta-blokerów, progesteronu, litu, niesteroidowych leków przeciwzapalnych), alkohol i papierosy, stres, nadwaga, niewłaściwa higiena osobista, inne schorzenia, na przykład cukrzyca typu II.

Najczęściej występujące rodzaje łuszczycy

Biorąc pod uwagę przyczyny i czas wystąpienia objawów, medycyna rozróżnia dwa podstawowe typy łuszczycy:

 • pierwszy typ charakteryzuje się pojawieniem się choroby przed 40 rokiem życia, z reguły między 18 a 22 oraz dominującym czynnikiem dziedzicznym;
 • drugi typ charakteryzuje się z kolei późnym początkiem choroby, na ogół po 40 roku życia (szczyt zachorowalności po roku 55) oraz częstszym czynnikiem środowiskowym.

Kolejna kategoria podziału opiera się na rodzaju objawów. I tak wyróżnia się między innymi:

 • łuszczycę pospolitą, dla której typowe są wypukłe obszary zaczerwienionej skóry pokryte białą łuską;
 • łuszczycę plackowatą, charakteryzującą się dużymi, zlewającymi się wykwitami;
 • łuszczycę krostkową, w której krostki wypełnione są treścią ropną, wykwity pojawiają się na dłoniach i stopach, często występują również zmiany rumieniowe;
 • łuszczycę uogólnioną, gdzie zmiany skórne obejmują duże partie ciała, przy czym towarzyszy im świąd, ból, obrzęki, niekiedy gorączka;
 • łuszczycę stawową, chorobę o podłożu reumatologicznym, obejmującą stawy i mogącą doprowadzić do trwałej niepełnosprawności.

Łuszczyca – objawy najbardziej typowe i nieco mniej specyficzne

Głównym objawem najczęściej występującej łuszczycy pospolitej są zaognione wykwity pokryte białoszarą łuską. Zmiany te są efektem zaburzeń naturalnego procesu regeneracji naskórka, który nawarstwia się zbyt szybko, tworząc na powierzchni skóry charakterystyczne łuski. Dość często pojawia się przy tym świąd, pieczenie, pękanie skóry i krwawienie.

Zmiany skórne występują z reguły na dłoniach, stopach, twarzy, plecach, kolanach, łokciach, a zaczynają się nierzadko na skórze głowy i bywają wtedy mylone ze zwykłym łupieżem. Umiejscowienie zmian może być bardzo różne, co więcej, w łuszczycy pospolitej zmiany mogą przez dłuższy czas utrzymywać się w jednym miejscu i nie przenosić się na inne obszary ciała.

Inną typową cechą jest tzw. objaw Auspitza. Występuje wtedy, kiedy po zdjęciu łuski pojawia się krew jako wynik uszkodzenia naczyń podskórnych. Jednak poszczególne rodzaje łuszczycy dają też rozmaite symptomy. Na przykład różniąca się istotnie od pospolitej łuszczyca krostkowa, przejawia się obecnością ropnych krostek zamiast łusek. Z kolei łuszczyca odwrócona oznacza sączące się zmiany obejmujące zgięcia pod kolanami czy w stawie łokciowym.

Przebieg łuszczycy i sposoby leczenia

Chociaż nie jest to choroba zakaźna, to jednak, z uwagi na długotrwałość i skłonność do nawrotów, wyjątkowo dokuczliwa. Jej przewlekłość i nawrotowy przebieg powodują, że całymi latami mogą trwać okresy bezobjawowe, po czym choroba znowu atakuje, zazwyczaj wiosną i jesienią.

Jej leczenie nie jest proste i mimo ciągłego postępu medycyny, nie udało się jak dotąd zlikwidować jej całkowicie. W pierwszej fazie leczenia stosuje się środki zewnętrzne, w postaci rozmaitych maści czy kremów, których celem jest pozbycie się łusek, a następnie zahamowanie nadmiernego przyrostu naskórka. W cięższych przypadkach pacjent może skorzystać ze środków farmakologicznych, fototerapii, fotochemoterapii lub fotoforezy.

Jak zapobiegać chorobie i łagodzić jej symptomy na własną rękę?

warzywa, brokułu, por

Chociaż domowymi sposobami nie możemy całkowicie wyleczyć łuszczycy, to jednak jesteśmy w stanie zablokować jej nawroty lub złagodzić objawy. Potrzeba tylko zmiany pewnych negatywnych nawyków i konsekwencji w stosowaniu niezbędnych środków.

Przede wszystkim warto zadbać o prawidłową dietę – unikać ostrych potraw, cukru, czerwonego mięsa i niestety, owoców zawierających histaminę: pomarańczy, truskawek, ananasów oraz pomidorów. Należy natomiast wzbogacić jadłospis o zielone warzywa o dużej zawartości kwasu foliowego: brokuły, szpinak, jarmuż, sałaty, a także o ryby, z uwagi na obecność kwasów omega-3 i witaminy D. Ponadto organizm trzeba dobrze nawadniać.

Konieczna jest rezygnacja z używek typu alkohol, papierosy, a nawet mocna kawa. Na ile się da, powinniśmy też ograniczać stres, ponieważ nasila on występowanie objawów choroby, analogicznie jak w przypadku alergii. Skórę należy chronić przed nawet drobnymi uszkodzeniami, a o ile nie zaobserwujemy niekorzystnych reakcji, wystawiać ją oddziaływanie promieni słonecznych.

Bardzo ważnym aspektem profilaktyki i pielęgnacji już zmienionej skóry jest stosowanie wysokiej jakości dermokosmetyków, najlepiej specjalnie dedykowanych osobom borykającym się z łuszczycą. Jednym z najbardziej cenionych przez konsumentów kosmetyków tego rodzaju jest Psoridex, krem na łuszczycę o wysokiej skuteczności.

Krem na łuszczycę Psoridex – domowy sposób na chorobę

Psoridex

W walce z łuszczycą chodzi przede wszystkim o zlikwidowanie jej objawów i powstrzymanie nawrotów choroby. Te zadania spełnia właśnie Psoridex. Naturalna formuła kremu sprawia, że można go bezpiecznie stosować bez obawy wywołania skutków ubocznych. Łagodny, ale zarazem efektywny, jednocześnie zatrzymuje rozwój uszkodzonych komórek oraz kontroluje procesy zapalne, jak i blokuje nawroty choroby utrzymując ją w fazie remisji.

Psoridex – skład specyfiku

Recepturę kremu tworzą naturalne substancje, a mianowicie:

 • Olej z dzikiej róży zawierający witaminy A i C oraz wartościowe kwasy nienasycone. Dzięki tym składnikom nie tylko zwalcza łuszczycę, ale także hamuje procesy starzenia.
 • Olej z owoców migdałowca, doskonały do pielęgnacji suchej i podrażnionej cery oraz skóry dotkniętej łuszczycą czy egzemą.
 • Olej z kiełków pszenicy, obfitujący w witaminy A, D i E, zapobiega łuszczeniu się skóry.
 • Olej z nasion słonecznika, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę, karoteny, witaminę E. Natłuszcza i nawilża skórę, zapobiega łuszczeniu.
 • Płynna parafina, posiada właściwości antybakteryjne i regeneracyjne, ułatwia przenikanie substancji leczniczych w głąb skóry.
 • Antyseptyki, takie jak witamina C, geraniol czy eugenol dezynfekują skórę, poprawiają mikrokrążenie, blokują procesy dzielenia się komórek.

Psoridex – działanie i sposób stosowania kremu

Psoridex

Jest to środek o wieloaspektowym oddziaływaniu, zarówno profilaktycznym, jak i leczniczym. W odróżnieniu od wielu farmaceutyków nie zawiera syntetycznych związków chemicznych czy substancji hormonalnych. Kompleksowo wpływa na kondycję naskórka, eliminując stan zapalny i jego objawy – swędzenie, zaczerwienie, łuszczenie się skóry. Jednocześnie nawilża, tonizuje i regeneruje skórę, poprawia mikrokrążenie, działa przeciwstarzeniowo. Zatrzymując rozwój uszkodzonych komórek i likwidując stany zapalne, zapobiega nawrotom choroby.

Naturalna formuła kremu powoduje, że można go stosować niezależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania łuszczycy. Można go też potraktować jako uzupełnienie tradycyjnej metody leczenia. Krem aplikujemy w niewielkiej ilości na czystą i suchą skórę i przez następne pół godziny nie poddajemy danego obszaru ciała, na przykład dłoni, żadnym innym zabiegom higienicznym czy kosmetycznym.

Psoridex – opinie specjalistów i chorych

Jeśli chodzi o specjalistów w dziedzinie dermokosmetyków, to akcentują oni przede wszystkim fakt bardzo dobrej receptury maści na łuszczycę Psoridex. Dzięki obecności naturalnych substancji nadaje się ona bowiem dla osób w każdym wieku i na każdym etapie choroby. Nie sposób również zanegować pozytywnych rezultatów jej stosowania, co z kolei podkreślają internauci.

Chorujący na łuszczycę w przeważającej części są zadowoleni z kuracji prowadzonej przy pomocy Psoridex, stwierdzając przede wszystkim, że przykre i nieestetyczne objawy znikają po paru tygodniach stosowania kremu.

Tutaj można przejść na oficjalną stronę Psoridex i zamówić produkt

Psoridex
Przeczytaj też inne nasze recenzje:

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie