Strona główna Zdrowie Pumpkin Seed Pro – naturalny sposób na nietrzymanie moczu i poprawę funkcjonowania układu moczowego

Pumpkin Seed Pro – naturalny sposób na nietrzymanie moczu i poprawę funkcjonowania układu moczowego

by Karolina Karo
6 komentarzy

Jedną z najbardziej kłopotliwych i przykrych dolegliwości zdrowotnych jest nietrzymanie moczu (NTM). Problem dotyczy przede wszystkim, choć nie wyłącznie, kobiet w okresie menopauzy i po niej, a jest o tyle dokuczliwy, że utrudnia, a niekiedy uniemożliwia normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Pumpkin Seed to nowoczesny suplement diety, który pomoże nam uwolnić się od uporczywych kłopotów z nietrzymaniem moczu oraz innych dolegliwości związanych z funkcjonowaniem układu moczowego.

Nietrzymanie moczu – krępujący problem nie tylko zdrowotny

Objawy nietrzymania moczu powodują duży dyskomfort i są bardzo często przyczyną wycofywania się z życia towarzyskiego czy społecznego. Co więcej, towarzyszące mimowolnemu popuszczaniu moczu uczucie wstydu nie tylko skłania nas do coraz większej izolacji, ale też niekiedy budzi obawy przed udaniem się do lekarza. Zjawisko nietrzymania moczu nie dotyczy, jak już wspomniano, wyłącznie starszych kobiet. Zdarza się kobietom i mężczyznom w różnym wieku, nawet w okresie wczesnej młodości.

Wyróżnia się następujące typy NTM: naglące, spowodowane nadmiernie reaktywnym pęcherzem moczowym, wysiłkowe i mieszane. Często spotykane u młodych osób wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje wtedy, gdy ciśnienie w pęcherzu przewyższa opór w cewce moczowej. Zjawisko to pojawia się w momencie wzmożonego wysiłku fizycznego, w trakcie ćwiczeń, ale także w chwili kaszlu, kichania lub natężonego śmiechu. W przypadku kobiet po menopauzie NTM wiąże się ze zmianą gospodarki hormonalnej i osłabieniem mięśni otaczających cewkę moczową.

Istnieje kilka metod leczenia, począwszy od ćwiczeń właściwych mięśni, poprzez zabiegi chirurgiczne bądź z użyciem lasera, aż po zdawałoby się banalne, a w rzeczywistości mające ogromne znaczenie zmiany stylu życia, polegające między innymi na większej aktywności fizycznej i wprowadzeniu do jadłospisu składników roślinnych zawierających fitosterole korzystnie oddziałujące na pracę układu moczowego.

Rośliny sprzymierzeńcem w walce z NTM

pokrojony owoc dyni

Od dawna i powszechnie wiadomo, że różnego rodzaju pestki, nasiona i orzechy, mają szereg właściwości prozdrowotnych, dzięki czemu korzystnie oddziałują na nasz organizm. Wśród roślin dostarczających owych cennych składników, na wyróżnienie zasługuje bez wątpienia dynia.

Jej pestki to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Dość wymienić witaminę C, E, A, K, D, ryboflawinę, niacynę, tiaminę, kwas foliowy, pirydoksynę, magnez, potas, wapń, żelazo, cynk, fosfor, wreszcie fitosterole, substancje roślinne normalizujące poziom cholesterolu i zapobiegające nowotworom.

Pestki dyni są szczególnie ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu moczowego, zwłaszcza dolnych dróg moczowych. Wspomagają pracę nerek, zapobiegają kamicy, wzmacniają mięśnie okalające pęcherz moczowy.

Regularne spożywanie pestek dyni zalecane jest nie tylko osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu, ale także w celach profilaktycznych mężczyznom. Zawarte w nich witamina E i cynk oraz inne elementy mają bowiem znaczący wpływ zarówno na sprawność seksualną i płodność, jak i zmniejszenie ryzyka przerostu prostaty.

Badania wykazały ponadto, że pestki dyni mają istotny wpływ na prawidłowość gospodarki hormonalnej i metabolicznej, przyczyniają się między innymi do obniżenia poziomu glukozy we krwi, co ma znaczenie w przypadku cukrzycy, sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Oprócz wspomnianych wyżej właściwości antyoksydacyjnych, dzięki którym spowolnieniu ulegają procesy starzenia, niepozorne pestki dyni mogą również korzystnie oddziaływać na samopoczucie i nastrój, a to za sprawą magnezu i potasu, poprawiających funkcjonowanie układu nerwowego.

ZAMÓW PUMPKIN SEED PRO TERAZ

Sprawdź także skuteczny sposób na lepszą pracę mózgu: Brain Actives

Pumpkin Seed Pro – skuteczne rozwiązanie problemu z nietrzymaniem moczu

Pumpkin Seed Pro

Jeśli nie lubimy pestek, bądź nie mamy czasu ani głowy na codzienne, systematyczne spożywanie określonej porcji, sięgnijmy po adekwatny do potrzeb naszego organizmu gotowy preparat, jakim jest Pumpkin Seed Pro. Mamy w tym przypadku do czynienia z wysokiej jakości suplementem zawierającym wyciąg z nasion dyni i zachowującym najważniejsze właściwości prozdrowotne tej rośliny.

Dzięki starannie wyselekcjonowanym substancjom czynnym, suplement po kilku tygodniach stosowania całkowicie odmieni jakość naszego życia, likwidując nadwrażliwość pęcherza i niekontrolowane popuszczanie moczu. I to bez konieczności poddawania się specjalistycznym zabiegom czy dokonywania drakońskiej zmiany trybu życia.

Pumpkin Seed Pro – działanie i zastosowanie preparatu

wysuszone pestki dyni

Pumpkin Seed Pro wspiera regulację gospodarki wodnej, wspomagając tym samym pracę nerek i układu moczowego oraz odkwaszając organizm. Wzmacnia mięśnie dna miednicy, zmniejsza nadreaktywność pęcherza i parcie na cewkę moczową, likwidując w ten sposób niemal całkowicie główne przyczyny nietrzymania moczu. Nietrudno się domyślić, jak zasadniczą, pozytywną zmianę jakości codziennego życia oznacza to dla wielu osób borykających się z problemem NTM.

Jednocześnie, dzięki dobroczynnemu działaniu składników roślinnych, suplement korzystnie wpływa na funkcjonowanie prostaty u mężczyzn, łagodzi kłopotliwe objawy menopauzy, poprawia jakość życia seksualnego. To nie wszystko, wyciąg z pestek dyni ma wpływ na lepszą odporność organizmu i prawidłową aktywność układu nerwowego, normalizuje również poziom lipidów i glukozy.

Z uwagi na powyższe właściwości, suplement znajduje zastosowanie w szeregu schorzeń i dolegliwości. Oprócz problemu nietrzymania moczu, może być pomocny:

 • w niwelowaniu skutków menopauzy,
 • w leczeniu i profilaktyce prostaty,
 • w cukrzycy,
 • w chorobach nerek,
 • w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu,
 • w zaburzeniach gospodarki wodnej organizmu,
 • w chorobach stawów,
 • w chorobach wywołanych przez pasożyty,
 • w zaburzeniach snu,
 • w przypadkach obniżenia nastroju, depresji,
 • w chorobie lokomocyjnej.

Pumpkin Seed Pro – opinie

Pumpkin Seed Pro

Ponieważ mamy do czynienia z nowością na rynku suplementów, nie ma jeszcze zbyt wielu opinii konsumentów. Jednak z zamieszczonych do tej pory komentarzy wynika, że preparat okazuje się wyjątkowo skuteczny w zwalczaniu objawów NTM. Piszący twierdzą, że po kilku tygodniach stosowania krępujące symptomy znacznie łagodnieją, a w dłuższym okresie znikają całkowicie.

Internauci, którzy stosowali Pumpkin Seed Pro, podkreślają również, jak pozytywnie zmieniła się dzięki temu jakość ich życia – przede wszystkim nie muszą obecnie unikać kontaktów z ludźmi i mogą wreszcie normalnie funkcjonować.

Pumpkin Seed Pro – gdzie kupić

Jeśli chcemy mieć gwarancję oryginalności i co za tym idzie wysokiej jakości specyfiku, najlepiej dokonać zakupu bezpośrednio poprzez stronę producenta. Dzięki temu możemy mieć pewność, że suplement pochodzi z legalnego źródła, posiada odpowiednie certyfikaty i zachowuje termin ważności. Ponadto strona producenta oferuje bardzo często korzystne rabaty czy promocje.

Pumpkin Seed Pro

ZAMÓW PUMPKIN SEED PRO TERAZ

Czytaj więcej

6 komentarzy

MieczysławaR 27 listopada 2019 - 18:43

Nietrzymanie moczu to najgorsza dolegliwość jaka może być. Nie mówię o chorobach tylko właśnie o takich niby drobnych dolegliwościach. Drobnych, ale jednak nie do końca drobnych, a raczej bardzo, bardzo uciążliwych i uporczywych. Nie ma nic bardziej krępującego niż nietrzymanie moczu w chwilach, gdy jesteśmy w miejscu publicznym i nic bardziej denerwującego jak ciągła obawa o to czy za chwilę nie zdarzy mi się coś kłopotliwego. Szczerze mówiąc to mam serdecznie dość tej dolegliwości i właśnie szukam jakiegoś antidotum, bo dłużej nie idzie wytrzymać. Jestem zdesperowana i mogę iść nawet pod nóż. Byle się pozbyć tego.

Odpowiedź
Greczynka 2 grudnia 2019 - 20:01

MieczysławaR doskonale cię rozumiem. U mnie było podobnie ale ostatnio zmieniło się na lepsze 🙂 Też nie mogłam już z tym żyć i zaczęłam automatycznie wycofywać się z różnych spotkań itd. Wychodziłam jak najmniej, jak najrzadziej. W końcu poczytałam trochę o problemie i znalazłam kilka ciekawych wskazówek. Tobie radzę to samo. Zanim pójdziesz pod nóż spróbuj innych metod 🙂 Mnie pomogło jedzenie dużej ilości ziaren, orzechów, pestek dyni i specjalne ćwiczenia, no i ogólne zwiększenie ilości ruchu. Zaczęłam między innymi dużo spacerować. Jako emerytka mam dużo czasu i na szczęście mogę sobie na to pozwolić 🙂

Odpowiedź
FataMorgana2 15 grudnia 2019 - 16:29

Tylko Pumpkin Seed Pro na nietrzymanie moczu. Ziarna i pestki owszem też coś dają ale Pumpkin to skoncentrowany wyciąg z pestek dyni, który działa dziesięć razy silniej niż zwykłe pestki. Polecam. Ja całkowicie pozbyłam się nietrzymania po Pumkin Seed.

Odpowiedź
Anka poznanianka 18 grudnia 2019 - 19:37

Mnie samo jedzenie pestek średnio pomogło. Dopiero po Pumpkin Seed Pro odczułam wyraźną ulgę i poprawę. Może to zależy od natężenia problemu albo przyczyny albo osobistych jakichś uwarunkowań. Nie wiem. Wiem że Pumpkin pomaga, więc jak ktoś potrzebuje czegoś silniejszego, to jak najbardziej ten preparat się nada.

Odpowiedź
Pirania66 7 stycznia 2020 - 12:11

Jedzenie pestek dyni może niektórym pomaga, ale ja nawet nie próbowałam tego sposobu, bo szczerze mówiąc bardzo nie lubię tych pestek. Za to słyszałam o ich cudownych właściwościach więc można powiedzieć, że Pumpkin Seed Pro było dla mnie zbawieniem 😉 Nie muszę jeść nielubianych pestek, łykam tabletkę i korzystam z ich właściwości. I przyznam, że naprawdę działa ten suplement.

Odpowiedź
Cyprysowa 10 marca 2020 - 16:51

Ja też sobie cenię te kapsułki. Nie tylko usuwają wstydliwy, bardzo utrudniający życie kłopot czyli nietrzymanie moczu, ale ogólnie bardzo dobrze wpływają na drogi moczowe (np. kiedyś często miałam infekcje i zapalenie pęcherza, a odkąd biorę te kapsułki czyli od paru miesięcy nic takiego się nie dzieje). Co więcej poprawiają zdrowie i samopoczucie w wielu innych aspektach. Zauważyłam np. że od jakiegoś czasu czuję się bardziej wypoczęta i jestem w lepszym nastroju. I poziom cukru mi się ustabilizował. Nic dodać, nic ująć.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie