Strona główna Zdrowie Tabletki nasenne bez recepty – ranking. Poznaj najlepsze preparaty przywracające dobry sen!

Tabletki nasenne bez recepty – ranking. Poznaj najlepsze preparaty przywracające dobry sen!

by Karolina Karo
1 komentarzy

Tabletki nasenne bez recepty to szeroka grupa preparatów bazujących na składnikach ziołowych, często uzupełnianych melatoniną, minerałami lub innymi elementami. Specyfiki te bez udziału uzależniających, syntetycznych substancji, za to w sposób zupełnie naturalny i zgodny z rytmem organizmu, regulują rytm snu i czuwania oraz przywracają głęboki, dobry sen.

Suplementy i leki nasenne bez recepty mogą wykazywać bardzo wysoką skuteczność, ale muszą być dobrze dobrane do rzeczywistych potrzeb naszego organizmu. Największym uznaniem cieszą się wieloskładnikowe preparaty, które obok działania nasennego wykazują właściwości antystresowe i przywracające spokój wewnętrzny. Dlaczego? Bo to właśnie stres i nerwy są głównymi sprawcami kłopotów ze snem.

W naszym rankingu znajdziesz najlepiej skomponowane, silne tabletki nasenne bez recepty o dodatkowym działaniu antystresowym i regulującym nastrój. Niewątpliwie okażą się trafną odpowiedzią na twoje problemy!

Tabletki nasenne bez recepty: ranking (Top 7)

Pierwsze Miejsce – NuviaLab Relax

NuviaLab Relax

NuviaLab Relax to innowacyjny suplement diety o wysokiej bio-aktywności, który zlikwiduje problemy ze snem, a jednocześnie zadba o dobry nastrój i głębokie odprężenie połączone z doskonałą sprawnością umysłową.

Już po kilku dawkach NuviaLab Relax odczujemy unormowanie cyklu spania i czuwania, spadek poziomu stresu i napięcia nerwowego oraz poprawę funkcji myślowych. A to dopiero początek pozytywnych działań suplementu.

Każdy, kto boryka się z kłopotami ze snem lub złym stanem psychiki bądź jest narażony na duży wysiłek umysłowy, doceni działanie NuviaLab Relax. Preparat zawiera silną kompozycję substancji adaptogennych i nootropowych poprawiających pracę umysłu na wielu poziomach, a także szereg ziół uspokajających i nasennych, których stosowanie owocuje normalnym, bezproblemowym przesypianiem całej nocy.

NuviaLab Relax to zasypianie bez podenerwowania, niepokoju, przewracania się z boku na bok, bez natłoku myśli. To sen bez wybudzeń i uczucia, że nasz mózg jest ciągle aktywny lub że w ogóle nie zapadamy w sen. Stosując codziennie 2 kapsułki NuviaLab Relax, już wkrótce przestaniemy źle sypiać i budzić się w stanie skrajnego niewyspania, zmęczenia, pozbawieni energii i chęci do działania.

Za działanie ułatwiające zasypianie, regulujące sen oraz poprawiające kondycję naszej sfery mentalnej odpowiadają następujące składniki:

 • Rhodiolife® – ekstrakt z różeńca górskiego charakteryzujący się intensywnym działaniem antystresowym i adaptogennym (dzięki standaryzacji na zawartość rozawin i salidrozydów). Korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego ustroju i przywraca w nim homeostazę. Niezastąpione jest jego działanie na układ nerwowy. Zwalcza stres i nadmierną nerwowość, stabilizuje nastrój, zapewnia spokój wewnętrzny, niweluje negatywne myśli i poprawia jakość snu. Równocześnie bardzo pozytywnie wpływa na nasz potencjał intelektualny, zwalcza zmęczenie, usprawnia funkcje myślowe, podnosi motywację do działania, wspomaga nas w realizacji codziennych zadań.
 • Męczennica cielista – usuwa problemy ze snem poprzez działanie odprężające, uspokajające, adaptogenne i antystresowe. Eliminuje wahania nastroju, zwalcza zaburzenia depresyjne, napięcie, lęk i negatywne myśli. Zapewnia nam poczucie zrelaksowania i rozluźnienia oraz pomaga zdystansować się do problemów. Ułatwia zasypianie i niweluje zjawisko niespokojnego, przerywanego snu.
 • Melisa, chmiel, kozłek lekarski – kompozycja ziół, które w połączeniu z adaptogenami stanowią skuteczną broń przeciwko zaburzeniom snu. Te cenione rośliny lecznicze działają nasennie, zapewniając głęboki sen przez całą noc oraz wyciszają aktywność układu nerwowego, przez co zmniejszają podatność na wpływ niesprzyjających czynników. Dzięki temu nie poddajemy się negatywnym emocjom, a cały czas pozostajemy w stanie uspokojenia i odprężenia.

NuviaLab Relax posiada w składzie również kompleks witamin z grupy B i dobrze przyswajalną frakcję magnezu. Są to bardzo istotne przy problemach ze snem elementy usprawniające funkcje układu nerwowego i będące strażnikami dobrego, stabilnego nastroju. Zwalczają stres, napięcie nerwowe, rozdrażnienie, niepokój. Pomagają zachować równowagę wewnętrzną i lepiej kontrolować emocje. Są cennym wsparciem w czasie dużego wysiłku umysłowego. Korzystnie wpływając na pracę psychiki, polepszają jakość snu.

NuviaLab Relax, dostarczając organizmowi całą gamę substancji antystresowych, uspokajających, relaksujących i nootropowych, stanowi kompleksową opiekę dla naszej psychiki. Z takim wsparciem możemy spać spokojnie.

ZAMÓW NUVIALAB RELAX TERAZ

Drugie Miejsce – Pure Mente Dream On Capsules

Pure Mente Dream On Capsules

Pure Mente Dream On to intensywnie działające kapsułki na sen i spokój wewnętrzny. Łączą w sobie znane ze swej skuteczności naturalne substancje wyciszające nerwy, przywołujące dobry sen i regulujące cykl spania i czuwania z substancjami o charakterze adaptogennym, redukującym stres, normującym poziom neuroprzekaźników w mózgu i kompleksowo poprawiającym samopoczucie.

Jak wiadomo, do pojawienia się problemów ze snem bardzo często przyczynia się nieregularny tryb życia, zakłócony rytm dobowy, a także częste pozostawanie w stanie stresu i napięcia nerwowego. Z wszystkimi tymi czynnikami doskonale radzi sobie Pure Mente Dream On, dostarczając nam całą gamę składników stabilizujących pracę układu nerwowego, co ma bezpośrednie przełożenie na przywrócenie prawidłowego, zdrowego, głębokiego snu.

W walce z zaburzeniami snu coraz rzadziej stosuje się syntetyczne środki nasenne na receptę. Mają one bowiem wiele działań niepożądanych, między innymi powodują oszołomienie i dezorientację, co przekłada się na pogorszenie samopoczucia i zmniejszenie efektywności umysłowej w ciągu dnia. Poza tym niwelują jedynie skutki problemów ze snem, a nie przyczyny.

Zupełnym przeciwieństwem jest tutaj suplement diety Pure Mente Dream On – uderza nie tylko w skutki, ale również w przyczyny problemów ze snem, nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, nie otumania i nie powoduje pogorszenia wydajności umysłowej. Sprawia, że wieczorem łatwo wchodzimy w stan senności i odprężenia, szybko zasypiamy, dobrze śpimy, a rano budzimy się rześcy, pełni energii, w dobrej formie psychicznej i fizycznej.

Pure Mente Dream On eliminuje problemy ze snem i stanowi silną broń przeciw stresowi, nerwowości, stanom depresyjnym i lękowym, a jednocześnie podnosi potencjał umysłowy (co jest szczególnie ważne dla osób narzekających na kłopoty z koncentracją, pamięcią, spowolnionym myśleniem itp.). Atutem preparatu jest obecność standaryzowanych substancji o wysokiej aktywności biologicznej, dzięki którym możemy liczyć na silne, mocno zauważalne efekty już od pierwszych dawek.

Składniki aktywne zawarte w Pure Mente Dream On:

 • Melatonina – czyli tzw. hormon snu, który normując rytm okołodobowy w organizmie, zwalcza rozmaite problemy ze snem, między innymi eliminuje zjawisko zbyt wczesnego budzenia się i częstego wybudzania w nocy. Pomaga też w szybkim i bezproblemowym zasypianiu niedługo po położeniu się do łóżka (zmniejsza aktywność mózgu w godzinach wieczornych, eliminuje problem przewracania się z boku na bok i niemożności wejścia w głęboki sen). Regulując fazy i cykle snu, sprawia, że budzimy się wypoczęci i zregenerowani.
 • Melisa i chmiel – wysoce skuteczny w usuwaniu problemów ze snem duet roślin leczniczych. Składniki te hamują nadmierną pobudliwość układu nerwowego, zmniejszają dopływ bodźców zewnętrznych do naszej psychiki, dzięki czemu łatwiej jest nam się wyciszyć wewnętrznie, pozbyć huśtawek emocjonalnych i odłączyć od problemów codzienności oraz wejść w stan relaksu i senności. Dzięki właściwościom uspokajającym i nasennym melisa i chmiel skutecznie wprowadzają nas w sen.
 • Ashwagandha, bakopa drobnolistna, różeniec górski – zestaw adaptogenów, dzięki którym organizm łatwiej adaptuje się do warunków zewnętrznych. Oznacza to, że w każdej, nawet trudnej sytuacji, łatwiej nam zachować spokój wewnętrzny i nie popaść w negatywne stany emocjonalne. Działanie adaptogenne przekłada się również na eliminację stresu fizycznego i psychicznego i wyregulowanie poziomu neuroprzekaźników. Dzięki temu nasz mózg lepiej i wydajniej pracuje, nastrój jest lepszy i stabilniejszy, a sen zdrowszy, dłuższy, bardziej regenerujący i bardziej wyregulowany (szybciej i łatwiej zasypiamy, śpimy głębiej i wydajniej, przesypiamy odpowiednią ilość godzin bez wybudzeń itp.).
 • Witamina C, ryboflawina, niacyna. Witamina C wspomaga naszą naturalną odporność, dodaje sił witalnych i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Ryboflawina i niacyna wspierają funkcjonowanie układu nerwowego, dbają o zachowanie stabilności emocjonalnej oraz redukują napięcie i stres, przyczyniając się do poprawy jakości snu.

Jeśli chcemy równocześnie zadbać o kondycję psychiczną w dzień i w nocy, Pure Mente Dream On jest dla nas. Oddziałuje na nas następująco:

 • zwalcza problemy z utrzymaniem głębokiego, uzdrawiającego snu przez całą noc,
 • pomaga szybko zasnąć,
 • pomaga się zrelaksować,
 • poprawia jakość wypoczynku w dzień i w nocy,
 • uspokaja, łagodzi stres i napięcie,
 • pomaga w wyciszeniu negatywnych emocji,
 • wprowadza w stan wewnętrznej harmonii,
 • usprawnia procesy myślowe.

ZAMÓW PURE MENTE DREAM ON CAPSULES TERAZ

Trzecie Miejsce – Snoran Plus

Tabletki na chrapanie Snoran Plus

Snoran Plus to rozbudowany preparat opracowany pod kątem zwalczania dwóch powszechnie występujących, uporczywych dolegliwości, mianowicie problemów ze snem i chrapania. Dzięki zawartej kompozycji ekstraktów z cenionych roślin leczniczych usuwa przyczyny, a nie tylko skutki tych przypadłości, stanowiąc naturalne wsparcie bez wywoływania negatywnych efektów ubocznych, jakie często obserwowane są po syntetycznych środkach na sen.

Dla osób zmagających się z chrapaniem Snoran Plus będzie skutecznym antidotum na zablokowane, źle działające drogi oddechowe. Zredukuje chrapanie, a jednocześnie poprawi komfort snu i sprawi, że będziemy budzić się wyspani i zregenerowani.

Zaś w przypadku osób, których główną bolączką są trudności z zasypianiem, płytki sen, częste lub zbyt wczesne wybudzanie, Snoran Plus zredukuje napięcie, pomoże w wieczornym wejściu w stan senności i relaksacji i stanie się strażnikiem spokojnego, głębokiego snu trwającego odpowiednią, zgodną z zegarem biologicznym ilość godzin.

Snoran Plus wykazuje dużo szersze spektrum działań niż zwykłe tabletki na sen bez recepty dostępne w aptekach. Hamuje aktywność układu nerwowego i wspomaga zdrowy sen oraz dba o sprawną pracę górnych dróg oddechowych. Ponieważ w wielu przypadkach problemy z oddychaniem idą w parze z problemami ze snem, produkt cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

Snoran Plus udrożnia nos, redukuje obrzęki gardła i poprawia stan śluzówek w jamie ustnej, zapewniając swobodny przepływ powietrza i zwalczając dokuczliwe chrapanie. W jego składzie znalazła się czołówka ziół pomocnych przy tej dolegliwości. Nie brakuje tu też złotej medalistki w naturalnym zwalczaniu bezsenności, czyli melisy lekarskiej.

Jakie składniki znajdziemy w Snoran Plus?

Melisa lekarska

Melisa stosowana była już w starożytności, między innymi jako środek przywracający spokój ducha, zwalczający dolegliwości trawienne i zapewniający długowieczność. Zastosowań melisa ma bardzo wiele, przy czym do najważniejszych należy poprawianie jakości snu i kondycji nerwowej.

Melisa wycisza czynność ośrodkowego układu nerwowego, czego efektem jest cały szereg dobroczynnych właściwości takich jak: szybsze zasypianie, głębszy i spokojniejszy sen, redukcja wybudzeń nocnych, redukcja koszmarów sennych i ciężkich, nieprzyjemnych snów, redukcja napięcia, lęku i niepokoju, rozluźnienie mięśni, odprężenie, unormowanie nastroju, redukcja zaburzeń depresyjnych, wyciszenie silnych emocji, uspokojenie.

Ziele tymianku

Poprawiając pracę górnych dróg oddechowych, redukuje chrapanie i pozytywnie wpływa na jakość snu. Nawilża błony śluzowe, eliminując dokuczliwe uczucie drapania i suchości w gardle. Niweluje też chrypkę, ból gardła, kaszel i wspomaga odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Zwalcza stany zapalne dróg oddechowych. Działa kojąco i łagodząco.

Eukaliptus gałkowy i mięta pieprzowa

Kompozycja dwóch cennych ekstraktów, która doskonale odświeża, odpręża, rozluźnia mięśnie gładkie dróg oddechowych, poprawiając komfort wypoczynku. Składniki polepszają wydolność dróg oddechowych, łagodzą przekrwienie i obrzmienia śluzówek, rozrzedzają zalegający śluz i usprawniają proces oddychania. Dzięki temu wspierają zdrowy, spokojny sen. Redukują też podrażnienia w gardle i krtani i przeciwdziałają chrapaniu.

Gorzknik kanadyjski i prawoślaz

Oczyszczają i odblokowują drogi oddechowe. Łagodzą podrażnienia, nawilżają śluzówki, przywracają komfort w gardle i jamie ustnej. Eliminują uporczywe dolegliwości takie jak: kaszel, uczucie suchości i drapania w gardle, chrapanie.

Starannie wyselekcjonowany kompleks ziół zawartych w Snoran Plus to patent na zdrowy, spokojny sen przy jednoczesnej eliminacji chrapania i usprawnieniu pracy układu oddechowego.

7 korzyści płynących z suplementacji Snoran Plus:

 • szybsze zasypianie,
 • redukcja stresu, napięcia, zdenerwowania, lęku, niepokoju,
 • łatwiejsze wchodzenie w stan wieczornego odprężenia i rozluźnienia,
 • łatwe i szybkie wchodzenie w kojący sen,
 • redukcja chrapania,
 • oczyszczanie i udrożnianie dróg oddechowych, poprawa wydolności oddechowej,
 • redukcja uporczywych dolegliwości takich jak suchość i drapanie w gardle, zaleganie wydzieliny, kaszel.

ZAMÓW SNORAN PLUS TERAZ

Czwarte Miejsce – Forsen Forte z Melatoniną

Forsen Forte z Melatoniną

Znana i lubiana marka Olimp, specjalizująca się między innymi w dystrybucji suplementów diety dla osób aktywnych i odchudzających się, przygotowała także ciekawy specyfik dla osób borykających się z zaburzeniami snu.

Kapsułki Forsen, bo o nich mowa, dostępne są aktualnie w kilku opcjach, między innymi w wersji standardowej (zawierającej zestaw wyciągów roślinnych o działaniu nasennym, aminokwasy, magnez i witaminy z grupy B), a także w wersji Forte (w skład której wchodzi melatonina na sen, ekstrakty roślinne i witaminy). I właśnie tej drugiej odsłonie suplementu warto przyjrzeć się bliżej.

Dzięki zawartości melatoniny Forsen Forte stabilizuje rytm snu i czuwania, skraca czas zasypiania i poprawia jakość snu. Specyfik wyposażony jest także w magnez i witaminy z grupy B, które wykazują korzystny wpływ na pracę układu nerwowego, usprawniają pracę umysłu oraz uodparniają nas na zmęczenie psychiczne.

W składzie suplementu nie mogło również zabraknąć ziół o właściwościach uspokajających, tłumiących zdenerwowanie i napięcie oraz przywołujących sen, czyli melisy i chmielu. Zwieńczeniem składu jest ashwagandha, która sprawia, że jesteśmy odporniejsi na czynniki stresowe i łatwiej nam zachować wewnętrzną równowagę. Wszystkie te substancje czynne pomagają nam odzyskać zdrowy, dobry sen, a zarazem kompleksowo poprawiają nasze samopoczucie i kondycję nerwów.

Niestety wśród licznych plusów tabletek na sen Forsen Forte z Melatoniną jest także jeden minus – wersja Forte, choć została do niej dodana melatonina, równocześnie została pozbawiona niektórych składników, głównie aminokwasów takich jak GABA, który jest bardzo przydatny, jeśli chodzi o wyzwalanie uczucia spokoju, pogłębianie snu i przywracanie jego ciągłości. Nie zmienia to jednak faktu, iż Forsen Forte z Melatoniną to ciekawy specyfik dla osób narzekających na nieprzespane noce i płytki, niespokojny sen.

Piąte Miejsce – Bicaps Melatonin+

Bicaps Melatonin+

Bicaps Melatonin+ to dostępne bez recepty kapsułki poprawiające jakość snu i ułatwiające zasypianie. Ich formuła opiera się na trzech substancjach, przy czym dwie z nich to ekstrakty ziołowe, a trzeci to melatonina w wysokiej dawce.

Pierwszym składnikiem z duetu ziołowego jest męczennica cielista (Passiflora incarnata). To ciekawa, chociaż stosunkowo rzadko stosowana w preparatach nasennych substancja, która poprzez pozytywny wpływ na psychikę, działanie uspokajające, przeciwdepresyjne i zmniejszające niepokój, przyczynia się również do złagodzenia problemów z zasypianiem i do poprawy jakości snu.

Drugi ziołowy element to ekstrakt z szyszek chmielu. Zawarta w nim lupulina wykazuje działanie nasenne i wyciszające nerwy. We współpracy z melatoniną chmiel i męczennica minimalizują napięcie i rozdrażnienie, odprężają, pomagają w zasypianiu oraz wspierają mocny, nieprzerywany sen.

Szóste Miejsce – Doppelherz Aktiv Na Sen Forte

Doppelherz Aktiv Na Sen Forte

Doppelherz Aktiv Na Sen Forte to tabletki uspokajające i nasenne w jednym. Charakteryzują się ciekawą, wzbogaconą o melatoninę kompozycją i wysokimi dawkami składników ziołowych.

We wnętrzu tabletek znajdziemy aż 200 mg wyciągu z szyszek chmielu i 100 mg wyciągu z melisy. Składniki te ukoją nasze nerwy, pomogą nam się zrelaksować i odegnają ciężkie myśli, a także wprowadzą nas w klimat senny wieczorową porą i ułatwią zasypianie. Interesującym dopełnieniem, jeśli chodzi o substancje ziołowe zawarte w tym preparacie, jest lawenda (30 mg), która, choć nie wszystkim to wiadome, również wykazuje właściwości wspomagające dobry sen.

Melatonina regulująca rytm okołodobowy i wspierająca zdrowy, głęboki sen jest kolejnym komponentem Doppelherz Aktiv Na Sen Forte. W składzie zagościł również magnez, którego niedobory często powodują poirytowanie, pogorszenie nastroju, obawę i napięcie, intensywniejsze odczuwanie stresu. W jednej tabletce znajdziemy 56 mg magnezu, co odpowiada 15% dobowego zapotrzebowania. Suplementacja będzie zatem sposobem na zredukowanie niedoboru tego cennego biopierwiastka, a zarazem metodą na kłopoty ze snem.

Siódme miejsce – Nervomix Forte

Nervomix Forte

Nervomix Forte to klasyczny lek ziołowy, którego formułę stanowi mikstura wyciągów ziołowych o właściwościach zwalczających napięcie, rozdrażnienie i niepokój, redukujących zbytnie pobudzenie emocjonalne oraz ułatwiających zasypianie. Chociaż nie ma w nim kluczowego składnika regulującego sen, czyli melatoniny, z uwagi na trafny dobór ekstraktów roślinnych o działaniu uspokajającym, jest to specyfik zdecydowanie wart uwagi, szczególnie w przypadku łagodniejszych zaburzeń snu.

Melisa, chmiel, dziurawiec, kozłek lekarski – ten kwartet ziół odpowiada za działanie nasenne i relaksujące tabletek Nervomix Forte. Preparat może być szczególnie przydatny w sytuacji, gdy problemy ze snem występują u nas sporadycznie, w sposób przejściowy i gdy są wynikiem jakiejś konkretnej sytuacji, która wywołała w nas silne emocje. Będzie również pomocny w stanach chwilowego stresu i przy tymczasowych zawirowaniach hormonalnych (np. nadchodząca miesiączka).

Tabletki nasenne bez recepty: ranking – podsumowanie

Suplementy i leki na sen bez recepty to bezpieczniejsza, zdrowsza i korzystniejsza dla naszego organizmu alternatywa dla leków nasennych na receptę. Występują w wielu wariantach, zawierają mniej lub więcej substancji czynnych, są słabsze lub mocniejsze, wykazują węższe lub szersze spektrum działań. Możemy zatem dobrze dobrać specyfik do naszych indywidualnych potrzeb bez sięgania po syntetyczne, niosące ryzyko uzależnienia leki psychotropowe.

Przedstawione w naszym rankingu środki nasenne bez recepty sprawdzą się zarówno w przypadku przewlekłych, jak i krótkotrwałych problemów ze snem. Na czele listy znalazł się preparat najwyższej jakości, który obok działania nasennego wykazuje właściwości antystresowe i który umożliwia powrót do doskonałej kondycji mentalnej.

Dla osób oczekujących od tabletek nasennych kompleksowego wsparcia dla obciążonej psychiki i skutecznej pomocy w naprawie rozregulowanego snu, produkt z pierwszego miejsca będzie najlepszą opcją wyboru. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie zaprezentowane preparaty są pomocne w niwelowaniu zaburzeń snu.

Źródła:

Czytaj więcej

1 komentarzy

słonecznik8585 19 marca 2021 - 20:37

Biorę Melatolin Plus od 2 tygodni i śpię dużo lepiej. Przede wszystkim zasypiam momentalnie po położeniu się do łóżka, a kiedyś wcale nie chciało mi się w nocy spać, tłukłam się z boku na bok z godzinę albo dłużej albo budziłam się w nocy lub nad ranem i już nie mogłam zasnąć dalej. Teraz już około 22 ogarnia mnie przyjemna senność, czasem głowa sama mi leci w dół 😉 Po 23 najczęściej chodzę spać i przesypiam przepisowe 8 godzin bez żadnych zakłóceń. Normalnie pamiętam swoje sny, a kiedyś prawie w ogóle ich nie miałam i nic nie pamiętałam. W związku z wysypianiem się samopoczucie w ciągu dnia mam teraz rewelacyjne 😀 Polecam.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie