Strona główna Zdrowie Tabletki nasenne bez recepty – ranking. Poznaj najlepsze preparaty przywracające dobry sen!

Tabletki nasenne bez recepty – ranking. Poznaj najlepsze preparaty przywracające dobry sen!

by Karolina Karo
1 komentarzy

Tabletki nasenne bez recepty to szeroka grupa preparatów bazujących na składnikach ziołowych, często uzupełnianych melatoniną, minerałami lub innymi elementami. Specyfiki te bez udziału uzależniających, syntetycznych substancji, za to w sposób zupełnie naturalny i zgodny z rytmem organizmu, regulują rytm snu i czuwania oraz przywracają głęboki, dobry sen.

Suplementy i leki nasenne bez recepty mogą wykazywać bardzo wysoką skuteczność, ale muszą być dobrze dobrane do rzeczywistych potrzeb naszego organizmu. Największym uznaniem cieszą się wieloskładnikowe preparaty, które obok działania nasennego wykazują właściwości antystresowe i przywracające spokój wewnętrzny. Dlaczego? Bo to właśnie stres i nerwy są głównymi sprawcami kłopotów ze snem. W naszym rankingu znajdziesz najlepiej skomponowane, silne tabletki nasenne bez recepty o dodatkowym działaniu antystresowym i regulującym nastrój. Niewątpliwie okażą się trafną odpowiedzią na twoje problemy!

Tabletki nasenne bez recepty: ranking (Top 5)

Pierwsze Miejsce – Melatolin Plus

Melatonin Plus

Liderem rankingu jest Melatolin Plus – środek nasenny bez recepty, którego kluczowym atutem jest bogaty, rozbudowany skład – nieporównywalnie silniejszy od konkurencyjnych preparatów. Wśród substancji aktywnych znajdziemy nie tylko najlepsze zioła uspokajające, relaksujące i przywołujące mocny, zdrowy sen, ale również regulujące rytm spania i czuwania aminokwasy oraz bardzo efektywne adaptogeny, które kompleksowo poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i usprawniają pracę psychiki.

Melatolin Plus, za pomocą unikalnego kompleksu składników w optymalnie dobranych dawkach, daje sposobność do szybkiego powrotu dobrego samopoczucia w każdym calu. Przywraca dobry sen w nocy, a jednocześnie eliminuje uczucie zmęczenia i znużenia w ciągu dnia. Polepszając jakość snu, wpływa korzystnie na pracę całego organizmu, sprawia, że lepiej się regenerujemy i możemy znacznie wydajniej funkcjonować, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i umysłowym.

Fachowo skomponowane tabletki na sen bez recepty Melatolin Plus doceni każdy, kto cierpi na zaburzenia snu, bez względu na to, w jaki sposób się one objawiają. Suplement będzie pomocny między innymi przy takich symptomach jak:

 • problemy z zasypianiem (przewracanie się z boku na bok, natłok myśli przed zaśnięciem skutkujący niemożnością wejścia w głęboki sen, stan odejścia uczucia senności w momencie zgaszenia światła i położenia się do łóżka);
 • budzenie się w nocy (przerywany, płytki sen i ciągłe pobudki w ciągu nocy, nagłe budzenie się z lękiem, przedwczesne budzenie się nad ranem, budzenie się w środku nocy zawsze o tej samej porze);
 • bezsenność, niespokojny sen, brak snu lub bardzo krótki sen, budzenie się na przykład po trzech godzinach i niemożność ponownego zaśnięcia;
 • budzenie się w stanie zmęczenia, braku energii i zapału do działania mimo przespanych kilku godzin;
 • zakłócenia rytmu snu i czuwania – senność i drzemanie w ciągu dnia, a pobudzenie, przypływ energii w nocy.

Złoty medalista naszego rankingu jest receptą na te i podobne problemy ze snem. Formuła Melatolin Plus została oparta na wysokiej jakości melatoninie będącej ekspertką od naprawiania naszego zegara biologicznego i przywracania prawidłowości w cyklu snu i czuwania.

Stosując Melatolin Plus, możemy zatem spodziewać się rychłego powrotu do normalnego, zrównoważonego rytmu dobowego, kiedy to wstajemy z łóżka wypoczęci i rześcy, jesteśmy pełni wigoru i czujemy się świetnie przez cały dzień, a gdy nastaje pora spania, stopniowo ogarnia nas przyjemne znużenie i senność. Następnie przesypiamy całą noc bez zakłóceń i znów budzimy się rześcy i wypoczęci.

Co ciekawe, Melatolin Plus może być bardzo pomocny dla osób, które zmieniają strefy czasowe albo pracują w systemie zmianowym. Nawet przy dużych zawirowaniach w rytmie dobowym i częstym zmienianiu pór, w których kładziemy się spać, Melatolin Plus minimalizuje dokuczliwe objawy, pozwalając łatwo dostosować się organizmowi do nowych godzin spania.

Ponieważ melatonina w preparacie Melatolin Plus została połączona z szeregiem innych, dobrze z nią współdziałających składników, możemy liczyć na bardzo zaawansowaną pomoc w zwalczaniu kłopotów ze snem i innych zakłóceń natury psychologicznej.

Oto pełna lista składników Melatolin Plus:

 • melatonina,
 • ekstrakt z melisy lekarskiej,
 • kwas gamma-aminomasłowy (GABA),
 • L-tryptofan,
 • L-teanina,
 • ekstrakt z słupków kwiatu szafranu,
 • ashwagandha,
 • ekstrakt z rumianku,
 • ekstrakt z szyszek chmielu,
 • witamina B6.

Aż 10 składników, w których nie brakuje najważniejszych aminokwasów regulujących sen i poprawiających jego jakość, najskuteczniejszych ziół o właściwościach kojących nerwy i regulujących nastrój oraz najbardziej cenionego roślinnego adaptogenu, czyli ashwagandhy, która zmniejsza odczuwanie stresu i przywraca wewnętrzny spokój.

Trzeba przyznać, że twórcy preparatu Melatolin Plus stanęli na wysokości zadania i zaproponowali naturalny lek na sen o wyjątkowo celnym składzie. Preparat skutecznie zwalcza skutki bezsenności, ale także, regulując poziom neuroprzekaźników odpowiedzialnych za stan odprężenia i senności, uderza w same przyczyny problemu.

Efekty działania Melatolin Plus, o których najczęściej mówią osoby stosujące kapsułki:

 • łatwe zasypianie, wchodzenie w głęboki sen zaraz po położeniu się do łóżka,
 • redukcja zjawiska budzenia się w nocy,
 • redukcja stresu, napięcia, lęku i niepokoju,
 • redukcja nadmiernego pobudzenia i gonitwy myśli utrudniającej zaśnięcie,
 • redukcja zjawiska przedwczesnego wybudzania, harmonijne przesypianie całej nocy,
 • lepsza kontrola nad nerwami i emocjami, większy dystans do problemów, a co za tym idzie – dobry, spokojny sen,
 • odprężenie i dobry nastrój,
 • złagodzenie dyskomfortu związanego z nieregularnym chodzeniem spać,
 • budzenie się z dobrym samopoczuciem, w stanie pełnej regeneracji.

Tutaj możesz zamówić Melatolin Plus

Drugie Miejsce – Forsen Forte z Melatoniną

Forsen Forte z Melatoniną

Znana i lubiana marka Olimp, specjalizująca się między innymi w dystrybucji suplementów diety dla osób aktywnych i odchudzających się, przygotowała także ciekawy specyfik dla osób borykających się z zaburzeniami snu.

Kapsułki Forsen, bo o nich mowa, dostępne są aktualnie w kilku opcjach, między innymi w wersji standardowej (zawierającej zestaw wyciągów roślinnych o działaniu nasennym, aminokwasy, magnez i witaminy z grupy B), a także w wersji Forte (w skład której wchodzi melatonina na sen, ekstrakty roślinne i witaminy). I właśnie tej drugiej odsłonie suplementu warto przyjrzeć się bliżej.

Dzięki zawartości melatoniny Forsen Forte stabilizuje rytm snu i czuwania, skraca czas zasypiania i poprawia jakość snu. Specyfik wyposażony jest także w magnez i witaminy z grupy B, które wykazują korzystny wpływ na pracę układu nerwowego, usprawniają pracę umysłu oraz uodparniają nas na zmęczenie psychiczne.

W składzie suplementu nie mogło również zabraknąć ziół o właściwościach uspokajających, tłumiących zdenerwowanie i napięcie oraz przywołujących sen, czyli melisy i chmielu. Zwieńczeniem składu jest ashwagandha, która sprawia, że jesteśmy odporniejsi na czynniki stresowe i łatwiej nam zachować wewnętrzną równowagę. Wszystkie te substancje czynne pomagają nam odzyskać zdrowy, dobry sen, a zarazem kompleksowo poprawiają nasze samopoczucie i kondycję nerwów.

Niestety wśród licznych plusów tabletek na sen Forsen Forte z Melatoniną jest także jeden minus – wersja Forte, choć została do niej dodana melatonina, równocześnie została pozbawiona niektórych składników, głównie aminokwasów takich jak GABA, który jest bardzo przydatny, jeśli chodzi o wyzwalanie uczucia spokoju, pogłębianie snu i przywracanie jego ciągłości. Nie zmienia to jednak faktu, iż Forsen Forte z Melatoniną to ciekawy specyfik dla osób narzekających na nieprzespane noce i płytki, niespokojny sen.

Trzecie Miejsce – Bicaps Melatonin+

Bicaps Melatonin+

Bicaps Melatonin+ to dostępne bez recepty kapsułki poprawiające jakość snu i ułatwiające zasypianie. Ich formuła opiera się na trzech substancjach, przy czym dwie z nich to ekstrakty ziołowe, a trzeci to melatonina w wysokiej dawce.

Pierwszym składnikiem z duetu ziołowego jest męczennica cielista (Passiflora incarnata). To ciekawa, chociaż stosunkowo rzadko stosowana w preparatach nasennych substancja, która poprzez pozytywny wpływ na psychikę, działanie uspokajające, przeciwdepresyjne i zmniejszające niepokój, przyczynia się również do złagodzenia problemów z zasypianiem i do poprawy jakości snu.

Drugi ziołowy element to ekstrakt z szyszek chmielu. Zawarta w nim lupulina wykazuje działanie nasenne i wyciszające nerwy. We współpracy z melatoniną chmiel i męczennica minimalizują napięcie i rozdrażnienie, odprężają, pomagają w zasypianiu oraz wspierają mocny, nieprzerywany sen.

Czwarte Miejsce – Doppelherz Aktiv Na Sen Forte

Doppelherz Aktiv Na Sen Forte

Doppelherz Aktiv Na Sen Forte to tabletki uspokajające i nasenne w jednym. Charakteryzują się ciekawą, wzbogaconą o melatoninę kompozycją i wysokimi dawkami składników ziołowych.

We wnętrzu tabletek znajdziemy aż 200 mg wyciągu z szyszek chmielu i 100 mg wyciągu z melisy. Składniki te ukoją nasze nerwy, pomogą nam się zrelaksować i odegnają ciężkie myśli, a także wprowadzą nas w klimat senny wieczorową porą i ułatwią zasypianie. Interesującym dopełnieniem, jeśli chodzi o substancje ziołowe zawarte w tym preparacie, jest lawenda (30 mg), która, choć nie wszystkim to wiadome, również wykazuje właściwości wspomagające dobry sen.

Melatonina regulująca rytm okołodobowy i wspierająca zdrowy, głęboki sen jest kolejnym komponentem Doppelherz Aktiv Na Sen Forte. W składzie zagościł również magnez, którego niedobory często powodują poirytowanie, pogorszenie nastroju, obawę i napięcie, intensywniejsze odczuwanie stresu. W jednej tabletce znajdziemy 56 mg magnezu, co odpowiada 15% dobowego zapotrzebowania. Suplementacja będzie zatem sposobem na zredukowanie niedoboru tego cennego biopierwiastka, a zarazem metodą na kłopoty ze snem.

Piąte miejsce – Nervomix Forte

Nervomix Forte

Nervomix Forte to klasyczny lek ziołowy, którego formułę stanowi mikstura wyciągów ziołowych o właściwościach zwalczających napięcie, rozdrażnienie i niepokój, redukujących zbytnie pobudzenie emocjonalne oraz ułatwiających zasypianie. Chociaż nie ma w nim kluczowego składnika regulującego sen, czyli melatoniny, z uwagi na trafny dobór ekstraktów roślinnych o działaniu uspokajającym, jest to specyfik zdecydowanie wart uwagi, szczególnie w przypadku łagodniejszych zaburzeń snu.

Melisa, chmiel, dziurawiec, kozłek lekarski – ten kwartet ziół odpowiada za działanie nasenne i relaksujące tabletek Nervomix Forte. Preparat może być szczególnie przydatny w sytuacji, gdy problemy ze snem występują u nas sporadycznie, w sposób przejściowy i gdy są wynikiem jakiejś konkretnej sytuacji, która wywołała w nas silne emocje. Będzie również pomocny w stanach chwilowego stresu i przy tymczasowych zawirowaniach hormonalnych (np. nadchodząca miesiączka).

Tabletki nasenne bez recepty: ranking – podsumowanie

Suplementy i leki na sen bez recepty to bezpieczniejsza, zdrowsza i korzystniejsza dla naszego organizmu alternatywa dla leków nasennych na receptę. Występują w wielu wariantach, zawierają mniej lub więcej substancji czynnych, są słabsze lub mocniejsze, wykazują węższe lub szersze spektrum działań. Możemy zatem dobrze dobrać specyfik do naszych indywidualnych potrzeb bez sięgania po syntetyczne, niosące ryzyko uzależnienia leki psychotropowe.

Przedstawione w naszym rankingu środki nasenne bez recepty sprawdzą się zarówno w przypadku przewlekłych, jak i krótkotrwałych problemów ze snem. Na czele listy znalazł się preparat najwyższej jakości, który obok działania nasennego wykazuje właściwości antystresowe i który umożliwia powrót do doskonałej kondycji mentalnej.

Dla osób oczekujących od tabletek nasennych kompleksowego wsparcia dla obciążonej psychiki i skutecznej pomocy w naprawie rozregulowanego snu, produkt z pierwszego miejsca będzie najlepszą opcją wyboru. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie zaprezentowane preparaty są pomocne w niwelowaniu zaburzeń snu.

Źródła:

Czytaj więcej

1 komentarzy

słonecznik8585 19 marca 2021 - 20:37

Biorę Melatolin Plus od 2 tygodni i śpię dużo lepiej. Przede wszystkim zasypiam momentalnie po położeniu się do łóżka, a kiedyś wcale nie chciało mi się w nocy spać, tłukłam się z boku na bok z godzinę albo dłużej albo budziłam się w nocy lub nad ranem i już nie mogłam zasnąć dalej. Teraz już około 22 ogarnia mnie przyjemna senność, czasem głowa sama mi leci w dół 😉 Po 23 najczęściej chodzę spać i przesypiam przepisowe 8 godzin bez żadnych zakłóceń. Normalnie pamiętam swoje sny, a kiedyś prawie w ogóle ich nie miałam i nic nie pamiętałam. W związku z wysypianiem się samopoczucie w ciągu dnia mam teraz rewelacyjne 😀 Polecam.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie