Strona główna Uroda Terapia komórkami macierzystymi jako metoda walki z łysieniem

Terapia komórkami macierzystymi jako metoda walki z łysieniem

by Karolina Karo
0 komentarzy

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych to jedna z najnowocześniejszych form terapii stosowana między innymi w zwalczaniu łysienia. Podobnie jak kuracja osoczem bogatopłytkowym, o której pisaliśmy w tym artykule, polega na wstrzykiwaniu pacjentowi w skórę głowy jego własnych komórek. Oto, co warto wiedzieć o leczeniu łysienia komórkami macierzystymi.

Na czym polega leczenie komórkami macierzystymi?

komorki macierzyste

Znajdujące obecnie zastosowanie w bardzo wielu gałęziach medycyny komórki macierzyste, to szczególne, niewyspecjalizowane komórki organizmu, mające zdolność przekształcania się we wszystkie typy komórek oraz w zasadzie nieograniczoną zdolność do podziału i odnawiania.

Leczenie łysienia przy ich udziale ma zadanie, podobnie jak w przypadku leczenia innego rodzaju uszkodzeń i zmian, wzbudzanie procesu regeneracji, poprzez pobudzanie komórek skóry głowy i wzrostu włosów. Co ważne, w ten sposób stymuluje się powstawanie nowych mieszków włosowych oraz mobilizuje uśpione cebulki.

Sam zabieg polega na pobraniu od pacjenta krwi i wyizolowaniu właściwych komórek, następnie wykonuje się ostrzykiwanie komórkami macierzystymi skóry głowy. Komórki macierzyste są izolowane dzięki bezpiecznej, zaawansowanej technologicznie metodzie. Zabieg ostrzykiwania wykonywany jest na ogól w znieczuleniu miejscowym.

Skuteczność leczenia komórkami macierzystymi

O ile mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego wymaga wykonania serii zabiegów, o tyle zastosowanie komórek macierzystych, działających intensywniej i szybciej, umożliwia osiągnięcie pożądanych rezultatów w wyniku jednego zabiegu. Wpływa on także pozytywnie na ukrwienie głowy, poprawia kondycję mieszków włosowych, co ma istotne znaczenie dla odbudowy owłosienia.

Mezoterapia komórkami macierzystymi jest szczególnie wskazana dla osób cierpiących na łysienie androgenowe, plackowate czy bliznowaciejące i w przypadku zaawansowanej utraty włosów.

Terapia komórkami macierzystymi – cena

Leczenie łysienia z wykorzystaniem komórek macierzystych pobieranych z krwi pacjenta to obecnie jedna z najbardziej skutecznych i nowoczesnych metod, niestety również jedna z najdroższych. Koszt pojedynczego zabiegu, na szczęście w tym przypadku jedynego, waha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie