Strona główna Zdrowie Tonosin – naturalny sposób na szumy w uszach

Tonosin – naturalny sposób na szumy w uszach

by Karolina Karo
5 komentarzy

Szumy w uszach to dokuczliwy i trudny do leczenia problem zdrowotny, który, według szacunków, dotyczy około 20% populacji. Nieprzyjemne zjawisko polegające na doświadczaniu nieistniejących faktycznie dźwięków, znacznie utrudnia normalne życie, prowadząc niekiedy do poważnych napięć nerwowych i psychicznych. Istnieje kilka metod leczenia tej przypadłości, między innymi podawanie leków przeciwzapalnych, terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej, wreszcie psychoterapia. Pomóc możemy sobie również we własnym zakresie stosując taki preparat do uszu, jak Tonosin, o specjalnie opracowanej, innowacyjnej formule.

Przyczyny występowania szumów usznych

Zjawisko akustyczne pojawiających się w uszach dźwięków nie mających żadnego realnego źródła, nie stanowi, ściśle rzecz biorąc, konkretnej jednostki chorobowej. Jest jednak na tyle męczące, że może wywoływać rozdrażnienie, niepokój, a nawet depresję.

Nie da się bowiem normalnie funkcjonować, jeśli przez dłuższy czas słyszymy natarczywe szumy, trzaski, buczenie, gwizdy, dzwonienie, czy inne tego rodzaju doznania słuchowe. Trudno się na czymkolwiek skoncentrować, nie sposób pracować, odpoczywać, zasnąć. Jeśli do tego mamy świadomość, że tego rodzaju dolegliwości mogą być sygnałem poważnej choroby, trudno jest spokojnie żyć.

Na szczęście, mimo iż mechanizm powstawania szumów usznych nie do końca został zbadany, wiadomo, że 80% przypadków to rezultat niewielkich, ale nieodwracalnych zmian w uchu wewnętrznym, polegających na uszkodzeniu komórek słuchowych w ślimaku. Pozostałe sytuacje mogą być pochodną cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia, chorób tarczycy, niewydolności nerek, jednak u zdecydowanej większości osób objawy wynikają z niegroźnych dla zdrowia procesów degeneracyjnych.

Trudno jest jednoznacznie zdefiniować genezę i charakter niepożądanych i złudnych sygnałów akustycznych, ponieważ powstawanie szumów usznych jako efektu zmian komórek słuchowych, jest zjawiskiem złożonym. Tak zwana przeczulica słuchowa to wynik nieprawidłowej aktywności układu nerwowego w przewodzie słuchowym. Neurony błędnie interpretują pewne sygnały jako dźwięki, wzmacniając je i wywołując określone reakcje. W rezultacie słyszymy odgłosy, które realnie nie istnieją, a które sprawiają nam duże kłopoty.

Jak sobie radzić z niechcianymi odgłosami?

Jeśli wiemy, że geneza dolegliwości nie ma charakteru stricte chorobowego, można spróbować domowych sposobów. Największym problemem zdaje się kwestia porządnego nocnego odpoczynku. Gdy w zaśnięciu przeszkadza nam dojmujący dźwięk, należy się przede wszystkim wyciszyć i myśleć o czymś przyjemnym. Nie zasypiać w kompletnej ciszy, najlepiej włączyć cichutko radio, niech gra przez całą noc. Natomiast nie należy stosować stoperów, ponieważ one i tak nie pomogą, a nawet mogą dodatkowo wzmagać niechciane efekty akustyczne.

W ciągu dnia, jeśli nie chcemy korzystać z silnych środków farmakologicznych, a wszyscy wiemy, że ich zażywanie nie jest dobre dla organizmu, trzeba sięgnąć po specyfiki o działaniu zewnętrznym. Taką naturalną metodę zwalczania uporczywych doznań słuchowych proponuje producent preparatu o nazwie Tonosin, kropli do uszu o starannie przemyślanej, kompleksowej formule.

Krople na szumy uszne Tonosin

Tonosin – właściwości specyfiku

Według opinii twórców tej nieinwazyjnej metody leczenia przeczulicy słuchowej, jej główną zaletą jest fakt równoczesnego oddziaływania na trzech płaszczyznach. Mianowicie:

  • Preparat uderza bezpośrednio w dokuczliwe objawy, ponieważ wzmacnia barierę dzielącą autentycznie słyszalne dźwięki, od tych, które są rezultatem zaburzeń układu nerwowego i te drugie z czasem skutecznie neutralizuje aż do ich całkowitego zaniku.
  • Redukując zakłócenia i usprawniając przepływ krwi przez znajdujące się w uchu wewnętrznym naczynia krwionośne, Tonosin istotnie poprawia jakość słuchu.
  • Z kolei wzmacniając w dużym stopniu kanał doprowadzający fale akustyczne do błony bębenkowej i zapobiegając uszkodzeniu komórek ucha wewnętrznego przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład hałasem, specyfik znacząco ochrania cały układ słuchowy.

ZAMÓW TONOSIN TERAZ

Tonosin – skład preparatu

O wyjątkowości i efektywności Tonosinu decyduje jego wyjątkowa kompozycja – naturalnych składników o znanych i potwierdzonych empirycznie właściwościach. Są to:

  • Miłorząb japoński – pobudza włókna nerwowe odpowiedzialne za przenoszenie realnych bodźców akustycznych, minimalizując jednocześnie subiektywnie odczuwane szumy w uszach. Zarazem, regulując przepływ krwi i lepiej ją natleniając, poszerza naczynia krwionośne, przyczyniając się do prawidłowego słyszenia. Oprócz tego miłorząb japoński korzystnie oddziałuje na inne aspekty zdrowia organizmu, mianowicie spowalnia procesy starzenia, dobrze wpływa na kondycję skóry, obniża poziom cholesterolu. Roślina zawiera aż 60 substancji czynnych pozytywnie wpływających na organizm.
  • Cynk – analogicznie jak miłorząb japoński, cynk wzmacnia i pobudza włókna nerwowe oraz poszerza naczynia krwionośne i usprawnia przepływ krwi, przez co przyczynia się do likwidacji nieprzyjemnych doznań słuchowych. Poza tym pierwiastek ten pełni wiele różnych funkcji w rozmaitych procesach metabolicznych, między innymi uczestniczy w syntezie hormonów oraz przemianie węglowodanów, tłuszczów i białek, wpływa na lepszą sprawność intelektualną, łagodzi podrażnienia skóry.
  • Magnez – ma istotny wpływ na pracę całego układu nerwowego, w tym prawidłowe funkcjonowanie aparatu słuchowego oraz funkcje psychiczne, takie jak pamięć, koncentracja, kojarzenie. Wpływa też na system immunologiczny i tarczycę, chroni przed toksynami, a w połączeniu z witaminą D zapobiega osteoporozie.
  • Pirydoksyna, czyli witamina B6 – korzystnie oddziałuje na układ nerwowy zapobiegając kłopotom ze słyszeniem: osłabieniu słuchu i przeczulicy słuchowej. A ponieważ witamina B6 wspiera także przepływ krwi, oprócz wspomnianych właściwości, jest też przydatna w leczeniu nadciśnienia, które może być jedna z przyczyn szumów w uszach.
  • Witamina B12 – tak jak inne witaminy z grupy B, kobalamina, czyli B12, jest niezbędna dla prawidłowego działania układu nerwowego. Stymuluje produkcję czerwonych krwinek, wzmacnia układ odpornościowy, uczestniczy w przemianie materii, zapobiega wielu chorobom, w tym problemom ze słuchem.

Tonosin – działanie i efekty stosowania kropli

Nowy preparat daje nadzieję wszystkim tym, którzy musieli do tej pory znosić dokuczliwe skutki przeczulicy słuchowej, w postaci szumów, gwizdów, dudnienia czy dzwonienia, bez konieczności przyjmowania silnych leków czy poddawania się bolesnym zabiegom.

Innowacyjna formuła kropli Tonosin sprawia, że lepiej odróżniamy dźwięki pozorne od realnych, co więcej, te pierwsze stopniowo zanikają aż do całkowitego ustąpienia.

Tonosin, zdaniem twórców, poprzez poprawę ukrwienia naczyń w uchu wewnętrznym oraz wzmocnienia kanału doprowadzającego sygnały akustyczne do błony bębenkowej, ma także inne korzystne oddziaływania.

Polepsza mianowicie jakość słuchu, zapobiega degeneracji komórek słuchowych oraz chroni cały aparat słuchu. Producent zapewnia, że stosując dwie, trzy krople dziennie, już w ciągu paru dni zauważymy wyraźną redukcję niechcianych dźwięków, a po dwóch tygodniach nasz słuch zauważalnie się poprawi, a zakłócenia ustąpią.

Tonosin – opinie osób, które już stosowały krople

Specyfik jest polecany przede wszystkim przez specjalistów z zakresu medycyny naturalnej jako bezpieczny, nieinwazyjny i skuteczny środek znajdujący zastosowanie nie tylko w leczeniu przeczulicy słuchowej, ale także w profilaktyce wszelkich dolegliwości narządu słuchu.

Tonosin cieszy się też pozytywną opinią wśród pacjentów. Większość z nich podkreśla znaczącą różnicę jakościową między poprzednim stanem, a obecnym, kiedy to zaczęli stosować krople Tonosin. Niektórzy entuzjastycznie wręcz piszą o całkowitym zniknięciu wszelkich dokuczliwych dźwięków oraz znacznej poprawie samego słyszenia. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa metoda zwalczania szumów usznych okaże się korzystna dla wszystkich pozostałych pacjentów.

Gdzie kupić preparat?

Najprościej i najbezpieczniej jest skorzystać bezpośrednio ze strony producenta. W ten sposób kupimy preparat taniej (można skorzystać z promocji), a ponadto z gwarancją oryginalności produktu.

Krople na przeczulicę słuchową Tonosin

ZAMÓW TONOSIN TERAZ

Czytaj więcej

5 komentarzy

Milena_P 11 kwietnia 2020 - 14:16

Bardzo skuteczne te krople. To była moja ostatnia deska ratunku na te cholerne szumy uszne 😛 Myślałam, że nic już nie pomoże, a imałam się różnych domowych sposobów, preparatów z apteki, tabletek, nic nie pomagało. Tonosin zadziałał po paru dniach, chociaż już po pierwszym razie zauważyłam lekkie stłumienie szumów, były mniej intensywne. Natomiast po kilku dniach całkiem zniknęły.

Odpowiedź
MaryRose 14 kwietnia 2020 - 20:18

Mnie też pomogły. Byłam z tym u lekarza, ale nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Zalecił zmianę trybu życia i kazał się mniej denerwować i unikać stresu. To chyba właśnie na tle nerwowym miałam te szumy, a częściej niż zwykłe szumy towarzyszyło mi piszczenie i dzwonienie w uszach. Było to bardzo dokuczliwe. Znalazłam parę domowych sposobów, ale średnio pomogły. Po Tonosinie stopniowo dolegliwości ustąpiły 🙂 Muszę powiedzieć że to wieka ulga nie słyszeć już tych dziwnych dźwięków 🙂

Odpowiedź
Ameba 16 kwietnia 2020 - 15:10

MaryRose – wszystko zupełnie jak u mnie. Przyczyny i objawy identyczne. Po kroplach Tonosin po szumach i dzwonieniu ani śladu. Z tym, że ja razem z Tonosinem zastosowałam kurację antystresową i antynerwicową 😉 Stosowałam (i nadal stosuję) suplement na redukcję stresu i nerwów, odpoczywam codziennie przy muzyce medytacyjnej, wieczorem przed spaniem czytam lekką literaturę… Polecam zarówno Tonosin, jak i wymienione sposoby 🙂

Odpowiedź
IzaSzyszka 24 kwietnia 2020 - 10:29

Właśnie myślę nad zakupem. Szukam dobrego sposobu na szumy uszne. Nie mogę spać ani na niczym się skupić, bo ciągle słyszę te piski albo dziwne dudnienie w uszach. To coraz bardziej nie do zniesienia. Nic mi fizycznie nie dolega, a takie objawy mnie nękają. Albo to wynik stresu, który przyznam ostatnio mnie nie omija, albo jakaś ukryta tajemnicza choroba.

Odpowiedź
Bonsai9 27 kwietnia 2020 - 17:32

IzaSzyszka – myślę, że jednak to może być wynik stresu i zwiększonej aktywności nerwowej bardziej niż tajemniczej choroby 😉 Tonosin skutecznie redukuje szumy, piski, dzwonienie itp. (używam od paru tygodni i chwalę sobie 🙂 ) ale pomyśl też o mniej stresowym trybie życia, bo przewlekły stres może powodować wiele problemów zdrowotnych.

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie