Strona główna Zdrowie VaricOff – zwalcz ciężkość nóg, obrzęki i pajączki naczyniowe za pomocą wyjątkowej kompozycji 6 składników

VaricOff – zwalcz ciężkość nóg, obrzęki i pajączki naczyniowe za pomocą wyjątkowej kompozycji 6 składników

by Karolina Karo
3 komentarze

Zmęczone, bolące, ciężkie nogi? Opuchnięcia, pajączki, żylaki? VaricOff to wieloskładnikowy preparat w kremie stanowiący remedium na zaburzenia krążenia w kończynach dolnych i wynikające z nich dokuczliwe objawy. VaricOff zawiera w składzie ekstrakt z kasztanowca i inne substancje aktywne należące do ścisłej czołówki pogromców dolegliwości ze strony układu krwionośnego. VaricOff poprawia kondycję żył, eliminuje ciężkość nóg, pomaga też pozbyć się nieestetycznych pajączków naczyniowych. Wszystko, by pomóc nam odzyskać nienaganną kondycję nóg i przywrócić im ładny, atrakcyjny wygląd.

VaricOff – koniec z problemami żylnymi nóg!

Osłabienie naczyń żylnych i zaburzenia krążenia w nogach, a co za tym idzie zastój krwi w żyłach, to bezpośrednia przyczyna problematycznych objawów na czele z ciężkością i obrzmiałością nóg oraz pojawiającymi się w coraz większych ilościach pajączkami. VaricOff został skomponowany pod kątem wzmacniania i poprawy pracy żył oraz usprawniania przepływu krwi, co docelowo prowadzi do redukcji męczących przypadłości.

VaricOff

Stosując systematycznie VaricOff, sukcesywnie wracamy do dobrej kondycji nóg, zarówno w sensie dogłębnym (wzmocnienie i lepsze funkcjonowanie naczyń krwionośnych, pobudzenie krążenia), jak i powierzchownym (wyrównanie kolorytu skóry na nogach, zdrowszy wygląd skóry, wyraźne zmniejszenie widoczności drobnych żyłek, jak i większych żył).

Bogaty skład VaricOff oraz jego rozliczne właściwości sprawiają, że preparat kompleksowo regeneruje zmęczone, obolałe, skłonne do puchnięcia i powstawania pajączków nogi, dlatego warto go wypróbować bez względu na przyczynę naszych dolegliwości.

Pajączki, obrzęki, skurcze, nogi jak z kamienia – przyczyny i sposoby zwalczania męczących dolegliwości

Najczęstsze przyczyny zaburzeń obiegu krwi i będących ich konsekwencją pajączków, żylaków oraz uczucia obolałych, ciężkich, obrzmiałych nóg to:

 • siedzący tryb życia, mało aktywności fizycznej, długotrwały bezruch,
 • wielogodzinne pozostawanie w pozycji siedzącej lub stojącej,
 • nadwaga, otyłość,
 • częste noszenie butów na wysokim obcasie,
 • chodzenie w niewygodnych lub za ciasnych butach,
 • noszenie zbyt ciasnych spodni, rajstop, podkolanówek, skarpet,
 • przeciążenie nóg wynikające np. z dźwigania ciężarów albo zbyt intensywnych ćwiczeń siłowych,
 • nadmierne spożywanie soli i niewystarczające nawodnienie ciała (sprzyja to zatrzymywaniu wody w organizmie, nasilaniu się obrzęków i powstawaniu uczucia ciężkich nóg),
 • zaburzenia hormonalne,
 • czynniki dziedziczne.

Problemy żylne kończyn dolnych, jeśli są lekceważone, nasilają się, prowadząc do przewlekłej niewydolności żylnej i ciągłego pogłębiania się żylaków. Ważne zatem, abyśmy zaczęli działać od razu po tym, jak zauważymy u siebie takie objawy jak: obrzęki, obolałość, mrowienie, drętwienie, kurcze, ciężkość nóg, a także zmiany na skórze nóg – pajączki naczyniowe, brązowe przebarwienia lub miejscowo poszerzone, uwypuklone, poskręcane żyły.

W jaki sposób możemy przeciwdziałać tym symptomom i zastopować rozwój niewydolności żylnej? Najskuteczniejszą drogą jest systematyczne stosowanie specjalnych maści lub kremów bogatych w substancje wzmacniające naczynia krwionośne i zwiększające ich przepustowość. Pomocne mogą być również suplementy diety redukujące problemy żylne i kompleksowo wspierające zdrowie nóg (np. Varicorin).

nogi w tenisówkach

Wiele może dać nam także modyfikacja trybu życia pod kątem zwiększenia aktywności fizycznej – im więcej się ruszamy i im intensywniej pracują mięśnie naszych nóg, tym lepszy obieg krwi i lepsza praca naczyń krwionośnych.

Doskonałe dla zdrowia nóg są chociażby ćwiczenia na stepperze, step aerobic, pływanie, taniec, jazda na rowerze, nordic walking, treningi na orbitreku, chodzenie lub trucht po bieżni treningowej, szczególnie ustawionej w pozycji lekko skierowanej ku górze. Poszukując ulgi dla ciężkich, bolących, obrzękniętych nóg, można też korzystać z pobudzających krążenie masaży i kąpieli stóp.

Co ważne, jeśli nasza praca zawodowa wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem, staniem albo generalnie częstym przebywaniem w niedogodnej pozycji, warto co jakiś czas robić sobie krótką przerwę na „rozruszanie”, w trakcie której zrobimy sobie mały spacer albo wykonamy kilka drobnych ćwiczeń poprawiających przepływ krwi w kończynach dolnych (np. dreptanie w miejscu, lekkie przysiady, wspinanie na palce, krążenia stopami w stawach skokowych itp.).

Warto również lekko zmodyfikować codzienną dietę, zwiększając ilość żywności sprzyjającej dobremu krążeniu oraz zdrowiu żył (przeczytaj także: Dieta na żylaki). Rekomendowane jest ponadto zerwanie z niekorzystnymi dla układu naczyniowego nawykami, takimi jak: długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji, zakładanie nogi na nogę, częste chodzenie w zaburzającej krążenie odzieży lub obuwiu.

Bez względu na to, czy w mniejszym, czy w większym stopniu skorzystamy z powyższych wskazówek, priorytetem powinno być dla nas zastosowanie dobrze wchłanialnego, docierającego do głębi tkanek preparatu miejscowego, takiego jak VaricOff, który dzięki zawartości silnie skoncentrowanych substancji czynnych, wspomaga pracę układu żylnego, zwiększa szczelność naczyń krwionośnych i przeciwdziała zastojowi krwi.

VaricOff – skład preparatu. Wyjątkowy zestaw substancji ukojeniem dla zmęczonych, ciężkich nóg

VaricOff

Pośród dostępnych w sprzedaży preparatów o działaniu niwelującym ciężkość nóg oraz inne problemy o charakterze krążeniowym, VaricOff wyróżnia się bardzo ciekawym składem. Stanowi on połączenie najcenniejszych bioflawonoidów regenerujących naczynia krwionośne i zapobiegających zaburzeniom obiegu krwi oraz wyciągów z roślin leczniczych, które słyną w ziołolecznictwie ze swych znakomitych właściwości kojących, łagodzących, redukujących nadmierne ciśnienie i obrzęk, obkurczających naczynka, a także zmniejszających widoczność niedoskonałości skórnych.

Oto dokładny skład preparatu:

 • Ekstrakt z kasztanowca – nie bez przyczyny składnik ten pojawia się w zdecydowanej większości preparatów zwalczających zaburzenia krążenia w nogach i redukujących problemy żylne. Wyciąg z kasztanowca z wysoką skutecznością poprawia przepływ krwi i przeciwdziała jej cofaniu się, a w konsekwencji przeciążeniu żył. Wzmacnia naczynia krwionośne, przywraca im dobrą elastyczność, spłyca żylaki i pajączki na nogach oraz zmniejsza ich widoczność.
 • Diosmina – poprawia funkcjonowanie układu krążenia, wzmacnia żyły i usprawnia ich pracę, eliminując zjawisko zastoju krwi. Chroni naczynka krwionośne i przeciwdziała pękaniu ich ścianek, a co za tym idzie minimalizuje pajączki i przebarwienia na skórze. Wykazuje działanie przeciwobrzękowe, poprawia przepływ krwi i limfy, przynosi ulgę ciężkim, zmęczonym, narażonym na duży wysiłek nogom.

ZAMÓW VARIC OFF TERAZ

 • Hesperydyna – poprawia kondycję kruchych, słabych naczyń krwionośnych, uszczelnia je, zapobiega rozszerzaniu i pękaniu oraz zwiększa ich przepustowość. Hamuje rozwój pajączków podskórnych i żylaków. Zapobiega powrotowi krwi do kończyn dolnych, stymuluje krążenie, zmniejsza opuchliznę, wzmaga efekt lekkich, wypoczętych nóg.
 • Trokserutyna – niweluje zaburzenia krążenia żylnego, wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia przepływ krwi, zapobiega tworzeniu się zmian naczynkowych na skórze. Redukuje obrzęki, przeciwdziała zmęczeniu i bólom nóg.
 • Wyciąg z arniki – wzmacnia, uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne, pomaga likwidować pajączki i zaczerwienienia, przywracając skórze jednolity koloryt. Arnika wykazuje także doskonałe właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Przynosi ulgę zmęczonym nogom, redukuje obrzmienia i bóle. Zmniejsza uczucie rozpierania i nadmiernego napięcia w kończynach dolnych.
 • Wyciąg z babki lancetowatej – działa osłonowo na naczynia krwionośne, zmniejsza ich kruchość i przepuszczalność. Wspomaga krążenie krwi, łagodzi zmiany żylakowe. Wywiera dodatni wpływ na kondycję skóry, przywracając jej gładkość, elastyczność i zrównoważony, zdrowy koloryt.

VaricOff – efekty stosowania

VaricOff

VaricOff pozwoli nam znowu cieszyć się nienaganną pracą i sprawnością nóg, a także ich atrakcyjnym wyglądem. Najlepsze rezultaty uzyskamy, wcierając preparat codziennie, minimum przez 2-3 tygodnie. Efekty, na jakie możemy liczyć przy regularnym stosowaniu to:

 • redukcja wcześniej powstałych pajączków naczyniowych oraz zahamowanie powstawania kolejnych,
 • zmniejszenie widoczności żylaków,
 • usprawnienie krążenia w kończynach dolnych, kompleksowa poprawa kondycji żył i drobnych naczyń krwionośnych,
 • ogólna poprawa wyglądu nóg będąca rezultatem zmniejszenia zmian naczyniowych i wszelkich przebarwień, przywrócenia jednolitego odcienia skóry oraz lepszego przepływu krwi i lepszego odżywienia skóry,
 • redukcja skurczów, mrowienia, drętwienia i swędzenia skóry w obrębie nóg,
 • brak uczucia zmęczenia i obolałości nóg nawet po ciężkim dniu,
 • zamiast efektu ciężkich nóg, efekt lekkich, wypoczętych nóg i pełen komfort zarówno podczas chodzenia, jak i siedzenia czy leżenia.

VaricOff – opinie

VaricOff krem na zmęczone, ciężkie nogi

Bardzo dobrze oceniają VaricOff kobiety, które przez nieestetyczne pajączki czy poszerzone żyły, wstydziły się odsłaniać swoje nogi i nawet w czasie upałów korzystały z długich spódnic lub spodni. Ponieważ za sprawą VaricOff udało im się zredukować niedoskonałości, teraz mogą eksponować swoje nogi, kiedy tylko mają na to ochotę.

To oczywiście niejedyne komentarze o VaricOff. Opinie na temat tego środka koncentrują się również na kwestii jego dodatniego wpływu na pracę nóg i zdolności do eliminacji dokuczliwych dolegliwości. Wiele osób na co dzień narażonych na wielogodzinne siedzenie, stanie lub chodzenie rekomenduje ten produkt, uznając go za antidotum na zmęczone, ciężkie, bolące nogi. Według nich VaricOff likwiduje wszystkie uporczywe objawy, przywraca dobre samopoczucie i pełen komfort, pozwala lepiej funkcjonować w życiu zawodowym i prywatnym.

Zakupu VaricOff można dokonać przez stronę internetową produktu: www.varicoff.pl. Co ciekawe, spotkamy się tam z atrakcyjnymi rabatami, które można uzyskać, kupując od razu 2 lub 3 opakowania.

Varicoff krem na zmęczone, ciężki nogi

ZAMÓW VARIC OFF TERAZ

Źródła:

Czytaj więcej

3 komentarze

Bernadeta7 19 stycznia 2021 - 21:16

Ostatnio nasiliły mi się pajączki na nogach, są już w wielu miejscach, a kiedyś tylko jeden czy dwa na udzie. Teraz zauważyłam też pod kolonami, na wewnętrznej stronie łydek, na kostkach. Zaczyna to wyglądać fatalnie, więc postanowiłam działać… Na fachowe zabiegi na chwilę obecną mnie nie stać, więc zostają kremy, żele, suple, dieta, ćwiczenia…

Odpowiedź
Magdzik 20 stycznia 2021 - 15:59

Mam identycznie z tymi pajączkami. Myślę, że to wina pracy – 8 godzin praktycznie w jednej pozycji. Ostatnio częściej też odczuwam ciężkość i bóle nóg – przyznam, że jest to bardzo męczące i doskwierające, szczególnie jak po pracy mam jeszcze gros obowiązków do wypełnienia, a zmęczenie nóg dokucza… Zaczęłam robić ćwiczenia i masaże nóg i przymierzam się do kupna VaricOff. Podobno przynosi ulgę w bólach i ciężkości, no i na pajączki dobrze działa 🙂

Odpowiedź
Patrycja4114 26 stycznia 2021 - 19:33

Magdzik – jeśli się jeszcze przymierzasz do zakupu i jeszcze go nie dokonałaś, to polecam zrobić to jak najszybciej 😉 Zaraz odczujesz dużą ulgę. Stosuję VaricOff od 3 tygodni i jest o niebo lepiej. Też mam problem z bólami i ciężkością nóg ze względu na pracę – bardzo dużo stania na nogach albo chodzenia (najczęściej w butach na obcasach). Najpierw stosowałam VaricOff tylko po pracy – dawało się odczuć ulgę, zmęczenie nóg odchodziło. Potem zaczęłam smarować też rano, przed pracą. Dało to bardzo dobry efekt, bo nogi lepiej pracują, poprawiło się krążenie, po 8 godzinach wcale nie są tak zmęczone, jak kiedyś, nie puchną, nie sprawiają wrażenia, jakby były z kamienia. Nie odczuwam już też skurczów. Polecam 🙂

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie