Strona główna Zdrowie Varicosen, czyli reduktor żylaków i efektu „ciężkich nóg” w kapsułkach

Varicosen, czyli reduktor żylaków i efektu „ciężkich nóg” w kapsułkach

by Karolina Karo
11 komentarzy

Żylaki to wyjątkowo dokuczliwa i nieestetyczna przypadłość, dotykająca głównie kobiet. Jest to również poważny problem zdrowotny, ponieważ nieleczone żylaki mogą prowadzić do niewydolności żylnej, zapalenia żył głębokich, a nawet kończących się śmiercią zatorów. Istnieje preparat, który w znacznym stopniu poprawia krążenie w obrębie kończyn dolnych, likwiduje uczucie „ciężkich nóg” oraz redukuje żylaki i pajączki naczyniowe. Nazywa się Varicosen.

Jak powstają żylaki?

kobieta bada swoje nogi

Spowodowane niewydolnością krążenia żylaki to rozszerzone i powiększone żyły powierzchniowe, występujące zazwyczaj na kończynach dolnych, chociaż mogą pojawiać się też w odbycie lub przełyku. Ciśnienie krwi ograniczonej w swobodnym przepływie przez żyły wzrasta, co skutkuje rozpychaniem i twardnieniem żył w miejscach blokowania przepływu. Początkowo powstawanie żylaków może przebiegać niezauważalnie, a pierwsze niepokojące sygnały zaburzeń krążenia to uczucie ciężkich nóg, obrzęk wokół kostek, skurcze lub bóle łydek, nieustanna konieczność poruszania nogami podczas siedzenia.

Pierwsze widoczne z kolei objawy to pojawienie się tzw. pajączków, czyli popękanych naczynek krwionośnych w okolicach kostek lub stóp oraz coraz bardziej wyraźne żyły. Przyczyny występowania żylaków mają często podłoże genetyczne, ich powstawaniu sprzyjają też choroby układu krążenia, ciąża, otyłość i siedzący tryb życia, zapalenia żył, urazy. Szacuje się, że problem niewydolności żylnej dotyczy połowy dorosłych Polaków, a ryzyko ich pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem.

Sposoby leczenia żylaków

Analogicznie jak w przypadkach innych chorób, aktualna pozostaje dewiza: lepiej zapobiegać niż leczyć. Aktywny styl życia, a przede wszystkim zapewnienie nogom poprzez odpowiednie ćwiczenia swobodnego przepływu krwi, właściwa dieta zawierająca witaminy i antyoksydanty, wreszcie unikanie wysokich obcasów, mogą uchronić nas przed groźną i nieestetyczną przypadłością. Jeżeli jednak stało się już najgorsze i na naszych nogach pojawiły się brzydkie zmiany, trzeba działać bardziej zdecydowanie.

W zaawansowanym stadium wiele osób rezygnuje ze stosowania maści czy innych preparatów, decydując się na interwencję chirurga naczyniowego. Lekarz może usunąć żylaki poprzez jeden z następujących zabiegów:

  • obliterację, polegającą na kilkukrotnym ostrzykiwaniu żył specjalnym płynem
  • operację przy użyciu lasera, polegającą na obkurczeniu i zamknięciu żyły
  • usunięcie żylaków przy pomocy pary wodnej
  • operację chirurgiczną, polegającą na nacinaniu skóry i usuwaniu chorych żył

W każdym przypadku mamy do czynienia z mniej lub bardziej, ale jednak inwazyjną i niosącą pewne ryzyko metodą. Tymczasem na rynku pojawił się właśnie nowatorski produkt umożliwiający pozbycie się żylaków bez konieczności jakichkolwiek zabiegów. Chodzi o Varicosen, specyfik przywracający prawidłowe krążenie i wybitnie wspomagający likwidację zaistniałych już zmian.

Varicosen kapsułki na żylaki

ZAMÓW VARICOSEN TERAZ

Varicosen – działanie

Aby usprawnić szwankujące krążenie krwi w żyłach, nie wystarczy, niestety, sama dieta i aktywność fizyczna czy rehabilitacja, potrzebny jest silny bodziec wspierający rozszerzenie naczyń krwionośnych. Varicosen to preparat, którego formuła ma ogromne znaczenie dla radykalnego udrożnienia żył, wzmocnienia ścianek naczyń krwionośnych i ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami w przyszłości. Starannie dobrana kompozycja poszczególnych substancji wspiera funkcjonowanie całego układu krwionośnego, pomaga w zwalczaniu istniejących żylaków i zapobiega ich powstawaniu.

Systematyczne stosowanie Varicosenu minimalizuje uczucie „ciężkich nóg”, znacząco wpływa na poprawę krążenia i sprawności ruchowej, pomaga usunąć obrzęki, wspiera likwidację żylaków i popękanych naczynek, przyczynia się do odżywienia komórek układu krwionośnego i wzmocnienia ścianek naczyń, co ma zasadniczy wpływ na prawidłowy przepływ krwi. Wszystko to można osiągnąć bez ryzykownych i bolesnych zabiegów.

Varicosen – skład preparatu

Innowacyjna kompozycja poszczególnych składników opracowana została w ten sposób, aby wchodzące w skład preparatu substancje uzupełniały się i wspierały wzajemnie swoje oddziaływanie.

Są to:

  • L-Tauryna – organiczny związek chemiczny należący do aminokwasów biogennych. Występuje w wielu narządach i tkankach, pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Pomaga między innymi obniżyć ciśnienie krwi, wzmacnia pracę serca, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i wpływa na redukcję stanów zapalnych w naczyniach, odbudowuje nabłonek żył.
  • Alfaketoglutaran argininy, oznaczany skrótem AAKG – połączenie argininy i soli kwasu glutarowego. Rolą tej substancji jest przede wszystkim lepsze wchłanianie ważnej dla organizmu argininy, która nie tylko rozszerza naczynia krwionośne, ale także wpływa na zmniejszenie lepkości ich ścianek. W ten sposób usprawnia krążenie, co ma istotny wpływ na eliminowanie ryzyka żylaków oraz zapobiega chorobom układu krążenia, takim jak zawały czy miażdżyca.

Oprócz tych dwóch głównych składników, na formułę preparatu składają się jeszcze inne substancje aktywne, które wzmacniają jego działanie, mianowicie:

  • L-Tyrozyna – stymulująca organizm do wytwarzania dopaminy i adrenaliny, co ma bezpośredni wpływ na pracę układu krwionośnego.
  • Jabłczan kreatyny – wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, pozytywnie oddziałuje na stan naczyń krwionośnych.
  • Ekstrakt z buraka – poprawia i usprawnia przepływ krwi, przez co ma wpływ na obniżenie ciśnienia.

Varicosen – opinie użytkowników

Większość zamieszczanych w sieci opinii ma charakter pozytywny. Użytkownicy podkreślają bezpieczeństwo stosowania produktu i jego skuteczność nie tylko jeśli chodzi o walkę z żylakami, ale także w poprawie ogólnej kondycji i samopoczucia. Wiele osób sięga po Varicosen profilaktycznie, zanim rozwiną się zmiany chorobowe, co znacznie zwiększa jego efektywność.

Varicosen – gdzie można go kupić?

Varicosen tabletki na żylaki

Mamy do czynienia z nowym, najwyższej jakości produktem o potwierdzonej skuteczności, dlatego najlepiej zakupić go przez stronę dystrybutora, aby uniknąć ewentualnych podróbek.

Ta metoda zakupu jest tym bardziej korzystna, że w ten sposób możemy skorzystać ze znacznego rabatu, co wobec w pełni uzasadnionej dla takiego preparatu wysokiej ceny, ma duże znaczenie finansowe.

Czytaj także: Niezwykłe adaptogeny roślinne

ZAMÓW VARICOSEN TERAZ

Czytaj więcej

11 komentarzy

PiterKa 20 maja 2019 - 16:48

Varicosen – ciekawy suplement. Całkiem inny skład niż inne tabletki na żylaki

Odpowiedź
Rachel2 22 maja 2019 - 12:09

Na żylaki próbowałam żeli z heparyną i diosminą, ale niestety mało co pomagały. Na początku jakby trochę żylaki złagodniały, ale potem nie widziałam już żadnego działania. A nogi jak były ciężkie, tak są nadal. Co do tabletek, to jestem trochę sceptyczna…

Odpowiedź
Martika 22 maja 2019 - 19:54

Rachel2 ale dlaczego sceptyczna? Moim zdaniem dobry suplement może być mega pomocny w walce z żylakami. Szczególnie jeśli pomagasz sobie także na inne sposoby, np. masażami, sportem, kąpielami nóg usprawniającymi krążenie, maścią z kasztanowca itp. Sama biorę Varicosen i chwalę 😀

Odpowiedź
Pinia51 22 maja 2019 - 22:17

Jak najbardziej się zgadzam. Takie tabletki w połączeniu z domowymi zabiegami mogą bardzo wiele zdziałać. Nie mówię tutaj oczywiście o bardziej skrajnych przypadkach, kiedy żylaki są bardzo, bardzo rozwinięte, bo wtedy to raczej już tylko szpitalne leczenie może pomóc. Ale przy lekkich i średnich zmianach suplement plus domowe sposoby jak najbardziej wystarczą.

Odpowiedź
BigTommy 27 maja 2019 - 18:43

Varicosen jest bardzo dobry. Kupiłem żonie bo ciągle narzekała na zmęczone i opuchnięte nogi. Wszędzie też miała popękane naczynka i gdzieniegdzie żylaki. Bierze Varicosen i od 2 tygodni wcale nie narzeka na nogi. Mówi że nie bolą i nie puchną już

Odpowiedź
Gazelle 30 maja 2019 - 08:04

Domowymi sposobami można bardzo wiele dobrego zdziałać jeśli chodzi o leczenie żylaków, ale moim zdaniem dobry suplement też jest nieodzowny. Działa wewnątrz ustroju i tam poprawia krążenie i wzmacnia żyły. Samymi działaniami „zewnętrznymi” tego nie zrobimy. Odczułam dużą różnicę na plus od kiedy zaczęłam brać Varicosen, a wcześniej tylko domowe sposoby.

Odpowiedź
BognaKr 3 czerwca 2019 - 17:21

Ja się spotkałam z opinią osoby od kilku lat skutecznie walczącej z żylakami, że nie tylko można, ale wręcz powinno się wspomagać suplementami, właśnie żeby cały czas od środka organizmu poprawiać to krążenie i chronić żyły. U mnie problem z żylakami jest można powiedzieć na samym początku – ciężkie, zmęczone nogi, pajączki, małe żylaki w dwóch miejscach na łydkach. I to wszystko. Ale wolę działać profilaktycznie już teraz niż za parę lat męczyć się z gigantycznymi żylakami.

Odpowiedź
Czuszka1 4 czerwca 2019 - 12:53

U mnie najlepsze rezultaty daje takie działanie na kilka sposobów jednocześnie. Żylaki odziedziczyłam po matce. Już jako młoda dziewczyna miałam wyraźne żylaki, kilka lat temu przeszłam operację wycinania, ale niestety żylaki powróciły. No ale wywieszam białej flagi. Wręcz odwrotnie, walczę rożnymi ziołowymi lekami, maściami, ćwiczeniami, masażami, suplementami, ostatnio dodałam też hydromasaże. W internecie można kupić takie małe urządzenie do hydromasażu nóg. Dla mnie bomba 🙂

Odpowiedź
Patrycha 7 czerwca 2019 - 13:56

Czuszka1 – dzięki za wskazówkę z tym hydromasażem. Urządzenie zamówione 🙂 Mam nadzieję, że pomoże mi w mojej wojnie z żylakami 😉

Odpowiedź
szafirek 15 czerwca 2019 - 20:31

Varicosen to jeden z najlepszych preparatów na żylaki/ciężkie nogi jakie stosowałam. Baaardzo pomaga przy kłopotach z krążeniem i zatrzymywaniem krwi w kończynach dolnych. Odkąd biorę, praktycznie całkowicie pozbyłam się uczucia obolałych, spuchniętych nóg. Co ostatnio zauważyłam, zmniejsza też widoczność żylaków – ostatnio mi jakoś zbladły i zrobiły się mniej wypukłe, co mnie bardzo cieszy 😀

Odpowiedź
ZuzAna 16 czerwca 2019 - 15:13

@ Patrycha hydromasaż – rewelacja, na pewno się nie zawiedziesz 🙂 Ze swojej strony mogę jeszcze polecić krioterapię 🙂

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie