Strona główna Zdrowie VaryForte Premium Plus – udoskonalony krem na żylaki, pajączki i obrzęki nóg

VaryForte Premium Plus – udoskonalony krem na żylaki, pajączki i obrzęki nóg

by Karolina Karo
5 komentarzy

VaryForte Premium Plus to wieloskładnikowy krem, na który warto zwrócić uwagę, gdy cierpimy na zaburzenia krążenia w kończynach dolnych i pojawiające się na ich tle takie dolegliwości jak żylaki, pajączki naczyniowe czy opuchlizna i ciężkość nóg. Varyforte trafia bezpośrednio w przyczynę tego rodzaju problemów, jego receptura opiera się na cenionych ekstraktach roślinnych mających zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego i kondycję żył. Poprzez poprawę krążenia żylnego Varyforte eliminuje dokuczliwe przypadłości i pomaga odzyskać zdrowie i piękno nóg.

Żylaki palącym problemem zdrowotnym wśród społeczeństwa

kobieta smaruje nogi kremem

Żylaki, pajączki naczyniowe, bóle i skurcze łydek, mrowienie, pieczenie skóry, ciężkość i puchnięcie nóg to dolegliwości będące wynikiem przewlekłej niewydolności żylnej – jednej z najpowszechniejszych dziś chorób, dotykającej niemal połowę społeczeństwa.

U części osób jest spowodowana czynnikami dziedzicznymi, u części trybem życia negatywnie wpływającym na pracę układu krążenia, a u części – jednym i drugim. W niektórych przypadkach żylaki nóg są wynikiem innych, współistniejących schorzeń.

Mechanizm powstawania żylaków ma związek z długotrwale utrzymującym się zakłóconym przepływem krwi i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu zastawek żylnych w kończynach dolnych. Dochodzi wtedy do zastojów krwi i wzrostu ciśnienia w naczyniach krwionośnych.

W okolicach kostek zaczynają pojawiać się obrzęki, można zaobserwować coraz liczniejsze pajączki na nogach (teleangiektazje), żyły ulegają poszerzeniu, uwypukleniu i deformacjom. Z upływem czasu ilość i natężenie żylaków wzrasta, co odbija się negatywnie na wyglądzie naszych nóg.

Jednak nie tylko aspekt estetyczny jest tutaj ważny, ale także aspekt zdrowotny. W żadnym wypadku nie powinniśmy lekceważyć żylaków. Nieleczona przewlekła niewydolność żylna może prowadzić do groźnych powikłań, w tym do zatorów, których jednak można uniknąć, wprowadzając zmiany w trybie życia oraz stosując preparaty doustne i miejscowe na żylaki. W przypadkach bardzo rozwiniętej choroby żylakowej potrzebna jest interwencja lekarska. W mniej zaawansowanych fazach schorzenia, bardzo istotna jest profilaktyka – systematycznie dbając o zdrowie nóg, zapobiegniemy dalszemu rozwojowi żylaków.

Żylaki nóg – przyczyny

Wiele czynników związanych z naszym codziennym funkcjonowaniem, przykładowo rodzaj wykonywanej pracy, może mieć wpływ na rozwój żylaków kończyn dolnych. Do najczęstszych przyczyn żylaków i czynników sprzyjających ich rozwojowi należą:

 • nadwaga i otyłość;
 • przewlekłe zaparcia;
 • częste, wielogodzinne pozostawanie w jednej pozycji (np. praca siedząca, praca stojąca, spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem);
 • mała ilość ruchu, nieuprawianie żadnej formy sportu i aktywnej rekreacji, zbyt dużo siedzenia i leżenia względem chodzenia;
 • noszenie zbyt obcisłej odzieży;
 • częste noszenie butów na obcasach;
 • niewłaściwa, zbyt uboga w ważne składniki odżywcze dieta;
 • palenie tytoniu;
 • nadużywanie alkoholu;
 • stosowanie leków hormonalnych;
 • zbyt intensywne uprawianie sportów siłowych;
 • częste dźwiganie dużych ciężarów, np. w pracy;
 • częste korzystanie z gorących kąpieli i sauny;
 • czynniki dziedziczne, występowanie żylaków u rodziców, dziadków.

Varyforte Premium Plus – zwalczanie żylaków na wysokim poziomie

Varyforte Premium Plus

Jednym z podstawowych sposobów zapobiegania dalszemu rozwojowi żylaków oraz redukcji już wcześniej zaistniałych zmian jest regularne stosowanie preparatów miejscowych w formie specjalistycznych kremów, maści, żelów.

Wśród środków tego typu uwagę przykuwa Varyforte Premium Plus, który jednocześnie działa aż w czterech obszarach, mianowicie:

 • eliminuje procesy zapalne, uwalniając nas od dolegliwości bólowych, pieczenia i opuchlizny;
 • pomaga przywracać prawidłowe krążenie krwi, zapobiegając jej zastojom i hamując proces powstawania żylaków;
 • wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiegając ich przepuszczalności i rozszerzaniu się, niweluje pajączki na nogach;
 • wspiera proces regeneracji żył, przeciwdziała tworzeniu się skrzepów żylnych.

Za atut Varyforte, obok wysoce efektywnej kompozycji składników, uznać można doskonałą wchłanialność preparatu. Krem szybko wnika w skórę, po czym przedostaje się do głębszych tkanek, oddziałując wprost na naczynia krwionośne i poprawiając ich kondycję.

Oprócz długotrwałych zadań i stopniowego przywracania sprawności żyłom, specyfik daje nam również natychmiastowe efekty. Za sprawą obecnego w Varyforte mentolu, od razu po zaaplikowaniu kremu doznajemy przyjemnego uczucia chłodu, ukojenia i załagodzenia przykrych dolegliwości, takich jak ból, obrzęki, rozpieranie, ciężkość nóg.

ZAMÓW VARY FORTE TERAZ

Varyforte – skład preparatu

ruszczyk kolczasty

Właściwie dobrane ekstrakty roślinne o odpowiedniej jakości i optymalnym stężeniu mogą bardzo korzystnie wpływać na kondycję naczyń krwionośnych i usprawniać krążenie żylne.

W takie komponenty został wyposażony krem Varyforte Premium. Jego skład, choć prosty, jest bardzo trafnie i solidnie przygotowany oraz ściśle podporządkowany dolegliwościom dokuczającym nam przy żylakach.

Składniki wchodzące w skład Varyforte

1. Ruscus aculeatus (ruszczyk kolczasty lub inaczej myszopłoch kolczasty)

Ruscus aculeatus, czyli ruszczyk kolczasty, to jeden z najcenniejszych surowców roślinnych, jeśli chodzi o dodatni wpływ na układ krążenia. Ruszczyk zawiera w swoim składzie bogatą paletę prozdrowotnych substancji, wśród których najważniejsze to: heterozydy sterolowe, czyli saponiny takie jak ruscyna, ruskogenina i neuroruskogenina, liczne bioflawonoidy, alkaloidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, kumaryny, fitosterole, olejki eteryczne.

Dzięki hetereozydom sterolowym ruszczyk obkurcza, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza widoczność pajączków naczyniowych, niweluje sińce i opuchliznę. Co więcej, ekstrakt z ruszczyka pozytywnie wpływa na krążenie, poprawia przepływ krwi, redukując jej zastoje i hamując rozwój żylaków. Wykazuje także właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwysiękowe i przeciwzakrzepowe.

2. Skoncentrowany wyciąg z cytrusów

Owoce cytrusowe to jedno z najlepszych źródeł flawonoidów, które wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego układu krążenia oraz kondycję naczyń krwionośnych. W Varyforte znajdziemy wysoce skoncentrowany wyciąg z cytrusów, dzięki któremu zaopatrzymy nasze nogi we flawonoidy, jak również w chroniące żyły, tętnice i serce antyoksydanty oraz witaminy (np. C, B1, B5). Składnik usprawnia przepływ krwi, wzmacnia i poprawia napięcie ścianek żył, uelastycznia naczynia krwionośne, zmniejsza ich przepuszczalność i przeciwdziała nadmiernemu rozszerzaniu. Pomaga także w redukcji stanów zapalnych i występujących na ich tle dolegliwości, takich jak obrzęki, zaczerwienienia, bóle.

3. Ekstrakt z arniki

Arnika to cenna roślina lecznicza o właściwościach łagodzących, regenerujących, przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych i przeciwbólowych. Niemałe są też jej zasługi w hamowaniu rozwoju żylaków i zmniejszaniu ich natężenia. Arnika usprawnia krążenie, obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza ciśnienie w kończynach dolnych, niwelując obrzęki, bóle, uczucie rozpierania i ciężkości nóg.

4. Mentol

Mentol daje wyraźny i szybki efekt ulgi w bólach i obrzękach kończyn dolnych. Przyjemnie chłodzi i orzeźwia, likwiduje uczucie zmęczonych, ciężkich nóg. Stymulując mikrokrążenie, poprawia przenikanie pozostałych składników do głębi tkanek, a tym samym potęguje ich działanie.

Varyforte Premium Plus – komu pomoże i jakie uzyskamy efekty?

Varyforte Premium Plus

Krem Varyforte przeznaczony jest dla osób, które odczuwają jakiekolwiek dolegliwości związane z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych (takie jak: bóle, puchnięcie, ciężkość nóg, drętwienie, mrowienie, żylaki, pajączki naczyniowe), bez względu na ich poziom zaawansowania i przyczynę problemu.

Specyfik spełni swoją rolę również jako narzędzie profilaktyczne dla osób, u których ze względu na czynniki genetyczne (rodzice lub dziadkowie mieli żylaki) albo środowiskowe (praca stojąca, siedzący tryb życia, zła dieta prowadząca do nadwagi) istnieje duże prawdopodobieństwo, że choroba żylakowa się rozwinie.

Stosując krem Varyforte Premium możemy liczyć na takie efekty jak:

 • błyskawiczna ulga dla zmęczonych, obolałych nóg;
 • pobudzenie krążenia w kończynach dolnych;
 • eliminacja uczucia ciężkości nóg, redukcja bólu;
 • eliminacja objawów związanych ze złym krążeniem w nogach, w tym: rowienia, drętwienia, uczucia zimna, rozpierania;
 • redukcja opuchlizny;
 • poprawa kondycji żył;
 • poprawa przepływu krwi;
 • redukcja stanów zapalnych;
 • redukcja ryzyka zakrzepów;
 • wzmocnienie i uszczelnienie naczyń krwionośnych;
 • zmniejszenie widoczności pajączków naczyniowych i żylaków, wygładzenie nóg i poprawa ich wyglądu.

Varyforte – opinie użytkowników preparatu

Wielu klientów jest zdania, że Varyforte to jeden z najlepszych na rynku preparatów przeciwżylakowych. Dla wielu osób, które miały okazję go stosować, najważniejszą jego zaletą jest podwójne rozwiązywanie problemów z krążeniem w kończynach dolnych.

Z jednej strony maść działa doraźnie, błyskawicznie niwelując bóle i zmęczenie nóg oraz przywracając nogom lekkość i zdolność do normalnego funkcjonowania. Z drugiej zaś strony środek działa dogłębnie i trwale, usprawniając krążenie, polepszając kondycję naczyń krwionośnych, a co za tym idzie redukując natężenie pajączków i żylaków. Według wielu opinii, Varyforte (najlepiej stosowany w połączeniu z innymi sposobami zwalczania żylaków), skutkuje wyraźną poprawą zdrowia i wyglądu nóg.

Tutaj możesz przejść na oficjalną witrynę Varyforte i zamówić krem z rabatem

Varyforte Premium Plus

ZAMÓW VARY FORTE TERAZ

Co jeszcze możemy zrobić dla swoich nóg?

Najlepsze efekty w zwalczaniu żylaków uzyskamy poprzez jednoczesne wprowadzenie zmian w trybie życia i regularne stosowanie domowych zabiegów, ziół oraz preparatów wspomagających.

Jeśli chodzi o gotowe środki na żylaki, dobrze jest połączyć specyfiki do stosowania zewnętrznego (np. krem przeciwżylakowy Varyforte) z preparatami do zastosowania wewnętrznego (tabletki na żylaki).

Oprócz tego warto wprowadzić w życie następujące wskazówki:

 • Postaraj się odżywiać zdrowo i regularnie. To, co jemy, ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia układu krążenia i kondycji żył. Zadbaj, aby w twoim codziennym jadłospisie znajdowały się duże ilości surowych warzyw i owoców, a także produkty z pełnego ziarna zbóż i artykuły zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przeczytaj też: Dieta na żylaki

 • Jeśli borykasz się z nadwagą, postaraj się wrócić do prawidłowej masy ciała. Dodatkowe kilogramy mocno obciążają układ krążenia, przyczyniają się do wzrostu ciśnienia w żyłach kończyn dolnych i wpływają na szybszy rozwój żylaków.
 • Jeśli w pracy lub w domu wiele godzin spędzasz w jednej pozycji, np. stojąc lub siedząc, postaraj się raz na jakiś czas robić sobie krótkie przerwy na rozruszanie nóg. Podczas takiej przerwy możesz zrobić sobie krótki spacer lub wykonać kilka lekkich, szybkich ćwiczeń takich jak: marsz w miejscu z wysokim unoszeniem kolan, wznosy na palce, krążenie stopami, zginanie i prostowanie nóg na przemian.
 • Zmień tryb życia na aktywniejszy. Postaraj się więcej chodzić, a mniej czasu spędzać w pozycji siedzącej. Przy żylakach wskazane jest także regularne uprawianie sportu. Oto aktywności, które szczególnie sprzyjają walce z żylakami: marsz, nordic walking, aerobic, taniec, pływanie, jogging, trening na bieżni ustawionej pod lekkim kątem, trening na stepperze, jazda na rowerze.
 • Ogranicz lub wyeliminuj alkohol i papierosy.
 • Unikaj sauny, długich, gorących kąpieli, przegrzewania ciała.
 • Noś wygodne, dobrze dobrane, ergonomiczne obuwie, unikaj wysokich obcasów.
 • Unikaj noszenia zbyt obciskających, tamujących krążenie ubrań.
 • Noś specjalne przeciwżylakowe podkolanówki, pończochy lub rajstopy uciskowe.
 • Postaraj się każdego dnia wygospodarować sobie trochę czasu na wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej z nogami uniesionymi do góry.
 • Dla usprawnienia krążenia krwi wykonuj masaże nóg. Sprawdzą się również: naprzemienne krótkie, zimne i ciepłe prysznice, moczenie stóp w wodzie z solą morską, solami do kąpieli lub olejkami eterycznymi, polewanie stóp zimną wodą.

Przeczytaj też: Żylaki nóg – leczenie domowe

Czytaj więcej

5 komentarzy

Gabrielle 12 lutego 2020 - 18:03

Ma ktoś z was podobny problem, że przy wzrastającej masie ciała zaczęły wam się tworzyć żylaki? Czy to może być powód? 2 lata temu po ciąży sporo przytyłam. Dotąd nigdy nie miałam kłopotów z żylakami, ani jednego nigdzie. A od jakiegoś roku zaczęły się pojawiać. Na łydkach, pod kolanami, koło kostek. Nie są jeszcze może jakieś specjalnie obszerne jak to można zaobserwować u niektórych ale jednak są. Co można zrobić? Maść? Tabletki? Czy schudnięcie może odwrócić ten proces?

Odpowiedź
Milka32 14 lutego 2020 - 16:43

Miałam podobnie, choć nie do końca. U mnie mała tendencja do żylaków była od nastoletnich lat – to na tle dziedzicznym. Miałam 2-3 żylaki na nodze, do tego jakieś pajączki, ale to nie zwiększało się przez wiele lat. Ale kiedy przybyło mi ok 15 nadprogramowych kg i jednocześnie weszłam w siedzący tryb życia, żylaki niestety zaczęły się powiększać. Więc moim zdaniem jest duża zależność między wagą, stylem życia a funkcjonowaniem żył i powstawaniem żylaków. Od jakiegoś czasu wzięłam się za nadwagę, sporo biegam, chudnę, nogi smaruję maścią na żylaki i jakoś problem wydaje się łagodnieć 🙂

Odpowiedź
AlicjaCzarna 19 lutego 2020 - 19:37

Znam to z autopsji. Nadwaga, mało ruchu, niezdrowe jedzenie, rozstępy, cellulit i niestety również żylaki. Zbyt duża masa ciała prowadzi do nadmiernego obciążenia nóg i żył i zaburzeń przepływu krwi, stąd coraz wyraźniejsze zmiany żylakowe. U mnie zaczęło się od dwóch małych płaskich żył na jednej łydce, a skończyło na całej masie pajączków na udach i łydkach oraz paru wyraźnych, dość wypukłych żylakach na obu kostkach i tylnej części łydek. Jak na razie smaruję maściami, robię ćwiczenia na krążenie, trenuję na stepperze i robię dietę owocową/detoksykującą. Ubyło mi w 3 miesiące 7 kg i jest poprawa z cellulitem, rozstępami, żylakami. Polecam zmianę trybu życia i jakieś dobre maści, żele, kremy jako dodatek 🙂

Odpowiedź
Bogna56 4 marca 2020 - 21:51

Jak ktoś się waha czy kupić Varyforte czy nie, to polecam. Stosuję regularnie od około 2 miesięcy. Uważam że jest on dużo lepszy niż większość dostępnych popularnych maści, żelów na żylaki. Działa szybko, zmniejsza widoczność żylaków. Nie pojawiają się też nowe, a kiedyś co rusz zauważałam coraz to nowe żylaki. i co najważniejsze jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie, to przynosi ulgę w bólu i zmęczeniu nóg 🙂 Zauważyłam też, że mniej puchną po ciężkim dniu.

Odpowiedź
Fiołek10 11 marca 2020 - 13:15

Bogna – masz rację, mnie też się podoba ten preparat 😀 Bardzo dobry, jednocześnie redukuje żylaki, poprawia krążenie, łagodzi bóle i obrzęki. Załatwiłam sobie nogi na amen przez ciągłe chodzenie na obcasach, długie siedzenie w pozycji z nogą na nogę przeważnie itd. Od niedawna stosuję Varyforte i zmieniam nawyki, które doprowadziły do żylaków i są już pozytywne efekty 🙂

Odpowiedź

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie