Strona główna Zdrowie Żelazko parowe – nowa jakość prasowania

Żelazko parowe – nowa jakość prasowania

by Redakcja bioway.pl
0 komentarzy

Czy używasz żelazka każdego dnia, za każdym razem, gdy wychodzisz z domu? Należy postawić na urządzenie, które szybko wykona zadanie, a do tego wykona je bardzo dokładnie. Wybór żelazek parowych jest naprawdę spory, więc z pewnością znajdziesz idealne dla siebie. Jak to działa? Otóż para wnika w tkaninę, co znacznie ułatwia usuwanie zagnieceń. Zadanie będzie łatwiejsze do wykonania, im urządzenie będzie wytwarzało więcej pary i tym wyższe będzie jego ciśnienie. Te urządzenia są bardzo popularne wśród klientów i oczywiście to nie jest przypadkowe, ponieważ żelazka parowe ułatwiają prasowanie. Oczywiście, aby być zadowolonym z uzyskanego efektu, postaw na sprzęt o odpowiednich parametrach.
Kolejnym ważnym elementem są dobre deski do prasowania, na które również wpływa to, jaki efekt przyniesie.

żelazka

Moc i funkcjonalność żelazek parowych

Bardzo ważnym parametrem każdego żelazka jest jego moc – dzięki niemu urządzenie szybko się nagrzewa i skuteczniej wygładza wszelkie zagniecenia. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak żelazko parowe wykorzystuje pare – może być zmienna lub stała. W niektórych modelach znajdziesz funkcję docisku, która nie tylko zwiększy efektywność wyrównywania brzegów, ale również umożliwi prasowanie w pionie – dzięki temu nie musisz zdejmować ubrań z wieszaka, aby odświeżyć ich wygląd. Jednak wiele żelazek umożliwia regulację strumienia pary, aby dostosować go do tkaniny bez ryzyka jej uszkodzenia.

Bezpieczne użytkowanie żelazka

Z pewnością często zastanawiałeś się po wyjściu z domu, czy wyłączyłeś żelazko. Dzięki nowoczesnym modelom nie musisz się już tym martwić.
W sklepach znajdziesz urządzenia, które mają automatyczne wyłączenie żelazka, jeśli nie jest ono używane przez kilka minut. Opcją, która wydłuży żywotność jest samooczyszczanie – dzięki temu osady wodne są wypłukiwane z kanałów za pomocą pary pod ciśnieniem.


Żelazka parowe – szybko i dokładnie uprasują ubrania

Prasowanie żelazkiem parowym jest zdecydowanie szybsze i łatwiejsze. Obecnie większość nowoczesnych żelazek ma funkcję generowania pary.
Warto postawić na żelazko parowe z systemem, lżejsze od tradycyjnych urządzeń tego typu. Pionowe żelazka parowe często spotykane w sklepach odzieżowych i stają się coraz bardziej popularne również w domach. Dzięki nim pracownicy sklepów używają żelazka teleskopowego do prasowania ubrań na wieszakach. W przypadku firm odzieżowych jest to szczególnie ważne. Po pierwsze prasowanie w ten sposób nie wymaga deski do prasowania, więc pracownik może wyprasować ubrania bez ingerencji w przeglądanie klientów w sklepie.


Szybkie nagrzewanie, duży otwór na wodę i mocne uderzenia pary – poznaj żelazko parowe

Żelazko parowe to rozwiązanie na czasie, spełniające wymagania zarówno tych, którym zależy na szybkim prasowaniu, jak i tych, którym zależy na nawet największych zagnieceniach. Postaw na urządzenia sprawdzonych marek. Proponujemy Ci m.in. Żelazko Philips, żelazko Tefal czy żelazko Bosch, ale to oczywiście niejedyne firmy, które warto wziąć pod uwagę. Jeśli chodzi o rodzaj stopy żelazka, możesz wybrać aluminiową, ceramiczną, stalową, szafirową lub teflonową. Określ moc żelazka, jaką musi mieć Twoje urządzenie, a także inne możliwości, których oczekujesz.

Żelazko może mieć m.in. system antywapienny, automatyczny dobór temperatury, automatyczny regulator pary, a także dodatkowe uderzenie pary, 
funkcja blokady kapania, czy przełącznik zmiany napięcia. Jak widać, możliwości żelazka parowego jest sporo.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie