Strona główna Uroda Zioła na wypadanie włosów – „3 razy Tak” dla skrzypu polnego

Zioła na wypadanie włosów – „3 razy Tak” dla skrzypu polnego

by Karolina Karo
0 komentarzy

Skrzyp polny to roślina, która pod przykrywką pospolicie rosnącego „zielska” skrywa prawdziwie uzdrawiające moce. Dla wielu osób nie ma innego równie skutecznego zioła na włosy. Przeczytaj ten artykuł, a poznasz 3 koronne argumenty przemawiające za tym, by zastosować kurację ze skrzypem polnym na wypadające włosy.

1. Skrzyp polny posiada unikalny, bogaty skład

skrzyp polny

Systematycznie stosując skrzyp polny na włosy, wzmocnimy je, zahamujemy ich nadmierne wypadanie, a także uaktywnimy proces regeneracji i dynamicznego wzrostu.

Substancją odpowiedzialną za te cenne właściwości jest w głównej mierze krzem, którego w skrzypie polnym jest szczególnie dużo (w postaci rozpuszczalnej w wodzie, doskonale przyswajalnej przez organizm ludzki krzemionki).

Dodatkowo w skrzypie polnym znaleźć można: kwasy organiczne (między innymi kwas askorbinowy i akonitowy), bioflawonoidy (ekwizetrynę, izokwercytynę), saponiny, garbniki, fitosterole, potas, fosfor i inne sole mineralne.

2. Skrzyp polny równocześnie wzmacnia włosy i stymuluje ich porost

Obecność wielu substancji aktywnych w wysokim natężeniu i w łatwo wchłanialnej formie to powód, dla którego skrzyp polny jest flagowym przykładem skutecznego zioła na porost włosów i na wypadanie włosów w jednym. Dodatkowo roślina ta eliminuje również inne dolegliwości związane z zaburzeniami kondycji włosów, jak: łupież, łamliwość, kruchość włosów, osłabienie i utrata witalności włosów.

Związki zawarte w skrzypie polnym wspierają kompleksową mineralizację komórek włosów. Wzmacniające i naprawcze działanie skrzypu polnego idzie w parze z intensyfikacją procesu wzrastania włosów.

3. Skrzyp polny blokuje szkodliwe działanie hormonu DHT

Osoby, których dotyczy problem łysienia typu męskiego, często mają wątpliwości co do skuteczności kuracji ziołami. Jeśli dolegliwość nie jest w bardzo zaawansowanym stadium, skrzyp polny może zahamować proces dalszego wypadania włosów. Oprócz jego cennych właściwości wzmacniających cebulki i korzenie włosowe, ma jeszcze jeden atut w postaci blokowania działania hormonu DHT, który uszkadza mieszki włosowe.

Skrzyp polny przeciwdziała minimalizacji i obumieraniu mieszków i aktywizuje je do wytwarzania włosów o odpowiednio długiej fazie wzrostu. Najlepsze efekty kuracji można osiągnąć długotrwale przyjmując wyciąg ze skrzypu polnego pod postacią doustnego preparatu, a dodatkowo, stosując skrzyp na włosy w formie masek i wcierek.

W tym artykule przeczytasz o pokrzywie, która dorównuje skrzypowi polnemu, jeśli chodzi o korzystne działanie na wypadające włosy. A jeśli szukasz preparatu, który zwiera obydwa te zioła w potężnych dawkach, poznaj Profolan.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie